Lijdeiis-Prediking. Leidscbe Broodfabriek. Hamers Ie 98uur gevraagd, equipage van de boot; vele belangstellenden uit alle stan den schaarden zich daarbij. De voorzitter der commis sie, Dr. A. Rutgers van. der Loeff sprak, nadat het militair salvo over de doodkist was gelost, een gepast woord tot lof van den doode. Hij was een braaf man; een toonbeeld van getrouwe plichtsbetrachting jegens hen die boven en onder hem stonden. In zijne betrekking tot de kweekschool had hij het zegel gezet op de trouwe dien sten die hij aan het vaderland had bewezen. De rust, die hem verleend was, het pensioen, dat hij gevraagd had, zou hij nu in betere gewesten genieten; hij was nog gestorven in dienst, op het bed van eer. Zijn naam zal blijven leven in het hart van allen die hem gekend en zijn geest invloed hebben ook nog na zijn dood. De equipage en de kweekelingen verloren in hem een bekwaam een wijs en een zachtmoedig bevelhebber, en dat verlies scheen bijna onherstelbaar. De tranen die op het gelaat der kweekelingen werden bespeurd getuigden van hun leedgevoel en rouw. De commissie van oppertoezicht aar zelde niet aan het dierbaar overschot van dien braven man de laatste eer te bewijzen. De garnizoens-komman- dant en de militaire macht, de ridders van het metalen kruis en de toegevloeide schare zij ontvingen den dank voor de blijken van achting die zij betoonden. Vrijdag 1 Maart mag de heer A. van Iperen zich verheugen 25 jaren de heel- en verloskundige praktijk bin nen Leiden te hebben uitgeoefend. Dit voorrecht verdient ook door ons te worden vermeld, die hem in zijn kunde en ijver, in zijne bereidwilligheid en menschlievendheid om ook belangelooze hulp te verleenen, hebben gekend en gewaardeerd. Zoolang de gunst en het vertrouwen zijner stadgenootende vriendschap zijner kunstbroedersde dank zijner patiënten te hebben genoten, geeft eene aangename zelfvoldoening. Die blijven zijn deel tot in hoogen ouder dom, bij een dankbaren terugblik op den afgelegden le vensbaan, waarvan het begin moeilijk was, maar door veerkrachtige inspanning tot een effen weg heeft geleid, velen ten voorbeeld en ter aanmoediging. BUITENLANDSC HE BERICHTEN. Het hoofdbestuur der tentoonstelling te Parijs heeft hij een besluit van 14 dezer eene bijzondere commissie be noemd voor de internationale tentoonstelling van munten maten en gewichten; zijnde tot dit deel der tentoonstel ling reeds van wege nagenoeg alle beschaafde natiën der wereld medewerking toegezegd. Met goedvinden van dat bestuur is ook eene //internationale maatschappij van on derlinge verzekering tegen brandschade" voor de ten toon te stellen voorwerpen opgericht. Engeland zal niet minder dan 50,000 en Pruisen 10,000 werklieden zenden ter bezichtiging der tentoonstel ling. Er worden barakken opgerichtom die werklieden te herbergen. Er loopt een gerucht, zegt de Shipping and Mer cantile Gazette," dat voortaan geene veroordeelden meer zullen worden omgehangen. Koningin Victoria zou besloten hebben, om aan allen, die ter dood veroordeeld zijn, gratie te schenken, i p 0FFICIEELE BERICHTEN. Bevallen M. E. Oudshoorn, geb. den Ouden, D. J. Vlendre, geb. Opgeenend, Z. J. Stikkelorum, geb. Bey, D. C. Gadri, geb. de Hun, Z. J. M. Kikkert, geb. Vogelenzang, Z. C. M. Kramer, geb. Ilorree, D. P. Dirkzwager, geb. Boot, D. H. C. la Laugeb. van Duinen, Z. M. Momberg, geb. Luksenburg, D. J. Peerenboom, geb. van Hcoidonk, 1). M. S. van Wijngaarden, geb. Weerts, Z. K. Volkers, geb. PlatteelD. S. H. Noordeloos geb. Sluis, Z. J. G. van der Woerd, geb. Langeveld, Z. J.C. G. Koozeudaal, geb. van Putten, D. M. C. Vroom, geb. Hartevelt, D. E. II. Hoogenstraatengeb. Vacher, D. A. Schaap, geb. BuddinghZ. A. C. Martin, geb. Kottner, Z. N. Fuchs, geb. Cieliuwd E. C. Mons jm. en E. S. Lozier jd. P. Eikerbout jm. en J. Hakkenberg jd. J. D. van der Spree wedr. en C. Larre- wijn jd. A. Lens jm. en A. D. van de Wetering jd. B. A. van Linden jm. en L. J. Reuther jd. J. B. Heppenstrijdt jm. en J. S. Lolkes de Beer jd. J. H. Gerlagh jm. en M. A. C. Drost jd. W. Harteveld wedr. en H. Frankhuizen wed. J. H. van Zijp jm. en A. C. van der Sloot jd. Overleden: D. de Kleijn D. bijna 3 m. M. Winterkamp, geb. Schouten, 60 j. W. J. Dirkse Z. bijna 4 m. A. de Ru 61 j. C. Dirks, wed. P. H. Hoos, 83 j. J. M. Srnazen Z. ruim 9 j. W. C. Wallaart Z. ruim 9 m. L. A. J. de Vrind Z. 2 j. J. Schaap W. 78 j. Th. Alofs Z. 5 d. H. Beekman Z. 5 d. H. Bey 48 j. W. F. G. Fontijn 70 j. A. J. M. Alofs Z. 11 m. A. M. den Houter D. 5 m. E. Bennink ruim 73 j. M. Wolters Z. 1 m. 15 d. J. L. de Vries 57 j. P. van der Waals, wed. G. van Kleef, 80 j. C.Millo, wed. J. Zwanenburg, 76 j. N. W. Beuzemaker Z. 4 w. D. Kenbeek Z. 10 m. J. C. Lens D. 11 m. E. van Wijk 1). 1 m. 20 d. C. Evers, geb. de Beer, 43 j. A. de Hees, geb. den Hartogh53 j. ADVERTENTIEN. Een Heer en Dame verlangen tegen primo Mei of eerder, op een goeden stand, twee of drie ruime, goed ge meubileerde Kamers met bediening, tegen een huurprijs van drie tot vijfhonderd gulden. Brieven franco onder Lt. Z. aan het Bureau van het Leidscli Dagblad. Vereeniging voor Christelijke Belangen. ZONDAG 3 Maart 1867des avonds te zes uren »s. H. J. R. Cf. TMEESINCf, Pred. te Rotterdam. DINSDAG 5 Maart, des avonds te zeven uren, Pred. te Zeist. ZAAL NOORDEINDE. Prijzen van het Brood GEBUILD TARWEBROOD 50 lood f 0.11 100 0.22 ONGEBUILD 50 0.08 100 0.16 150 0.24 200 0.32 300 0.48 ROGGEBROOD 150 0.16 GEREZEN ROGGEBROOD 100 //0.11 ZOET 100 0.121 150 //0.18J KADETJES 0.02 KRENTENBROODJES van 21 Ct. en 5 Ct. KRENTENBROOD 50 lood ƒ0.121 100 0.25 TARWEBLOEM 50 0.15 100 0.30 Luiden, 1 Maart 1867. G. J. DE CASPARIS, Directeur. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woensdag des namiddags te 5 uren 40°, des avonds te 8 uren 86°, te 10 urer. 34°. Donderdag morgen te 5 uren 32°, te 8 uren 34°, 's middags te 12 uren 41°, 's namiddags te 4 uren 38°. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 20sten tot en met den 27sten Februari 1867. van Stuivenberg, Z. W. H. van der Blom, geb. Sederhout, Z. L. Metscher, geb. Lut, D. J. Hemerik, geb. van Ocdje, Z. A. M. Derogee, geb. Langeveld, D. A. A. P. Nelissen, geb. Peeters, D. A. de l'Ecluse, geb. Weggen, D. J. Neuteboom, geb. Riet bergen, Z. S. A. van Rijn, geb. Sonueveldt, D. tweel. S. C. van der Linden, geb. Rijke, Z. M. C. Smits, geb. van der Tas, D. F. Neiwold, geb. Siemerink, I). lis. Ia. H. F. CREUTZBERCf

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3