IV°. 2139. Vrijdag 1 Februari. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCB IIAIilt Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 m de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels f0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 m.; 12 .u 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Arasterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 n., de overige dasjena n.j ven Amsterdam (Beerebijt) naar Leidendagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieiiwstraat: 's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 's uamidd. te 8 u. 35 m.; 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Iodisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen ran het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 11-1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie open dadelijks vau 10-4 uren.- Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. - De Gemeente-Jrehiieei is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12-1 uien, Kantoor der In- en Uitgaande Hechten en Aooijnzen dagelijks van 9 luren en vau 38 uren; vaa'«-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woeusdag eu Donderdag van 92 uren. ran Zegel, Registratie dageljjks van 84 uren; ran de idt ypotbeken en bet Kadaster, van 9-4 uren. Z. M. heeft tot not. binnen het arrond. Leiden ter standplaats de gemeente Boskoop, benoemd 5'. Maarschalk, cand.-not. aldaar. Aan de hoofdcommissie ter regeling en behartigiug der belangen van Nederlandsche industrieelen en kunstenaren bij de tentoonstelling van landbouw, nyverheid en schoone kun sten welke in 1 867 te Parijs zal worden gehoudenzijn bij Kon. besluit van den 29 Januari, toegevoegd als leden voor de afdeeling schooue kunsten: S. L. Verveer, kunsstchilder, te 's-Gravenhage; J. Israëls, kunstschilder, te Amsterdam, en A. J. Lamme, directeur van het Museum Boymans, te Botterdam. Z. M. heeft den offic. van gez. 3de kl. bij dezeemacht, D. Matak Fontein, met 1 Februari a. s. bevorderd tot offic. van gez. 2de kl., met bepaling dat hij rang zal nemen tus- scheu de officieren van gez. 2de kl. E. M. van Lier en M. 0. Buyze. Het sedert de laatste maanden ontworpen plan om te Velzeu bij de Kanaalwerken een detachement dragonders voor vast in garnizoen te brengen, schijnt thans in overeen stemming met den Minister van Oorlog tot rijpheid en uit voering te zijn gebracht. De stalling voor de paarden is reeds eenigen tijd in gereedheid, terwijl thans ook de kazernee ring voor de manschappen naar vereischte in orde is^ ge bracht. Maandag 11. heeft nog eeuig onderzoekde kazernee ring der manschappen betreffende, plaats gehad, hetgeen als het einde van het voorgesteld doei kan worden beschouwdzoo dat, naar men verneemt, reeds den 30sten Januari een de tachement van het te Haarlem in garnizoen liggende 3de reg. dragonders daar in bezetting zou komen bestaande uit 2 wachtmeesters, 4 brigadiers en 14 dragonders, en alzoo uit 20 man van genoemd wapen met een gelijk aantal paarden. Een gedeelte der leden van het te 's-Hage opgerichte scherpschutters-korps, heeft zich Woensdag kwartier voor éénen op de Heerengracht, nabij de Teeken-academie vereenigd, tot het doen eener militaire wandeling. Al de aanwezige scherpschutters waren gekleed in hun eigenaardig costuum en van geweer en sabel voorzien. Onder kommando van den heer Van Hardenbroek, voorafgegaan door eenige trompetters van het reg. gren. en jagers en onder begeleiding van een groot aautal nieuwsgierigen heeft het korps zijue eerste mili taire promenade met het beste gevolg volbracht. lieden Donderdag had te 's-Hage de verloting plaats vau de Kunstkronijk 1866. De Schilderij vau Elchanon Verveer, voorstellende: //Licht en Schaduw in het Vischers- leven," is ten deel gevallen aan het lot N°. 2284, bij den Boekhandelaar M. J. Visser te 's-Hage; de Schilderij van H. A. van Trigtvoorstellende: //Broertje en Zusje," aan het lot M°. 2289, van den heer J. G. Smits te 's-Hage; de Cassette de Ménage," uit de Koninklijke Fabriek van gouden en zilveren werken van J. M. -van Kempen te Voorschoten, aan het lot N°. 1595 bij den Boekhandelaar P. M. Bazendijk te Botterdam; en de //Bureau-basculeuit de Koninklijke Meubelfabriek van D. Siem te Amsterdam, aan het lot N°. 28 5 bij de Boekhandelaren L. van Bak- kenes en Comp. te Amsterdam. - Morgen deelen wij den uitslag van de Verloting in zijn geheel mede. Door het op de algemeene vergadering van 22 Oc tober 11. benoemde centraal-comité voor den //Nederland- schen Weerbaarheids-bond" is aan de verschillende vereeni- gingen voor de weerbaarheid hier te lande een reglement toegezonden als concept, tevens met circulaire, om bij de bestaande vereenigingen aan te dringen op aansluiting aan den Bondten einde eenheid en samenhang en daardoor de zaak van de nationale weerbaarheid te bevorderen. Ge meenschappelijke behartiging der gemeenschappelijke belangen kan niet anders dan nuttig zijn. //Eendracht maakt macht" is een spreuk, die bij deze aangelegenheid vooral zich moet doen gelden. De samenwerking, die men verlangt, zal op de vrijheid en zelfstandigheid van elke vereeniging geen in breuk maken. De toetreding van alle vereenigingen van weer baarheid is dus wel te verwachten.' De vestiging van den Nederlandschen Weerbaarheids- Bond, waarvan het hoofdbestuur te Utrecht zetelt, maakt het stichten van scherpschutters-vereenigingen tot eene nationale zaak. In meer dan een opzicht is het derhalve hoogst wen- schelijk, dat de deelneming toeneemt, want volgens art. 177 der grondwet is het dragen der wapenen tot handhaving der onafhankelijkheid van den Staat en tot'beveiliging van zijn grondgebied een der eerste plichten van alle ingezete nen. Die dus geen deel neemt verzaakt zijn plicht, tenzij

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1