N°. 2156. Donderdag 21 Februari. A°./W Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAfiBLAB. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 In de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.76, Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu- welijks- en doodberichten van l-4regel^0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelreoht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Sohiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 m.; 12 (u. 41 m.; 3 u. 37 ra.; 6 n. 6 m.; 9 n. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leidendagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat's morg. te 7 u. 50 ra. en te 10 u.50 ra.; 's uaraidd. te 3 u. 35 m.; 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's ra. tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Douderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabrteage des Zaterdags van 11-1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie open da -elyks vau 10-4 uren.- Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12-1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en vau 33 uren; van's-RijUs Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot ridders der orde van den Nederlandschen Leeuw de heeren J. J. Pfister, lid der al- gemeene rekenkamer, en J. baron Sloetdirecteur der regis tratie en domeinen in de provincie Overijselvoorts de hee ren E. J. Koning, voorzitter van de AJgemeene Synode der Nederduitsche Hervormde kerk en predikant te Limmenen A. J. Schrodervoorzitter van de Evangelisch Luthersche Synode en predikant te Arnhemtot ridder grootkruis der orde van de Eikenkroon Z. E. graaf van Zuylen van Nije- velt, minister van buitenlandsche zaken; tot officier der orde den baron Van Doorn van West-Kapelle, kamerheer van Z. M., en tot ridder den heer A. G. L. Trossarelio, ambtenaar in Zr. Ms. particulieren dienst; voorts tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw: Mr. J. W. van LansbergenZr. Ms. zaakgelastigde; H. C. Byvancksecretaris der cijfers van het Departement van Buitenl. Zaken; Mr. J. F. Pringle, procureur-generaal by het provinciaal gerechtshof en fungee- rend directeur van politie in Gelderland; Mr. M. H. Batta, raadsheer in het provinciaal gerechtshof in Limburg; A. J. Schaepmanbisschop van Hesebon, i. p. i., adjutor van den aartsbisschop van Utrecht, vicaris-generaal van dat aartsbis dom, proost van het metropolitaan kapittel, deken en pas toor te Utrecht; C. van Kintz, geheim kamerheer van Z. H. paus Piu3 IXkanonik van het kathedraal kapittel van Haar lem en president van het bisschoppelijk seminarium te War mond Jhr. C. Hartsenlid van de Eerste Kamer der Sta- ten-GeneraalDr. J. J. Prinshoogleeraar aan de hoogeschool te Leiden; H. F. G. N. Camp, hofraad des Konings; O. A. Uhlenbeck schout-bij-nachtdirecteur en kommandant der marine te Willemsoord; P. A. Matthijsenschout-bij- nacht, directeur en kommandant der marine te Amsterdam; J. Hamming en P. A. J. H. Boreel de Mauregnault, bei den kolonels, kommandeerende respectievelijk het 7de reg. inf. en het 4de reg. drag.; H. C. van Eyk van Voorthuy- senofficier van gez. 2de kl. van het 4de reg. inf.; N. D. Lammers van Toorenburgresident van Soerakartaen H. C. Staring, gepensioneerd luit.-kol. der inf. van het leger in Nederl.-Indië. Z. M. heeft benoemd tot gen.-maj., zonder bezwaar der schatkist, den kol. L. J. L, de Moulin, plaatselijken kom mandant 1ste kl. te Amsterdamtot luit.-gen. den gen.-maj., directeur der genie en inspecteur der sappeurs van het leger in Nederl.-Indië W. C. von Schierbrandthans met verlof in Europa; en den gepens. kapitein-kwartiermeester P. G. van Crimpen bij gunstige uitzondering den rang verleend van majoor. Z. M. heeft benoemd tot lid van het collegie van regen ten over het huis van arrest te Appingadam Mr. E. T. Mees advocaat, procureur en plaatsvervangend kantonrechter aldaar. -Ten gevolge van het overlijden van den heer Dubel is door den Minister van Justitie tot directeur van de cel lulaire gevangenis te Utrecht benoemd de heer J. H. de Eoozeen in diens plaats tot directeur van het huis van bur gerlijke en militaire verzekering te Utrecht, de heer C. Jans sen thans cipier in de cellulaire gevangenis te Eoermond. In de zitting van het prov. gerechtshof van Zuid- Holland, van Dinsdag, werd eene zaak behandeld die met het oog op den heerschenden veetyphusde aandacht ver dient. Op het eind van het vorig jaar was op zekeren avond in eene herberg onder de gemeente Nieuwkoop een aantal personen verzameld opgewonden door sterken drank en druk sprekende over de runderen die in den ochtend waren af gemaakt en begraven. Een dier personen liet zich de woor den ontvallen, ndat 't hem wel een kan jenever waard wa9, om de beesten weer te zien opgraven." Die woorden gaven aanleiding tot vervolging, en de bedoelde persoon - zekere Schellingerhout, koopman te Nieuwkoop werd door de Leidsche rechtbank veroordeeld tot eene cellulaire gevange nisstraf van drie maanden, op grond van art. 217 van den C. P., dat straf bedreigt tegen hem die tot wederspannig- heid heeft opgezet, ook al is het - gelijk hier het geval was - niet tot wederspannigheid gekomen. - Van dat von nis appèl bij het hof. De verdediger van den appellant, Mr. Is. Léonstelde al dadelijk op den voorgronddat hy de eerste was om zich aan te sluiten bij het denkbeeld dat die genen straf verdienen die zich verzetten tegen de maatre gelen door de overheid, krachtens hare bevoegdheid, geno men ter bestrijding van den vreeselijken ramp, die onzen vaderlandschen veestapel teistert. Pleiter meende echter dat de Leidsche rechter hier te zwaar had gestraft, door niet te letten op de verzachtende omstandigheid dat de beklaagde op bedoelden avond in zeer opgewonden toestand verkeerde en - blijkens de verklaringen van den predikant, van leden

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1