N°. 2171. Zaterdag A0. 18i 9 Maart. Prijs dezer Courant. Deze Courant wordt 'dagelijksniet uit zondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Prijs der Advertentiën. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.;. 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks n/m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliehtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u. 50 m.; 's namidd. te 3 u. 35 m.; 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisch© Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. "West-Indiscbo den 14den en voorlaatsten van elke maand. Rijkstelegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 'sm. tot 9 uren 'sav. Spoorwegtelegraaf dagelijks van 8 u. 'sm. tot 10 u. 30 m.'sav. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donder dag te 11 uren. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uren. BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. Bureau der Plaatselijke Secretarieopen dagelijks van 104 uren. Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9—2 uren; Zaterdag van 912 uren. De Gemeente-architect is te spreken op het Raad huis, eiken werkdag 's morgens van 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten jen Accijnzen dagelijks van 91 uren en van 4—6 uren; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uren;.van Zegel en Registratie dagelijks van 84 urenvan de Hypotheken [en het Kadaster van 9—4 uren. BINNENLANÜSCHE BERICHTEN. Z. M. heeft aan Jhr. F. H. AY. von Scherff, Zr. Ms. buitengew. gezant en gevolmachtigd minister, laatst bij het Duitsche bondgenootschap en het hof van Nassau, en thans nog bij de hoven van BadenBeieren en Hessen op zijn verzoek, met ultimo Maart 1867 eervol ontslag uit 's lands dienst verleendonder dankbetuiging voor de vele belangrijke en trouwe diensten, door hem gedurende eene reeks van jaren aan het rijk bewezen; voorts be noemd tot ridder der orde van den Ned. Leeuw den heer W. Lee, directeur der registratie en domeinen voor de provincie Zuid-Hollanden den luit. ter zee 2de kl. Jhr. Q. Hoeufft, op zijn verzoek, uit den zeedienst ontslagen. De Arnhemsche Courant komt nogmaals op het nut teloos achtdaagsch debat over de constitutioneele vraag te rug, en zegt o. a.: //Inderdaad gelooven wij dat door deze parlementaire prolixiteit het wezenlijk debat veel meer lijdt dan bloeit. AYanneer elk lid der Kamer, al heeft hij niets bijzonders te zeggen of niets anders bijzonders dan wat reeds door anderen even goed of beter gezegd is, toch ook zijn duit in het zakje wil komen werpen en zijne medeleden onthaalt op zijne particu liere ontboezemingen, kan men zich niet verwonderendat het publiek zich met verveling van een dergelijk debat af wendt. //Zes dagen algemeene beschouwingen! en vierenveertig redevoeringenAYie schrikt niet van zulk een gestadig aan houdenden en wanhopig makenden motregen van welspre kendheid Bepaalde men zich ten minste nog tot een in korte woorden geformuleerde adhaesie of niet-adhaesiemaar helaas! geheele kolommen worden gevuld met volzinnen, gestoffeerd en aangelengd met polyglottische citaten en extracten en historische voorbeelden en fragmenten, die volkomen aantoonendat de spreker een in vele talen en boeken zeer belezen man is." In het Volksblad leest men//Hecht is recht. II n'y a pas de droit contre le droit. AVij zijn ten volle overtuigd dat de motie-Keucheuius in strijd is met de grondwet. Maar bij de kennis, die wij van het karak ter van hooggeachte tegenstanders hebbenen bij onder vinding van vele jaren weten wij wat ieder rechtsgeleerde weet, dat te goeder trouw verschillend over eene zaak kan gedacht worden. De minister van justitie heeft dan ook te recht opgemerkt, dat over elk verschillend kan gedacht wordenen de aanmerking van Mr. Thorbecke, dat zulk een scepticisme minder bedenkelijk is op de lippen van den advocaat dan in den mond van een minister van justitie, kan evenals diens geheel advies voor elk onpartijdige als niets anders beschouwd worden dan als een gezocht kort woord, om t&kennen te geven, dat hij met de op positie-partij wilde mededoen, al moest hij spreken geheel in strijd met hetgeen hij vroeger als minister gesproken had, welke tegenspraak hem ook door den minister van binnenlandsche zaken is aangewezenmet een lichtdat niet te verduisteren is." Bij de buitengewone verkiezing voor een lid van den gemeenteraad te Botterdamdie Dinsdag 11. plaats had zijn van de 3274 kiesgerechtigden niet meer dan 348 stem briefjes ingekomen. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's-Hage zal Zaterdag avond worden ten tooneele gevoerd de groote opera l'Africaine. Uit het verslag der plaatselijke schoolcommissie te 's-Gravenhage betreffende het lager onderwijs over 1866 blijktdat het getal der gemeentescholen is 6 voor onver- mogenden, 2 voor minvermogenden en 2 burgerscholen te gen matig schoolgelddat het getal der leerlingendie over 1866 de scholen bezocht hebbenbedraagtwaarvan jongensmeisjeskosteloos Openbare scholen 2719 2669 2110 j. 2223 m. Bijzondere 2364 2251 1079 879 Totaal. 5083j. 4920 m. 31S9j. 3102 m. De rijkskommiezen te Pannerden hebben Dinsdag in den vroegen morgen eene belangrijke aanhaling gedaan op de rivier den Ouden Hijn, waarin zij werden bijgestaan door de sloeproeiers te Lobith en aangevoerd door den con troleur Eerens. Zij hebben bemachtigd 240 kannen spiri tus in 37 blazen, die vervoerd werden met een aaken den vervoerderNibbelink genaamdtevens aangehouden. -Men vertelt te Utrecht algemeendat het uitgeko men is wie de dieven zijn van de effecten en juweelen, vóór meer dan een jaar te Ede aan Mevr. G. van S. ont vreemd. Het moet eene oude aanzienlijke dame zijn, die den diefstal met hare jufvrouw van gezelschap zou gepleegd hebben. De juweelen zouden te Parijs door de jufvrouw van gezelschap verkocht en de effecten te Amsterdam door een makelaar herkend zijn. AYoensdag had te Ridderkerk de stemming plaats over de wijze van verkiezing van predikanten en kerkeraadsle- den. Aran de 227 opgekomen stembevoegden verklaarden LEIDSCH IIAiatLV Voor Leiden, per 3 maanden1.95. Franco per post2.80. Afzonderlijke Nommers0.05. Van 1-6 regels f 0.75; iedere regel meer 0.125. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90; iedere regel meer f 0.15.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1