betwijfelen een ruim bezoek toe. Dit zal de beste spoor slag zijn voor 't bestuur en de leden der Vereeniging om ons ook in 't vervolg jaarlijks op een dergelijk genot te vergasten. De uitslag der bekroningen was, naar wij vernemen, als volgt: Voor 12 potten, in minstens 6 verscheidenhedenenkele hyacinten in bloem, zilveren med. aan J. W. Geevebron zen med. aan J. C. Ziegeler, getuigschrift aan J. L. Hoos; voor 8, in minstens 6 versch., enkele hyacinten op glazen in bloem, bronzen med. aan J. C. Ziegeler, getuigschrift aan G. C. van der Hoef; voor 12 potten, in minstens 6 versch., dubbele hyacinten in bloemzilv. med. aan J. L. Hoos bronzen med. aan J. W. Geevegetuigschrift aan D. M. van der Hoef; voor 6, in 6 versch., dubbele hyacin ten op glazen in bloem, bronzen med. aan J. C. Ziegeler, getuigschrift aan G. O. van der Hoef; voor 12, in 12 versch., enkele vroege tulpen in bloem, zilv. med. aan D. M. van der Hoef, bronzen med. aan J. O. Ziegeler, ge tuigschrift aan E. de Rooy; voor 6 potten, in 6 versch., enkele vroege tulpen in bloem, bronzen med. aan J. C. Ziegeler, getuigschrift aan E. de Rooy; voor 6 potten, in minstens 3 versch., enkele vroege tulpen met bontlof, bron zen med. aan D. M. van der Hoef; voor 12, in minstens 3 versch., enkele vroege tulpen op glazen in bloem, bron zen med. aan W. J. Leefkens, getuigschrift aan D. M. van der Hoef; voor 12 potten, in minstens 6 versch., ducen in bloem, bronzen med. aan J. C. Ziegelergetuigschrift aan D. M. van der Hoef; voor 12 potten, in minstens 6 versch., dubbele vroege tulpen in bloem, zilv. med. aanD. M. van der Hoef, bronzen med. aan J. C. Ziegeler, getuigschrift aan P. de Rooy; voor 6 potten, in 6 versch., dubbele vroege tulpen in bloem, bronzen med. aan G. C. van der Hoef, getuigschrift aan J. C. Ziegeler; voor 24 potten, in minstens 12 versch., crocussen, zilv. med. aan W. J. Leefkens, bronzen med. aan J. W. Geeve, getuigschrift aan G. C. van der Hoef; voor 12 potten, in minstens 6 versch., enkele narcissen in bloem, bronzen med. aan D. M. van der Hoef; voor 6 potten, in minstens 3 versch., lelies in bloem, bronzen med. aan D. M. van der Hoef; voor 70 a 75 groene of bloeiende planten tot opsiering, zilv. verg. med. of f25 aan J. Warnaar, zilv. med. of/" 10 aan C. E. Steijnzilv. med. of f 10 aan H. Beekman, bronzen med. of ƒ5 aan A. Bouree. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. De Gerichtshalle" te Weenen verhaalt dat eene we duwe, beschuldigd van het helen van gestolen waren in de omstreken van Presburgdie gevonden werden in haar kelder, door de rechtbank van Presburg is vrijgesproken, als hebbende gehandeld zonder oordeel des onderscheids. En waarop baseert zich nu dat vonnis Op de omstandig heid dat genoemde weduwe, een jodin van afkomst, zes maanden geleden bekeerd en gedoopt is. De rechtbankhaar doop en geboorte assimileerendebeschouwt de heelster eenvoudig als een zes maanden oud wreeuwtje. De weduwe heeft zich gehaast een tweeden diefstal te plegen, en, be schermd door deze snuggere jurisprudentie, kan ze haar loffelijk bedrijf nog jaren lang met succes voortzetten. Het //Journal des Débats" meldt uit Rome, dat ge neraal Kanzier, de minister van oorlog, eene groote wa penschouwing gehouden heeft over de 6- a 7000 man sterke bezettting, ten einde door dit machtvertoon den vijanden der orde ietwat ontzag in te boezemen. Over het geheel toont men volgens den correspondent van dit blad, te duidelijk hoe de pauselijke regeering haar onderdanen wan trouwt. Zoo zijn op de hoogste openbare gebouwen schild wachten geplaatst, om door bepaalde seinen de bezetting van den Engelenburg dadelijk kennis te geven van het uitbarsten van wanordelijkheden. De //N. und Sch. Zeitung" meldt, dat sedert eenigen tijd handelsbrieven, prijscouranten, enz., met rouwranden voorzien uit Zuid-Tyrol worden verzonden. Men zou wa nen, dat onder de Zuid-Tyrolsche kooplieden een groot familie ongeluk heeft plaats gehad; intusschen beduidt dit teeken van rouw niets anders dan dat Zuid-Tyrol nog niet tot Italië behoort. Verscheidene personen zijn in den schouwburg te Madrid gearresteerdomdat zij bij de komst der koningin het geblaf van honden nabootsten. Een dertigtal studen ten, die tot officieren van gezondheid worden opgeleid, zijn gearresteerd en eenige hunner het land uitgezet, om dat zij ten gevolge van een maatregel der regeering, die hun belangen benadeeldeweigerden den cursus verder bij te wonen en dit voorbeeld bij hun medestudenten navol ging wilden doen vinden. Van de vorstelijke personen die bij de opening der algemeene nijverheids-tentoonstelling te Parijs worden ver wacht, noemt men reeds de kroonprinsen van Pruisen, van Italië, van Zweden en van Nederland, den onderko ning van Egypte, en den broeder van den Taïkoen van Japan. De prins en prinses van Wallis zullen, op uitnoodi- ging van den lord-mayor van Dublin, waarschijnlijk de aanstaande groote veetentoonstelling aldaar gaan bijwonen. De rechtbank te Parijs heeft de beroemde journalist Emile de Girardin veroordeeld tot 5000 franks geldboete. Hij is gekomen in hooger beroep. Een der hoofdoorzaken van den aanval van den heer De Girardin op den keizer en het keizerrijk is, naar men stel lig verzekertdat de keizerin geweigerd heeft mevrouw De Girardin tot hofdame te benoemen. Te Guildfordin Engeland vernam men in den nacht van Zaterdag 11. in eene aldaar aanwezige menagerie een vervaarlijk geraas. Bij onderzoek bleek, dat een beer de afscheiding tusschen zijn hok en dat van drie jonge tijgers had verbrijzeld, ten gevolge waarvan tusschen hem en de tijgers een woedend gevecht ontstond. Nadat de oppassers te vergeefs alle pogingen hadden aangewend, om den beer weer in zijn hok te krijgenbleef er op 't laatst niets an ders over dan hem dood te schietendaar hij anders blijk baar zijne drie vijanden vermoord zou hebben. Twee op passers vuurden dan ook hunne geweren op hem af en troffen hem zoo goeddat hij terstond achterover stortte doch twee tijgers werden hierbij gewond, en wel zóó dat men gelooft ze niet in 't leven te zullen houden. De opstand in Ierland strekt zich over het geheele zuiden van 't eiland uit. Yan Dublin tot Limerick en zui delijk over de provincie Tipperary en westelijk over Clare terwijl ten noorden van Dublin zelfs de stad Drogheda het tooneel van ongeregeldheden was. De opstand is begonnen gelijk reeds gedurende de vorige dagen het algemeen ge rucht was, Dinsdag avond op verschillende punten te ge lijk. Overal deden de opstandelingen een aanval op de stations der politie. Te Stepside gaf de politie zich terstond over aan de talrijke aanvallers, te Glencullen bood zij eerst eenigen tegenstand. De politie werd gevankelijk medege voerd. Onder weg wilde men hen doodschieten; een der agenten echter maakte de opmerking, dat dit geen gebruik was met krijgsgevangenen, die zich overgegeven hebben, waarop sommigen der Eenians antwoorden: //Ja, dat is ook zoo," en men weldra de politie liet gaan. Op zeven mijlen afstands is in den nacht eene kleine afdeeling po litie gestuit op een korps insurgenten, die terstond los brandden; de politie boog zich echter op de eene knie nederzoodat de kogels over hen heen gingenwaarop zij onmiddellijk het vuur beantwoordde en daarmede de aan vallers op de vlucht dreef. Te Killmallockoostelijk van Limerick, is ook vrij hevig gevochten. Op de //Great Southern and Western Railway" waren op twee plaatsen de rails opgenomen, zoodat de verbin ding tusschen Limerick en Dublin verbroken is. Dinsdag nacht is de trein gederailleerd, zonder verdere ongelukken. Te Drogheda, ten noorden van Dublin, waren zelfs 1000 Eenians bijeen om een aanval op het stadhuis en het politiebureau te doen, hoewel vruchteloos. Ook in het zuidelijkste gedeelte des lands in Cork, is te Castlemartyr hevig gevochten; de insurgenten hebben daar zelfs hun aanvoerder in den strijd verloren. De gevangenen waren meerendeels goed gewapend. Ve len hadden Grieksch vuur bij zich. Men vreest dat de machinisten en stokersin dienst De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrijrdag dea namiddags te 5 nren 34°, des avonds te 8 uren 34°, te 10 uren 36°. Zaterdag morgen te 5 uren 32°, te 8 uren 34°, 's middags te 12 uren 40°, 's namiddags te 4 uren 39°.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 2