LA BELLE HÉLÈNE. P. KRAMERS, THEATRE DE LEIDE. BUITENLAND. LOOD- li N ZINK WERK ER, OFFICIEELE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. REPRESENTATION EXTRAORDINAIRE 5 te ZuidzandeH. J. Janssen te GroedeD. Rijnders te Vleuten, en J. Gr. Verhoeff te Ridderkerk. Dr. J. C. Pool heeft de beroeping tot pred. te Kolliorn (cl. Alkmaar) aangenomen. De tentoonstelling van bloemen, en wel inzonder heid van hyacinten en tulpenwelke in de zaal van Zo- merzorg gehouden wordt, trekt voortdurend zeer de alge- meene opmerkzaamheid en draagt in hooge mate de goed- keui'ing van alle bezoekers weg. Men zegt dan ook niet te veel door te beweren dat die uitnemend geslaagd is. Hieromtrent werd echter reeds voor een paar dagen 't een en ander in dit blad medegedeeld. 't Is inderdaad een eigenaardig verschijnsel eldersen wel over ruimere uitgestrekthedende krachten te zien falen die hier, binnen de enge grenzen van het dorp Oegstgeest, de bouwstoffen vermogen bijeen te brengen tot samenstel ling van een zoo fraai geheel. Voor weinige weken werd bij circulaire aan hare leden medegedeelddat de Haarlemsche vereeniging voor bloem bollencultuurten gevolge van ongenoegzame medewer king, hare voorgenomene tentoonstelling niet kon houden. "Weinige dagen later berichtte het bestuur der koninklijke Nederlandsche maatschappij tot aanmoediging van den tuin bouw eveneens bij circulaireaan de leden datop eene (zeer spaarzaam bezochte) algemeene vergadering, tot de opheffing dier maatschappij besloten was. Inderdaad vreemd genoeg daar naar men wil deze maatschappij le vensvatbaarheid genoeg bezat, om, door een energiek be stuur geleid nog lang te bestaan en veel goeds te stichten. Nu komen de dorpen, waar men zich met specieele horti cultuur bezig houdten vormen vereenigingen tot het houden van jaarlijksche tentoonstellingen en deze vereenigingen, jong als ze zijn en vol van levenslust, breiden zich meer en meer uit en leveren 't bewijs dat soortgelijke maat schappijen in ons land goed kunnen slagen. Wij zagen het aan Noordwijk, pas weinige dagen geleden; we zien het nu weder aan Oegstgeest. Dat die pogingen weerklank vinden bij 't publiek be wijst het bezoek, dat, vooral het vrij ongunstige weder in aanmerking genomen, zeer talrijk te noemen is. Liefelijk en bekorend inderdaad deed zich die zaal, vol keurige bloemen, gisteren avond voor, toen een uitgelezen publiek daar gestadig afwisselde. Wij vernemen dat het bestuur, deze tentoonstelling op eene waardige wijze wenschende te sluiten, daartoe den Woensdag avond als een feestavond bestemd heeftwaarbij dan tevens de rangschikking derwijze zal veranderd worden dat ook van de groote koffiekamer gebruik kan worden gemaakt, terwijl 't geheel door muziek zal worden opge luisterd. Dat zal dus een concert in een wintertuin zijnwat ze ker voor onze stad ook geheel ongewoon te noemen is. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maandag des namiddags te 5 aren 38°, des avonds te 8 uren 36°, te 10 uren 34°. Diusdag morgen te 5 uren 34°, te 8 uren 36°, 's middags te 12 uren 38°, 's namiddags te 4 uren 34°. De Belgische senaat heeft het krediet van 660,000 r., ter bestrijding der kosten van de maatregelen tot wering van de runderpest, met algemeene stemmen aangenomen. Yolgens eene mededeeling van het Frankfurter-Jour nal zou eindelijk tusschen de Pruisische regeering en den gewezen hertog van Nassau eene overeenkomst gesloten zijn ten aanzien der particuliere bezittingen van dien vorst. Hij blijft (heet het) in het bezit van het slot Biberich c. a.; van het kasteel Weilburg, van het jachtslot Platte, met de daarbij behoorende 2900 morgen landsen van het slot Königstein. Bovendien ontvangt hij de helft der inkomsten van de domeinenen de geheele opbrengst der bronnen van Selters. Den oudsten prins van Nassau wordt een jaargeld van 36,000 ff. toegekend. De hertog werd den lOden dezer maand te Biberich verwacht. De keizer van Oostenrijk heeft den nieuw benoem den Griekschen gezant, prins Ypsilanti, ten gehoore ont vangen. Koning Lodewijk I van Beieren is, van zijn uitstap naar Napels, te Rome teruggekeerd. Men verzekert dat de koning van Zweden de baden te Vichy zal gebruiken en daar komen, terwijl keizer Na poleon er zich bevindt. Keizer Napoleon heeft op nieuw de werkzaamheden op het Veld van Mars in oogenschouw genomen, en zijne bijzondere tevredenheid betuigd over den spoedwaarmede die worden volbracht. Het heeft Zr. Ms. aandacht getrok ken dat reeds zulk een overgroot aantal voorwerpen voor de tentoonstelling uit den vreemde waren aangekomen eene omstandigheiddie hem de hoop heeft doen uiten dat de Fransche exposanten zich door hunne mededingers de loef niet zouden laten afsteken, en dat alle Fransche inzenders zorg zouden dragenvóór den 28sten Maart ge reed te zijn. Men verwacht te Parijs dat de wetsontwerpendoor de regeering bij de kamers ingediendbetreffende de leger- organisatie en eene dotatie van 400,000 frs., voor De Lamar- tine niet zullen aangenomen worden. Volgens de, laatste berichten uit Mexico zou het Fransche expeditie-korps den 8sten Maart geheel zijn in gescheept. De Engelsche regeering is voornemens eerstdaags den bouw van een tiental kanonneerbooten aan te besteden. Lord Stanleyminister van buitenlandsche zaken te Londen, heeft, in antwoord op eene interpellatie van den heer White, in het lagerhuis verklaard, dat hij de zeer uitvoerige correspondentie betreffende de machtsuit breiding der Nederlanders op Sumatra nog niet heeft kun nen doorloopen. De minister van binnenlandsche zaken verklaarde, dat de regeering in geenen deele voornemens was den staat van beleg in Ierland af te kondigen. De Fenians zullen voor de gewone rechtbanken terecht staan. Vergadering van den Gemeenteraad van Leydenop Donderdag 14 Maart 1867, 's namiddag9 te twee uren: Onderwerpen 1°. Benoeming van leden van de Commissie voor de be waring van voorwerpen van waarde, of belangrijk voor de oudheidkunde en de geschiedenis der kuust. 2°. Concept van een gewijzigd raadsbesluit tot heffing en van eene verordening tot invordering eener plaatselijke directe belasting. 3°. Voordragt tot regeling van gemeenschappelijke raken met het gemeentebestuur van Delft. Levcndaai Wijk 2 81°, 491 beveelt zich beleefdelijk in ieders gunst en recommandatie aan, belovende eene prompte en civiele bediening. VENORËDI 15 MARS 186?. donnée par la Troupe du Theatre lloyal Framjais de la Haye, sous la Direction de MM. L. Jahn A. Faubel. Opéra-Bouffe en 3 actes, par Mrs. Meilhac et Ludovie HalevyMusique de Mr. JACQUES OFFENBACH. Mise-en-Scène de Mr. Leblanc. On commencera a sept heures. Prix des Places: Loges f 2,Baignoires f 1,50. Parterre f 1,20. Galerie 0,60. Le Bureau de location sera ouvert pour MM. les Ac- tionnaires JEU BI 14 Mars, et pour le Public le jour de la représenlaliondepuis 10 heures du matin jusqu d 2 heures de relevée. Les Brochures de LA BELLE HÉLËNE sont en vente au Bureau du Theatre.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3