Donderdag 14 Maart. N°. 2175. Prijs dezer Courant. Deze Courant wordt dagelijksmet uit zondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven, Prijs der Advertentiën. Spoortreinen van Leiden naar 's-GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. lm; 12 u. 41 ra.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 ra.; 4 u. 45 ra.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen, 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks n/m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de 'Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 50 m. en te 10 u. 50 m.; 's naraidd. te 3 u. 35 ra.; 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14den en voorlaatsten van elke maand. Rijkstelegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 'sm. tot 9 uren 'sav. Spoorwegtelegraaf dagelijks van 8 u. 'sm. tot 10 u. 30 m. 'sav. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donder dag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. Bureau der Plaatselijlre Secretarie, open dagelijks van 10—4 uren. Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 92 uren; Zaterdag van 912 uren. Be Gemeente-architect is te spreken op het Raad huis, eiken werkdag 's morgens van 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van ,9—1 uren en van 46 uren; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uren; van Zegel en Registratie dagelijks van 8—4 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 9-4 uren. //Kalmte en rust" zegt het Nieuw Bat. Handelsblad in zijn algemeen overzicht //blijven in Nederlandsch- Indië heerschen, doch niet de gezonde kalmte, die de vrucht van voorspoed en tevredenheid is. Het is de kalmte der moedelooze berusting in een lotwaarvan voor 't oogenblik geene verbetering mogelijk schijnt." Er is in de dagbladen in de laatste weken een hevige polemiek gevoerd, naar aanleiding van een artikel in het Tijdschrift voor Ned.-Indie" voor Januari dezes jaars getiteld//het machtspunt der koloniale politiek van den dagen van eene correspondentie daarover gevoerd die in het Februari-nommer van hetzelfde Tijdschrift is geplaatst. Het //Volksbladdezen strijd resumeerendeer kent dat de heer Mijer zich met eene onwaarheid, beholpen heeftmaar stelt daartegenover als aequivalentdat de heer Fransen van de Putte zich aan indiscretie heeft schuldig gemaakt. Die indiscretie bestaat daarindat gemelde heer het ministerie van koloniën verlatende, zich in het bezit heeft gesteld van afschriften van officieele stukkenen dat hij uittreksels daaruit heeft gepubliceerdom die als een wapen tegen de regeering te doen dienen. Wij vragen in de eerste plaatsof het wel te verwach ten is dat eenig staatsman de gelegenheid ongebruikt zal laten om zich in het bezit te stellen van stukken, die tot rechtvaardiging zijner handelingen kunnen strekkenop het oogenblik dat zijne tegenpartij aan het roer komten hij een hevigen strijd te verwachten heeft tegen hetgeen door hem is tot stand gebracht? Dat de heer V. d. Putte gezorgd heeft in het bezit der bedoelde stukken te zijn, kan niemand hem euvel duidenalles komt aan op het gebruik van die stukken gemaakt. Indien wij nu wilden toegeven dat dit gebruik indiscreet wasdan blijft toch de vraagwelke de moraal is, die leert dat eene indiscretie gelijk staat met eene onwaarheid En die vraag krijgt nog eene geheel andere beteekenis, wanneer men bedenkt, dat de onwaarheid heeft moeten strekken om het belang van één man te bevorderen ten koste van dat van dertien millioen zielen, en dat door de indiscretie één man zich zeiven vrijwillig aan blaam bloot stelt om de belangen eener bevolking van dertien millioen zielen te bevorderen en een grooten maatregel te hand haven dien hij na rijp overleg ten haren behoeve had ge nomen. BINNENLAND. LEIDEN, 13 Maart. Z. M. heeft het door den gemeenteraad van Boskoop aan "W". Huygens Tholenburgem. en secr. dier gemeente, op zijn verzoek verleend eervol ontslag uit laatstgemelde betrekking bekrachtigd voorts aan H. Linse en aan Mr. C. Polis, op..hun verzoek, eervol ontslag verleend als leden der commissie van administratie over de gevangenissen te Hoornen in hunne plaats benoemd Mr. A. Looijen officier van justitie bij de arrond.-x*echtbank aldaar, en G. E. Termaat, inspecteur der registratie en domeinen aldaar. De audiëntie van den minister van oorlog zal op 14 dezer niet plaats hebben. Dinsdag avond is door mevrouw de douairière Van der Oudermeulen, grootmeesteres van H. M. de koningin, een groot bal gegeven, hetwelk werd vereerd met de te genwoordigheid van H. M. de koningin, Z. K. II. de prins van Oranje, HH. KK. HH. prins en prinses Hendrik, Z. H. K. prins Frederik benevens HD. dochter, prinses Maria. Het werd mede bijgewoond door vele hooggeplaat ste en aanzienlijke personen der residentie. In den Kon. Franschen Schouwburg te's-Hage zal Don derdag avond worden ten tooneele gevoerd de groote opera//la Fille du Bégiment," gevolgd door de opera //la belle Hélène." Zooals reeds bekend is werd gisteren in de zitting van den gemeenteraad te 's-Hage het voorstel tot het hou den van Zondag-avondvoorstellingen in den kon. Höll. schouwburg met 23 stemmen verworpen. De heer Mock vroeg bij die gelegenheid ten derden male over deze zaak het woord. De voorzitter onderwierp die vraag aan de be slissing van de vergadering. Onderscheidene leden gaven te kennen dat zij daarin bezwaar hadden. De heer Mock betoonde zich daarover gevoelig, en meende dat de voor zitter, bij de toepassing van dit voorschrift der gemeente wet, niet altijd even onpartijdig te werk ging. Daarop werd op stemming aangedrongen, waarbij met 18 tegen 9 stem men aan den heer Mock voor de derde maal het woord verleend werd. De heer Mock bracht toen nog eene op merking in het midden. Met de opheffing van Vlissingen als vesting begint het ex*nst te worden. Beeds hebben belangrijke verzendin gen van geschut en affutage plaats, en gedurende de zo mermaanden zullen verdere toebereidselen door de artille rie geschieden ter vex'dere iixscheping. Vaix de 181 groote vuurmonden en 30 Coehoornmortieren xnet hun toebehoo- LEIBSCH Voor Leiden, per 3 maanden1.95. Franco per post2.80. Afzonderlijke Nommers0.05. Van 1-6 regels f 0.75; iedere regel meer f 0.12^. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90; iedere regel meer f 0.15.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1