Buitenlandsch Nieuws. Geveilde Perceelen. die teruggave en beweerde dat zij het geld tot een goed I einde aan de armen had besteed. De hertrouwde weduwe stelde nu tot dat einde eene rechtsvordering in tegen de directiebij welke haar eerste man in dienst was geweest. De gedaagde directie erkende ter terechtzitting de inbewaargeving en de overgifte, maar beweerde nu dat de overgifte aan de directie van het aan haar eersten man in bewaring gegeven zakje met geld niet was geschied, om voor dezen of zijne erfgenamen te bewa ren, maar om, als zijn patroon, in bewaring te houden, totdat de rechtmatige eigenaar zich zou hebben doen ken nen. De eischeresse ontkende dit en bleef bij hare vorde ring volharden. De kantonrechter, - overwegende dat de bewering van de gedaagde directie niet kan opgaan zoolang deze niet be wijst dat de inbewaargeving door den onbekenden reiziger aan den auteur der eischeresse is gedaanmet den last om die som aan de directie als zijn patroon over te geven; dat deze last door de directie niet eens wordt beweerd veel min heeft bewezen; dat eenvoudig het beroep van de direc tieals ware de eerste man van de eischeresse op het oogen- blik der inbewaargeving in dienst van de directie en alzoo van zelf moest geacht worden aan haar te zijn gedaan niet voldoende is, omdat geene enkele wetsbepaling recht geeft op dergelijke gevolgtrekking, vooral niet, omdat het in be waring nemen van goederen of gelden niet gerekend kan worden tot den werkkring van den auteur der eischeresse te hebben behoord; dat, nu de inbewaarneming en over gifte door partijen is erkendde gedaagde directie moet be schouwd wordendie som eenvoudig van den auteur der eischeresse te hebben in bewaring genomen, zonder meer, en diensvolgens ingevolge de artt. 1758, 1762 en 1755 B. W. tot de teruggave is gehouden, - heeft aan de eische resse hare vordering toegewezen met veroordeeling van de gedaagde directie in de kosten. Te 's-Hage is uit den burgerstand een tweede sectie van scherpschutters opgericht; vooral uit den arbeidenden stand neemt men aan die vereeniging deel. Blijkens het jaarverslag der uVereeniging tot behoud van boetvaardige gevallen vrouwen te Rotterdamwerden in het afgeloopen jaar 21 meisjes naar het Asyl Steenbeek gezondende meesten nog zeer jongonder anderen drie van 17 jaren oud. Aan een 12tal werd ook hulp in geld en kleeren verstrekt, r/ten einde het kwaad zooveel moge lijk te voorkomen, 't geen ook menigmaal gelukt." Aan jaarlijksche contribuliën ontving zij 1154.20, aan giften 286 en aan restitutie ƒ111; doch hier staan tegenover de verpleeggelden op Steenbeek ad 1516.47®, de ver- pleeggelden te Rotterdam ad 104.90 en andere uitgaven waardoor de rekening sluit met een te kort van 475.74. Te Breskens is bij gelegenheid van 's Konings ver jaardag een bedroevend ongeluk gebeurd. Terwijl twee jon gens, beiden zoontjes van P. M., twistend waren over het afschieten van een pistool, ging het schot afdat den jongste zoodanig in het aangezicht trof, dat men vreest dat zijn neusbeen in stukken zijn zal, terwijl zijn aangezicht zooda nig verwond isdat hij er verscheidene litteekens van zal blijven behouden. Van den Helder deelt men van den 18den dezer, als eene nieuwe bijdrage van hondentrouw, het volgende mede: Een onzer ingezetenen wilde zich van zijn hond ontdoen en gaf dien eerst aan een zijner kennissen in den Anna-Pau- lownapolderruim 2 uren van hiermaar reeds den vol genden dag had het trouwe dier zijn meester teruggevonden; eenige dagen daarna gaf hij den hond aan een landman in de Zijpe, maar ook van daar wist hij den hem geheel on bekenden weg naar hier terug te vinden eindelijk gaf hij den hond mee naar Medemblik negen uren van hier ver wijderd maar hoe goed het kosthuis ook was dat hij daar had gevonden, hoe men hem ook liefkoosde, hij brak het koord los waaraan men hem had vastgelegd, en gisteren kwam hij afgemat, en bijna onkenbaar van honger en gebrek, bij zijn ouden meester terug, die, door deze zeldzame trouw veiteederd, besloot zich niet meer van zijnen hond te ontdoen. Het prov. kerkbestuur van Zuid-Holland heeft op ver zoek eervol emeritaat verleend aan Ds. L. Boumanpred. te Schiedam, in te gaan 1 Mei 1867 dat van Utrecht aan Ds. G. Bargerpred. te Utrecht, in te gaan 1 Juli 1 867 en dat van Drenthe aan Ds. H. Doorenbos, pred. te Smilde, in te gaan 1 April 1867. Dr. A. Faureoudste leeraar bij de Ned. Geref. ge meente aan de Kaapstad en sedert 1818 predikant dier kerk heeft, volgens de laatste berichten van de Kaap, het eme ritaat aangevraagd. De Thermometer van Fahrenheit tsekeude alhier Zater dag des namiddags te 5 uren 44°, des avonds te 8 uren 44°, te 10 uren 42°. Zondag morgen te 5 uren 39°, te 8 uren 42°, *8 middags te 12 uren 47°, 's namiddags te 4 uren 47°, te 5 uren 46°, te 8 uren 46°, te 10 uren 44°. Maandag morgen te 5 uren 42°, te 8 uren 44°, 's middags te 12 uren 47°, te 4 uren 43. De bezetting der Pruisische grenzen, welke zeer waak zaam schijnt te zijnheeft dezer dagen 5 sluikhandelaars gearresteerd en naar Vreden overgebracht. Zelfs bevindt zich hierbij een bruidegom, die gepasseerden Vrijdag in het hu welijk meende te tredeudoch nu nog Pruisisch arrestant iswegens het passeeren der grenzenzonder zich voor de desinfectie aan te meldendit wegblijven over de grenzen veroorzaakte groote zorg voor de huisgenooten en niet min der groote teleurstelling voor de bruid die haren aanstaan den man nu nog mist. Volgens een dagblad van Verviers, heeft de speciale trein, waarmede prins Hendrik der Nederlanden van Luxem burg naar Spa vertrokken is, in het terugkeerenniet ver van laatstgenoemde stad, een nog zeer jeugdig kind van een spoorwegwachterdat op de baan speeldeoverreden terwijl de vader, die toeschoot om zijn kind te redden, door de trede van de locomotief zoodanig is getroffendat hij op de plaats zelve gedood werd. Juist een jaar geleden was de vrouw van den ongelukkigen wachter door een soort gelijk onheil omgekomen. Dr. Leopold von Ranke hoogleeraar bij de hooge- school te Berlijn en geschiedschrijver van den Pruisischen staat, vierde den 20sten dezer het 5Ojarig jubilé zijner pro motie tot doctor. Vele deputatiën als van het Friedrich-Wil helm-gymnasiumvan de universiteit, van de kon. aca demie, van de historische commissie te Munchenuit Stutt gart, Halle, GöttingenJena, Erlangen, Tubingen, enz., kwamen den jubilaris geluk wenschen. De Fransche troepen in Mexico hebbenvolgens een telegrafisch bericht van Vera Cruz dd. 14 dezer, reeds de hoofdstad verlaten, terwijl de schepen te Vera Cruz gereed lagen en nog meer verwacht werden, om al de bezettings troepen naar hun vaderland terug te brengen. De generaal Castelnau zou 14 dezer scheep gaan. Het telegrafisch bericht meldt tevens, dat de hoofdstad rustig was. Men verhaalt van den broeder van Gladstone, die eene betrekking in de magistratuur te Liverpool heeft, dat hij onlangs aldaar twee boksersdie ten aanschouwe van eene groote volksmenigte elkander op Williamson-square toe takelden beide in den kraag gepakt en meegenomen heeft; een ontsnapte, maar de andere kon niet loskomen en is door den heer Gladstone in handen gesteld van een politie-agent die, natuurlijk toen het gevecht uit was, juist naar Wil liamson wandelde. De Great Eastern van Engeland is van builen geheel schoon gemaakt en weder te water gebracht. Zij zal waarschijn lijk den 20sten Maart naar New-York vertrekken. De zeemacht der Vereenigde Staten bestaat op dit oogenblik uit 2 74 bodems van verschillend kaliber, waar onder 45 gepantserde; van deze laatsten bevinden zich 21 bij League Island naby Philadelphia, 10 te New-Orleans, 8 op de Mississippi en 6 te Washington. Gehouden verkooping ten overstaan van den notaris A. van Leeuwen alhier, aan den Burg, op Zaterdag den 23sten Februari 1867 van: N°. 1 en 2. Twee huizen erven werkhuis en bergplaats aan de noord- en aan de zuidzyde van het Gefalijde Ba- gynhof, Wijk IV, N°. 837 791 792 en 838. Koopers G. en J. P. Rietbergen alheir voor 1 725.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 2