ANNA DI6NA Voor Passagiers en Goederen Advertentiën. I MEI TE HUUR, TE LISSE, BATAVIA EN S0ERABAYA park te Londen waren Maandag minst genomen 300,000 personen weder op de vijvers verzameldom zich met schaat senrijden en glijden te vermaken. Zelfs tot aan den rand van de opening, waar men bezig was naar lijken te zoeken zag men roekelooze nieuwsgierigen naderen. Eenigen vielen er dan ook in, doch werden er spoedig uitgehaald. Thans heeft men ook drie duikers in dienst gesteldmaar tot nu toe zijn hunne pogingen zonder gevolg gebleven. Nog een twintigtal personen wordt vermist. Berichten uit Hongkong melden, dat verschillende Japansche studenten op weg zijn naar Engeland om de Euro- peesche wetten en zeden te bestudeeren. Zekere T., een jong mensch te Parijs, die aan vlagen van krankzinnigheid lijdt, maar volstrekt onschadelijk voor anderen, verliet dezer dagen zyne woning, juist toen een rijtuig omsloeg, waarin de porceleinschilder Eugène P. zich naar het huis zijner verloofde begaf om deze en hare moe der voor den schouwburg te gaan afhalen. Eugène had door den val het ongeluk zijn been te breken. Terstond gaf T. last, dat men hem op zijne kamers zou brengen om daar te worden verpleegd, en het publiek juichte in hooge mate die daad toewaaruit weder bleek dat de krankzinnige een goedhartig mensch was. Deze ging naar zijne club en liet den zieke aan den geneesheer overdieten einde het been te kunnen zetten, begon met bloedzuigers voor te schrijven. Des avonds vrij laat komt T. te huis. Hij herinnert zich niets meer van het gebeurde, maar toen hij in zyn bed een vreemde ziet liggen, gelooft hij dat een moordis gepleegd. Hij gaat naar zijne andere kamer, wapent zich met een ouden helm, een lans en Indische kris, en begint by het bed van den zieke de wacht te houden en met groote schre den het vertrek op en neder te stappen. Langzamerhand echter gaat hij zich verbeelden dat de gewonde de moor denaar is en hy dreigt dezen gedurig met zijne ktiswaar van de punt nog de sporen draagt van het vergif waarin de Indianen gewoon zijn hunne wapens te doopen. De on gelukkige bracht een verschrikkelijken nacht doorwaarvan eerst de terugkomst van den geneesheer in den vroegen morgen een einde maakte. De krankzinnige werd natuurlijk terstond naar een gesticht gebracht en de porceleinschilder naar zijne familie, die hem ter nauwernood herkende, daar de gevolgen van zijn val en meer nog de zonderlinge ver pleging op zijn gelaat diepe sporen had achtergelaten. Uit Amerikaansche statistieke opgaven blijktdat het verbruik van petroleum tot verlichting tot nog toe niet vol doende is om de jaarlijksche productie te benuttigen. Van de opbrengst uit 1866 zijn nu nog 733,000 vaten geraf fineerde petroleum over, - Op de Amerikaansche spoorwegen zijn thans rijtuigen in gebruik, welke aan reizigers, die eene verre reis moeten doen een onberekenbaar gemak aanbieden. Men heeft na melijk bij iederen trein wagens, waarin op zeer gemakke lijke wijze en tegen eene geringe vergoeding voor ieder, die het verlangtdes nachts een bed wordt gereed ge maakt. Twee ijzeren bouten verbinden de eene zitbank met de andere en hierop wordt een houten raam bevestigdeen goede en gemakkelijke matraseen kussen en verder toe- behooren voltooien de rustplaats. Voor iedere slaapplaats wordt een gordijn gehangen, zoodat elk reiziger afgezonderd is, terwijl voor de dames een afgeschoten gedeelte van den wagen bestemd is. Des morgens wordt nog waschwater ver strekt, terwijl ook de kleeren der reizigers schoongemaakt en de schoenen gepoetst worden. Men heeft de bediening der reizigers aan negers toevertrouwddie eene bijzondere vlugheid verkregen hebben in het gereedmaken en wegber gen dezer slaapplaatsen. In 4 a 6 minuten is de geheele bedtoestel verdwenen of gereed gemaakt. In Syrië is in 't afgeloopen jaar de plaag der sprink hanen tot eene hoogte geklommendie zij sedert menschen- geheugen niet had bereikt. Zij begon tegen het einde van Mei en heerschte vooral in het gebergte van Juda. Rondom Jerusalem was in Juni geen groen meer te zien. Toen de zwermen over Juda zich uitstrekten, was gelukkig de gerst en tarwe-oogst binnengehaald. De ooft- en olie-boomende wijnstok en de tuingewassen gingen geheel verloren. De stra ten te Jerusalem waren met myriaden gedoode sprinkhanen bedekt. De eerste zwerm wns nauwelijks uitgeroeid of de tweedetwee ui-en breedkwam Van het Oosten aan. De meer sterke boomtakken bleven nu ook niet verschoond. Al les werd afgevreten of afgebroken. Er waren onder deze dieren van 5 tot 6 Rijnl. duimen lengte. De Arabieren schil derden ze af als dezulkendie op hunne koppen kroon of vrouwenharen droegenof ook met doornen in den staart waren voorzien. Een wind, uit het Westen komende en die zich tot een orkaan verhief, had volstrekt geene uitwerking op de vraatzuchtigen. Gedurende den tijd der plaag waren in de stad Jerusalem alle winkels gesloten, en alle bedrijvig heid stond stil. Op een Vrydag liet de Pacha afkondigen, dat ieder, van welken stand of godsdienst ook, de kerken moest bezoeken en God om genade smeekenen dat ieder boete moest doen. De moslims trokken in processie met der- wischen aan het hoofd door de stad. De Christenen luidden onvermoeid de klokken. Eerst nadat alles vernield en ver woest was trokken de sprinkhanen verder. OFFICIEEL NIEUWS. - Burgemeester en Wethouders van Leyden doen te we ten dat het register van inschrijving en de alphabetische naamlijst der in 1866 voor de Nationale Militie ingeschre venen, van den 23sten tot den 31sten dezer maand, ter gemeente-secretarie voor elk ter lezing worden nedergelegd dat bezwaar tegen register en lijstbinnen den tijd der nederlegging, kan worden ingebragt aan den Commissaris des Koningsschriftelijk op ongezegeld papierby den Bur gemeester iu te leveren. Aan Burgemeester en Wethouders van Leyden is ver gunning gevraagd door A. van Werkhoven wed. P. H. Smit, de broodbakkerij uitoefenende en woonachtig binnen deze ge meenteom het pakhuis in de Koddesteeg, geteekend Wyk VI, N°. 107rood, tot magazyn van brandstoffen te mogen inrigten. Tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast - bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der iufor- matiën de commodo et incommodozal door Burgemeester en Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Maandag den 2 8sten Januarijdes voormiddag» te 11 uren. TE HUUR, tegen Mei of eerdereen HUISbevattende twee beneden en drie bovenkamers, met vliering, keuken en kelder en berging voor turf en hout, staande bij het dorp Sassen- heimaan den straatweganderhalf uur van de stad Lei den. Franco te bevragen bij den Heer N. HUIG, Mr. Tim merman te Sassenheim. een droog, zuiver HEERENHUIS met TUIN, het huis bevattende zeven kamers, met marmeren gang, droogzolder, vliering, keuken, kelder, regen- en weiwaterpomp en wat verder tot eene goede welingerigte woning behoort. Franco brievenadres J. van AALST te Lisse. ligt te Rotterdam in lading naar het extra snelzeilend, gekoperd FREGATSCHIP Kapitein J. CL LUCAS. Dit schip is door deszelfs uitmuntende inrigtingen zeer voor Passagiers aan te bevelen. Nadere informatiën te Amsterdam bij de Reedersde Heeren BLAAUW C°. en de Cargadoors Wed. JAN van WESEL Zn., en te Rotterdam bij WAMBERSIE Zn»

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3