Maandag 11 Februari. N°. 2147. A". Binnenlandsch Nieuws. BSCH DAG Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.93, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.70 Iedere regel meer 12p Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'a-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdams te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 in.; 12 jU. 41 m>; 3 u, 37 m.; 6 n. 6 m.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u, 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebyt)anaar Leiden, dagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Misnwstraat: 's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 a.50 m.; 's uamidd. te 3 u. 35 m.j 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 n. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oo«t-Indi«ohe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. VFest*Iadisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlcs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's m. tot 10 u. 80 m. 'i av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraadop onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders^ Maandag en Donderdag te 11 uien. Commissie san Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van II-1 uren. - Bureau (ter Plaatselijke Secretan i open da olijks van 10. t uren.- Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12-1 uren. Kantoor der In- au Uitgaande Rechten en Acaijnzeu dagelijks van 9—luren en van 3—6 uren; van'a-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag ea Donderdag van 99 uren. van Zegel, Registratie dagelgks van 8 4 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft C. Koker Bz., op verzoek, eervol ont slag verleend ah burgemeester der gemeente Broek in Wa terland. Z. M. de Koning heeft de statuten van de te 's-Gra- venhage gevestigde vereeniging //tot het oprichten en uit geven van een Dagblad," onder den naam vaD: //Dagblad van Nederland," gelijk die bij het verzoekschrift zijn over gelegd, goedgekeurd en de vereeniging mitsdien als rechts persoon erkend, De Minister van Oorlog heeft voorloopig ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat waarschijnlijk in dit jaar geene jongelingen als cadet bij de Koninklijke Militaire Academie zullen worden toegelaten. Eene meer bepaalde aankondiging te dien aanzien zal la ter in de Staats-Courant plaats hebben. In de eerste aflevering van het tweede deel van het periodiek werk getiteld: Los en Vasttreft men ook histo rische politische brieven aanwaarin de volgende opmerke lijke zinsneden voorkomen //Wij zijn de partijhoofden en de partijgangers lang moede en wenschen niet langer geëxploiteerd te worden door we tenschap en eerzucht. Wij willen handelenwij willendoor eerlijke, loyale politiek in onze vertegenwoordiging, van on zen nationalen zin en van onze kracht getuigenwij wil len in plaats van om onze kleingeestigheid en goedzakkig heid bespot en verguisd, om de fierheid van ons volksbe wustzijn geëerd worden. Als 't tegenwoordige ministerie dat ook wil en de gekrenkte eigenliefde hunner voorgangers het wagen zoudit te belemmerendan zal 't Nederlandsche volk zich met walging afwenden van een liberalismedat zou blijken geen eergevoel, geen schaamte en geen vader landsliefde te bezitten. Dan zal de gekrenkte natie op hare beurt niets vergeten, en naast de Limburgsche brieven en de Indische strafwetgeving, zullen 't amendement Poortman, 't ontslag van Stieltjesde verzuimde maatregelen tot be houd van onzen veestapel en dergelijken meer, tot een op gericht teeken voor het nageslaeht verrijzen. Maar de party die onrecht weet te verdragen om 't gevaar dat van buiten dreigtdie loyaal steunt al wie loyaal opkomt voor de rech ten onzer nationaliteit en de eer van ons volk; die wachten kan wanneer haasten naar de groene tafel verderfelijk zou zijn voor gemeenschappelijke belangen die, als zij oppositie gaat voeren, in dagen als de onze alle wapenen weggooit, die onze volksvrijheid en den goeden naam van ons land kunnen schadendie partij zal de overwinning behalen en dan voor goed 1" Woensdag morgen te 10 uren is te Schiedam in den ouderdom van 5 7 jaren, overleden de heer Mr. An- tonie V ernèdesecretaris dier gemeente en lid der prov. Staten van Zuid-Holland. De Utrechtsche hoogleeraar F. 0. Donders heeft in een grondig en met kennis van zaken geschreven brochure, de kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht, in ver band beschouwd met de Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1867 en met de regeling van het hooger onderwijs. Hy acht die kweekschool als op zich zelve staande inrichting overbodig en daarom eene noodelooze weelde. Hy noemt haar nadeelig voor den geneeskundigen dienst bij het leger. Hij acht haar onzeker in hare uitkomsten. - Tegenover deze gewichtige bedenkingen kent hij geene groote voordeelen, die niet even goed buiten haar zouden zijn te verwezen lijken. Hij aarzelt niet daartoe den weg aan te wijzen dat zij in verband kome met de academische lessen. De hoogleeraar bedoelt met deze brochureom de volks vertegenwoordiging nader in te lichten en tevens iets by te dragen tot het aannemen van een stelsel, met de aanstaande wettelijke regeling van het hooger onderwijs in nauw ver band. Vrydag ochtend te 8 uren is van den molen u De Hoop," aan de Vest te Rotterdam, door eene zware ruk wind eene roede afgeslagen en in het water nedergekomen zonder ongelukken te veroorzaken. Ook uit andere plaatsen verneemt men dat de wind schade heeft aangericht. Onder anderen is tusschen Nieuwerkerk en Zevenhuizenaan het Kanaal, van een in aanbouw zijnde boerenwoning de geheele achtergevel en een groot gedeelte van het dak door den wind weggeslagen. Uit Zutfen wordt van den 9den Februari gemeld De overstroomingen in het graafschap Zutfen nemen schrikbarend toe. Sedert ruim 48 uren stroomt het water van den IJsel in de Berkelzoodat de bewoners van Lochem en hooger op het water van ons ontvangenhetgeen anders omgekeerd

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1