Buitenlandsch Nieuws. Geveilde Perceelen. OFFICIEEL NIEUWS. veeziekte - gestorven rund, dat reeds, na begoten te zijn met kalk en petroleumtweemaal vierentwintig uren onder de aarde was. De militaire macht belette die pogingen en nam den herhaaldelijk gewaarschuwden opruier gevangen die dooi de zorg van den burgemeester naar Leiden werd vervoerd maar den volgenden dag weder op vrije voeten terugkeerde, om het openbaar gezag te kunnen bespotten terwijl intus- schen versterking der macht is aangekomen. In naburige ge meenten evenwel gedoogt men de slachting van aange taste beesten en den verkoop van daarvan af komstig vleesch zoodat zulks natuurlijk bij een tegenovergesteld politietoe zicht wrevel en tegenstand moet verwekken. In ztke de ongeregeldheden in Sept. te Velzen voor gevallen, zijn thans naar 't prov. hof van Noord-Holland verwezen: 1°. W. B. Lobé, ter zake van samenspanning en vereeniging om den arbeid aan de werken van het Noordzee kanaal te doen staken. 2°. J. Mares ter zake dat hij met zijn geweer op H. Keymel moedwillig heeft geschoten dezen getroffen en daardoor gedood heeft en bij gelegenheid van zijne gevangenneming tegen den brigadier-majoor van Zuili- chem daarmede belast, feitelijk en gewelddadig zich heeft verzet. 3°. W. B. Lobé, C. Visser en J. Brouwers huisvrouw van A. van den Bosch, ter zake dat zij door het aanbren gen van brandstoffeu en vuur de woning van Mares opzet telijk in brand gestoken hebben, waarbij te voorzien was, dat daardoor eenig menschenleven in gevaar kon worden gebracht. 4°. J. Mooy, ter zake dat hij aan zijn medebe- klaagde J. Mares, door middel van een sabel, welke hij daartoe opzettelijk een dragonder had ontnomen eene wond aan het hoofd heeft toegebracht, welke eene ziekte van lan ger dan 20 dagen heeft veroorzaakt. Te Hoorn zijn gevankelijk door de rijksveldwacht bin nengebracht 7 personen, wonende te Wognum en te Span broek, op de daad betrapt bij het uit den grond opdelven van vleesch van aan den veetyphus gestorven runderen. Bij Middelburg zal van gemeentewege een schietbaan worden opgericht. Uit een particulieren brief uit Kaïro in de N. Eott. Courant blijkt, dat de nieuwbenoemde gouverneur-generaal met zeer veel eerbewijzen te Alexandrië ontvangen en uit naam vau den onder-koning van Egypte door den kapitein ter zee Tederigo Bey begroet werd. De heer Meijer heeft vervolgens te Kaïro zijne opwachting gemaakt bij den onder- koniug, wieu hij op voorstel van onzen consul-generaal, den heer Ruyssenaers, het grootkruis der orde van den Nederl. Leeuw had te overhandigen. De ontvangst was prachtig. Bij de overhandiging van het eereteeken wenschte de gouver neur-generaal Z. M. in de Fransche taal geluk met den vooruitgang van Egyptezoo merkbaar onder het tegen woordige bestuur; een vooruitgang, zeide Z. Exc., die Zr. Ms. regeering met welgevallen gadeslaat en volgt uit de rap porten door den consul-generaal aan de regeering overge maakt. Z. Exc. hoopte dat de goede verstandhouding tus- schen Nederland en Egypte door dit bewijs van vriendschap nog nauwer zoude bevestigd worden. Z. H. beantwoordde die toespraak in zeer beleefde be woordingen. Hij hechtte zeer grootte waarde aan dit blijk van sympathie, waarvoor hij Z. M. den Koning dankbaar was. Hij wist dat Nederland en Egypte prijs stelden op nij verheid ,en landbouw, de eenige ware schatten eener natie. Z H. onderhield zich nog eenige oogenblikken met Z. Exc. en onzen consul-generaal en geleidde hen vervolgens in een nabij zijnd vertrek, waar een déjeuner was aangerichtwaar aan met hen plaats nam Cherif Pacha, de alter ego van den onder-koning. Ook te Suez werd de heer Mijer op nieuw door de auto riteiten verwelkomd, door een stoomboot des onder-konings aan boord van de mailboot gebracht, die onmiddellijk de Nederl. vlag heeschen door een Egyptisch oorlogsfregat met 19 saluutschoten begroet. Zaterdag morgen is een koloniaalaan boord van het te Nieuwediep zeilklaar liggend schip, Wilhelmina Clara, na zich in het Zondagsche pak van den hofmeester te heb ben gestokenen met het gouden horloge met dito ket ting van een der officieren, benevens eenige guldens van een ander officierbeiden daar aan boordop zakmet onge vraagd verlof van boord gegaan zonder te hebben opgegeven werwaarts hij vertrok; 't is echter niet onmogelijk dat men door middel van den telegraaf dien chevalier d'industrie verwittige zich niet te ver van boord te verwijderen, om dat de wind wellicht oostelijk wordt en de Wilhelmina Clara dan zonder hem zou moeten zeilen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zater dag des namiddags te 5 uren 3 5°, des avonds te 8 uren 36°, te 10 uren 36°. Zondag morgen te 5 uren 34°, te 8 uren 34°, 's middags te 12 uren 36°, 's namiddags te 4 uren 36°, te 5 uren 34°, te 8 uren 34°, te 10 uren 34°. Maandag morgen te 5 uren 34°, te 8 uren 36°, 's namiddags te 12 uren 3 8°, te 4 uren 3 7°. De Zwitsersche nationale raad heeft het verzoek van den drukker Rijniker om cassatie van het vonnis der recht bank te Uri,e waarbij hij wegens Godlastering, gepleegd door middel der drukpers, tot stokslagenstraf was veroor deeld, na een discussie, welke zeven uren duurde, met 70 tegen 41 stemmen van de hand gewezen. De raad heeft echter by besluit de verwachting te kennen gegeven, dat het kanton Uri zijne strafwetten met de eischen der menach- heid in overeenstemming zal brengen. In den Belgischen senaat hebben de heereu Hoff- schmidt, 't Kiut en Michiels Loos bij dat gouvernement aan gedrongen op eene krachtige houding in de Schelde-quaestie. De heer Rogier heeft beloofdingeval Nederland de rechten van België ten deze niet erkent, zich te zullen wenden tot de mogendhedendie zich tot waarborg daarvan by tractaat verhouden hebben. De minister Dalwig te Darmstadt opende de sten- denvergadering met eene redewaarin hij de hoop te ken nen gaf dat Duitschland een nieuw tijdperk van grootheid en bloei zou tegemoet gaanwelk doel ook de regeering wenscht te bevorderenen betreurde het dat de vriendschap pelijke betrekkingen met Pruisen afgebroken waren, alsmede het buitensluiten van het linker Main-gebied van Duitsch land buiten den Noord-Duitschen bond. De minister van financiën verzekerde dat de belastingen niet zouden worden verhoogd. Uit de begrooting van de stad Parys voor 1867 blijkt, dat alleen de uitgaven voor de politie 1,321,000 franken meer zullen bedragen dan over 1866. Te Amiens heeft zich de cholera weder vertoond en Bretagne heeft zij nog niet verlaten. Eene vereeniging, met een grooten reeder van Bor deaux aan het hoofd, heeft van de regeeringen van Bolivia en Chili concessie verkregen tot exploitatie der guano-rijke Mejillones. Zij heeft zich verbonden om er jaarlijks min stens 40,000 ton vogelmest uit te delven, en wil be proeven die stof, ter besparing van scheepsruimte, te ver voeren geperst in den vorm van harde koeken. Het is thans geblekendat bij het reeds vermelde ongeluk op den onderaardschen spoorweg aan het Aldersgate- station te Louden, eene dama en twee heeren zijn omgeko men en een conducteur hoogst gevaarlijk is gekwetst. Boven den spoorweg wordt eene vleeschhal opgericht, en juist toen een trein daaronder doorreedstortte eene ijzeren leuning of balk, zoo men meent ten gevolge van de trilling, op een der passeerende rijtuigen en verpletterde de daarin aanwezige personen. Gehouden verkooping ten overstaan van den notaris A. van Leeuwen alhier, aan den Burg, den 22sten Decem ber 1866, van: Een Huis en Erf, staande en gelegen aan de Westzijde van de Pieterskerkgracht aan den hoek van de Lokhorst straat Wijk, IV N°. 541. Kooper P. J. W. van der Hart, voor /"2100. Eerste Huwelijks-afkondiging te Leiden 23 Dec. 1866. Jacobus Theodorus van der Blij, jm. 18 j. en Anna Hen- i drika de Ruijter, jd. 2 4 j. - Adrianus van der Knaap,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 2