N°. 2143. Woensdag 6 Februari. A0.18»7lBif Binnenlandsch Nieuws. HIDSCHDAGBLAr Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 'e-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 m.; 12 iu. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leidendagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 's namidd. te 5 u. 35 m.; 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton 1 en 17over Marseille, 916 en 25 van elke maand.West-Iadisobe den 14 en voorlaatsten van elke maand. HijUi-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's m.tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uren, Oommissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 11-1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie i open dadelijks vau 10-4 uren.- Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12-1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 9luren eu vau 35 uren; van's-üijks Oireote Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Prijs der Advertentiën1-6 regels f 0.75 Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Z. M. heeft benoemd tot kantonrechter te Elburg Mr. J. G. W. H. baron van Sytzama, thans kantonrechter te Hindeloopentot lid van het collegie van regenten o»er bet hui3 van arrest te Zutfen Mr. S. M. S. de Ranitz, subst.- officier van justitie bij de arrond.-rechtbank te dier stede. Z. M. heeft aan W. J. H. Sax eervol ontslag ver leend uit zijne betrekking van directeur van het postkantoor te Geertruidenbergen benoemd tot landmeter der lste klasse bij het kadaster J. F. A. Schreinemacherthans land meter van de 2de klasse. Z. M. heeft de militaire leden en hunne plaatsver vangers en de militieraden voor 1867 benoemd en in het 3de district den majoor J. W. Hopbergen tot lid en den kapitein Raphels tot plaatsvervanger. Z, M. heeft de straffe des doods, waartoe W. van Ommenthans gedetineerd te Amsterdambij arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden van 16 October 1866, met wijziging van het arrest van het hof in Noord-Holland van 19 Juli 1866 was veroordeeld veranderd in eene tucht huisstraf voor den tijd van 20 jaren. Hij was door het hof schuldig verklaard aan het moedwillig toebrengen van kwet suren welke het kenteeken van doodslag dragenaan een bedienend beambte onder het waarnemen van zijne bediening, en veroordeeld tot eene tuchthuisstraf voor den tijd van 15 jaren. Bij beschikking van den Minister van Koloniën zijn de heeren J. J. Bischoff, Mr. J. H. J. Schneider, Mr. A. Stibbe LzoonJ. J. van SantenR. van RomundeJ. R, Lange Jr., R. W. Tadama en W. T. P. Martens gesteld ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Nederl.- Indiëom te worden benoemd tot ambtenaar bij den burger lijken dienst daar te lande. Bij het Departement van Justitie is in bewerking eene wet op de Rijkspolitie; terwijl het voornemen bestaat, om aan eene commissie op te dragen het onderzoek naar de ver beteringen die het notariaatde wyze van overdracht van onroerende goederen en het hypotheekstelsel behoeven. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Donderdag, den 7 den Februari aanstaande, niet plaats hebben. Uit de opgaven in de Staats-Courant, betreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de weekbegin nende den 20sten Januari en eindigende den 26sten Januari blijkt, dat er in die week zijn aangetast 1981, aan de 'ekte gestorven 599 afgemaakt 26, hersteld 183, aan het einde der week nog ziek 1174 runderen, terwijl er se dert het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 85,125 aan de ziekte gestorven 38,749 afgemaakt 14,809 hersteld 29,67 6 en nog ziek 1891 runderen. In de Rijnprovinciën zijn in het geheel ten gevolge van het uitbreken der runderpest 109 stuks afgemaakt. Door onmiddellijke afmaking zoowel van het aangetaste als van het gezonde vee, dat in de nabijheid was, heeft men de uitbreiding der ziekte tot dusverre voorkomen. De veehou ders werken daartoe mede, maar daarop heeft ook invloed, dat voor het zieke vee 1/3 der waarde en voor het afge maakt gezonde vee de volle waarde wordt vergoed. Volgens den //Ned. Industrieel" zou men te Am sterdam vermoedens koesterendat er bij de telegrafisten tegenover de effectenhandelaars soortgelijke misbruiken be staan als waarvan onlangs sprake was in een adresdoor eene Rotterdamsche firma, die in graan en meel handelt, aan den Minister van Binnenlandsche Zaken gericht. Nopens de vergadering van de Vereeniging ter bevor dering van Fabrieks- en Handwerksnijverheid te 's-Hage kan nog worden vermelddat het hoofdbestuur een voorstel had ingezonden van de afdeeling Utrecht, die afschaffing van de patentwet verlangde; het noodigde de Haagsche afdeeling uit dit onderwerp te overwegen en een equivalent aan te geven, ten einde daarop de aandacht van de regeering in een adres te vestigen. De vergadering besloot echter het hoofdbestuur kennis te geven dat zij afschaffing der patent wet verlangde, maar geene andere belasting daarvoor in de plaats meende te moeten aanwijzenomdat tegen elke be lasting bezwaren bestaan en die keuze dus beter aan de pru dentie en de vindingrijkheid van den Minister van Financiën moest worden overgelaten. In de vorige week had te Arnhem de vergadering plaats van de afdeeling der Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van sterken drank. Een zeer eigenaardig schouwspel was hettoen een groot deel van de bewoners van het Koninklijk Militair Invaliden-

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1