Tentoonstelling KUNSTERONIJE. Vei'kooping Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. ECHT EHEMANN'S KITZ1NGER LAGER BIER ALLSOPP'S INDIA PALE EN SCOTCH ALE, in de Slads-Bank van Leening le Leiden, wij nu, om zijne voortreffelijkheiddegelijkheid en doel matigheid zoo zeer op prijs stellen, dan veel van zyne waarde zou verliezen, behoeft geen betoog. Ook meenen wij het niet ondienstig U onder de aan dacht te brengendat die scholenvooral de scholen der lste klasse, druk bezocht worden door kinderen of pupillen van Oost-Indische ambtenaren, officieren, enz. Velen hun ner, voornemens zijnde hunne kinderen of pupillen voor de Academie of Indische school te doen opleidenhebben zich nu reeds in deze gemeente met der woon gevestigdalléén om het degelijke en niet te dure lager onderwijs. - Het besluit, vroeger door U genomen, om het onderwijs tegen dien prijs te bepalen en op dien voet in te richtenis dus in menig opzicht bevorderlik geweest voor den bloei der Gemeente en het welzijn onzer kinderen. Dat ook wèl geziendoor een dergelijken maatregel de Gemeente-financiën volstrekt niet zouden worden verbeterd vermits het aantal leerlingen daardoor zoude afnemen en toch nagenoeg de kosten dezelfde zouden blijven, wil men althans de gehalte van het onderwijs niet een lager peil doen afdalen. Met bescheidenheid wenden wij ons daarom tot Uwe ver gadering met het dringend verzoek het bewuste voorstel niet aan te nemenmaar uw vroeger besluit te handhaven. 't Welk doende G. W. D. De Thermometer van Fahrenheit leekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uren 42°, des avonds te 8 uren 41°, te 10 uren 41°. Vrijdag morgen te 5 uren 39°, te 8 uren 39°, 's middags te 12 uren 39°, 's namiddags te 4 uren 35°. - In den namiddag van den 5den dezer is de jeugdige hertogin Adelheid van Nassau op het kasteel Rumpenheim overleden. Zij bereikte ongeveer den leeftijd van 33 jaar en was eene geboren prinses van Anhalt-Dessau. In 1851 huwde zij den hertog Adolf van Nassau. Te Hamburg overleed dezer dagen, in 84-jarigen ouderdomde heer R. M. Slomaneen der voornaamste reeders dier stad. Hij was de grondlegger en chef van den traus-atlantischen dienst van Hamburg, die thans 18 sche pen bezigt. Hij was het, die de eerste Duitsche stoomboot naar Noord-Amerika afzond. De dooi heeft verleden Zaterdag de sneeuwdie aan beide zijden van den spoorweg tusschen Andour en Salex- bury opgehoopt lagdoen nederstorten op den veel lager gelegen spoorweg. Dat was van dat gevolg, dat de trein, die te 5 uren Londen verlaten had, op de genoemde plaats bleef steken in een massa sneeuw van 7 voet hoog. De hoofd inspecteur te Salisbury, per telegraaf verwittigd, ging met een zwaren locomotief den opgehouden trein te gemoet, doch stuitte evenzeer op een sueeuwhoop, aan de andere zijde van het station Porton dat de trein van Londen niet had kun nen bereiken. Vandaar werd een aantal werklieden met moeite naar de verstopte plaats gebracht; den geheelen nacht werd er gewerkt, doch eerst den volgenden morgen te 8 uren was de sneeuw verschansing doorgegraven. Van Porton uit had men om diligences geschreven naar Salisburydoch de wegen waren zoo slecht dat ook deze uitbleven. Per slot van rekening hebben de reizigers per trein hun weg moeten ver volgen nadat echter het opruimen der hinderpalen een ver traging van 15 uren had te weeg gebracht. De uitgebreidheid van de verhalen eener huwelijks plechtigheid in de Engelsche bladen dwingt met een woord te spreken van het huwelyk te Londen gesloten tusschen de beide Azteken, wel bekend, van uiterlijk namelijkwant tot nog toe weet men met zekerheid van hunne afkomst niets. Zij zijn nu volwassen. De man heeft een bijzonder klein hoofd. Dat van de vrouw is iets beter naar den eisch. Men verzekert, dat zij niet geheel zonder lieftalligheid is. 't Hu welijk is in alle plechtigheid, ja bijna luisterryk gevierd. De bruid heeft een prachtige //Corbeille" gehad. De beide jonggehuwden waren steeds zeer aan elkaar gehecht, en uit hoofde daarvan heeft hun voogdom dien naam te gebrui ken gemeend zich tegen hunne wenschen niet te moeten verzetten. Uit Kaïro wordt het volgende geschreven De verte genwoordigende vergadering van Egypte heeft de behande ling aangevangen van de vraagstukken, die het meeste ge wicht voor het binnenlandsch bestuur hebbennamelijk het belastingstelsel en de openbare werken. //Er is reeds bepaald dat de inning der directe belasting zal plaats hebben gedu rende den vvintertijd en nadat de onderscheidene veldgewas sen binnen gebracht zijn. Gedurende het rijzen van den Nijl zal de landbouwer alzoo, ontheven van dadelijke bezorgd heid wegens de verplichting tot het betalen van belasting, zich ongestoord en onverdeeld aan den veldarbeid kunnen wijden." OFFICIEEL MIEIWÜ. - Burgemeester en Wethouders van Leydengelet op artikel 19 der wet van den 19den Augustus 1861 (Staats blad N°. 72), betrekkelijk de nationale militie; Herinneren hen, die op den lsten January 1 867 hun 19de jaar zullen zijn ingetreden, en alzoo de geborenen in het jaar 1848, alsmede hen, die eerst na het intreden van hun 19de jaar, doch voor het volbrengen van hun 20ste, ingezetenen zijn geworden, de verpligting tot het doen van aangifte voor de nationale militie, in de maand Januarij 1867. Tot deze inschrijving wordt gezeten op het Raadhuis, van des morgens 10 tot des namiddags 3 uren, op Maandag 14 Jan., voor de bewoners van Wijk 12 en 3 Dingsdag 15 Woensdag 16 Donderdag 17 Vrijdag 18 4 en 5 6, 7, 8 en 9 of de buitenwijk. op «ROOT en HLEIH FU§T. G. P. ITTMANN ZOON. Rotterdam. Commissionairs Expediteurs. op Dinsdag den 15den Januari 1867 des voormiddags te 10 uren precies, van VERSTANE PANDEN, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horlogiënals van Wollen-, Linnen- en andere, zoo gemaakte als ongemaakte GOEDE REN, beleend in de maand September 1865. Daags vóór den verkoopdag, des voormiddags van 10 tot des namiddags te 2 urenzullen de voorz. goederen voor een ieder te zien zijn. NB. Aan de belanghebbenden wordt herinnerd dat de zuivere opbrengst der verkochte panden (na aftrek van het voorschot door de Bank gedaan en der intressen van dien), bekend onder den naam van Meergeldengedurende 20 maanden, na den dag van den verkoop, ter beschikking van den belegger blijft en ter uitbetaling daarvan wordt geva ceerd Dinsdag en Vrijdag van iedere week, des voormid dags van 1112 uren. Bij Jacs. HAZENBERG Corns, zoon, Rapenburg tegenover de Academie van de

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3