Donderdag 7 Maart. N°. 21(11). Prijs dezer Courant. Deze Courant wordt dagelijksmet uit zondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Prijs der Advertentiën. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage DelftSchiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 11. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 ti. 5 nr.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 43 m 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks n/m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de fNiemvstraat: 's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u. 50 m.; 's naraidd. te 3 u. 35 m.; 's avonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 in. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14den en voorlaatsten van elke maand. Rijkstelegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 'sm. tot 9 uren 'sav. Spoorwegtelegraaf dagelijks van 8 u, 'sni. tot 10 u. 30 m. 'sav. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donder dag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. President dér Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. Bureau der Plaatselijke Secretarieopen dagelijks van 104 uren. Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9 2 urenZaterdag van 912 uren. Be Gemeente-architect is te spreken op het Raad huis, eiken werkdag 's morgens van 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9—1 uren en van 46 uren; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uren; van Zegel en Registratie dagelijks van 84 uren van de Hypotheken en het Kadaster van 9—4 uren. BINNENRANDSCIIE BERICHTEN. Voor Leiden, per 3 maanden1.95. Franco per post2.80. Afzonderlijke Nommers0.05. Van 1-6 regels f 0.75iedere regel meer 0.123. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90; iedere regel meer f 0.15. Z. M. heeft benoemd tot rechters in de arr.-rechtbank te ZutfenMr. J. Thooft, wethouder en procureur aldaar, onder toekenning van eervol ontslag als proc. bij die recht bank, en Mr. L. E. Lenting, thans rechter-plaatsverv. in gemelde rechtbank en adv. aldaar; aan Gr. Engels, op verzoekeervol ontslag verleend als proc. bij de arr.-recht- bank te Almelo. Z. M. heeft benoemd tot gouv. der kon. militaire acade mie den kol. A. C. A. Schönstedt, van den staf der inf., H. D. adj. in buitengew. dienst, thans belast met de func- tiën van kommandant dier inrichting; tot kommandant dier academie den maj. A. J. A. Gerlach, van het 3de reg. vesting-art.; wordende hij in verband daarmede over geplaatst bij den staf van het wapen der art.; voorts bij het 4de reg., tot lsten luit. (naar ouderdom van rang) den 2den luit. L. de Vlamingvan het korpsbij het 6de reg., tot maj. den kap. 1ste kl. J. J. H. Yelius Baert, van het korpstot kap. 3de kl. (naar ouderdom van rang) den lsten luit. W. C. F. van der Plas, van het reg. gren. en jagersbij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot ofBcier van gez. 2de kl. (naar ouder dom van rang) den offic. van gez. 3de kl. A. E. Post, van het reg. veld-art. Z. M. heeft aan den heer J. B. de Plönnies, opzijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van ontv. der dir. bel. en ace. te Oudenbroek c. a., behoudens aanspraak op pensioen; alsmede benoemd tot directeur van het postkantoor te GeertruidenbergA. M. A. M. de Boy thans directeur van het postkantoor te Hoogeveen. Uit de opgaven in de Staatscourant, betreflende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de weekbe ginnende den 17den en eindigende den 23sten Februari, blijkt, dat er in die week zijn aangetast 1020, aan de ziekte gestorven 241afgemaakt 10hersteld 80aan het einde der week nog ziek 689 runderen, terwijl er sedert het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 89,937 aan de ziekte gestorven 41,970, afgemaakt 14,948hersteld 31,994 en nog ziek 1025 runderen. In den Koninklijken Fransehen Schouwburg te 's-Hage zal Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de groote opera Don Pasquale, gevolgd door de opera: La belle Hélène. Naar men verneemt, heeft het centraal-comité van den Nederlandschen weerbaarheidsbond in zijne vergade- I ring van 2 Maart 11. besloten tot de oprichting van een nationaal scherpschuttersfonds. Dat fonds zal hoofdzakelijk moeten dienen, om daaruit de kosten te bestrijden, noodig 1°. Tot het aankoopen van geweren; 2". tot het oprichten van schietbanen; 3°. tot het bevorderen van algemeene scherpschutters wedstrijden. Eerstdaags hoopt het comité een beroep op de natie te doen, ter verkrijging van de noodige gelden. Behalve de reeds vermelde 3000 van den hooggebo ren heer J. B. graaf van Limburg Stirum, zijn bij het centraal-comité nog de volgende giften of toezeggingen van dien ontvangen. Van Jhr. II. A. van Karnebeek, donateur en vrijwilli ger van de Haagsche scherpschuttersvereeniging 3000 Yan den heer O. W. B. Scholten te 's-Gravenhage 360, te betalen in maandelijksche termijnen van ƒ10; van een handwerksman uit Utrecht 2.50, met het hiernavol gende aan den president van het centraal-comité gerichte schrijven Mijnheer Ofschoon ik maar een burgerman benwil ik toch al doenwat ik kanom mee te werken tot het behoud van het lieve vaderland en van onze onafhankelijkheid, en daarom geef ik zooveel als ik missen kan, want geld is toch altijd en voor alles noodig. Wat ik las van die mijn heer Yan Limburg Stirum drong me dat voorbeeld te vol gen al is het ook nog zoo weinig dat ik geven kanmaar ik dacht aan het penninkske van de weduwe. Een handwerksman. Yan N. N. ƒ10; van Dr. A. W. M. van Hasselt ƒ25. De heer P. N. Boche te 's-Hage heeft zich tot we- deropzeggens toe verbonden tot eene jaarlijksche bijdrage van ƒ100 ten behoeve van het centraal-comité te Utoecht, en van 50 ten behoeve der scherpschuttersvereeniging te 's-Hage. Eenige dames te Arnhem hebben zich vereenigd om de aldaar bestaande vereeniging tot bevordering der weer baarheid een vaandel aan te biedendat later plechtig aan het bestuur zal worden aangeboden. Ook te Woerden is een scherpschuttersvereeniging op gericht. Men bericht uit Zevenaar: Onder de moeilijkheden, die de in Pruisen genomen maatregelen tot wering der veepest voor de grensbewoners veroorzaken, behoort ook

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1