N°. 2109. Donderdag 27 December. A". 186^^3 Binneniandsch Nieuws. L ID 8«ÏTlfiB L A k Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 m de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mera VijfCents. Prijs der Advortentiën, 1-6 regels <0.75. Iedere regel meer 12$ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 't-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 in.; 10 u. 1 in.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 0 u. 6 m.; 9 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige Jigeuj u.; van imatardam Beerebijt) naar Leiden, dagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 50 in. en te 10 u.50 m.; 's innr J l. te 3 u. 35 tn.j 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 's namiddags. - Ooat-Indisohe Land post. Over Southampton 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Ryks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen ran het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en ffetkoudersMaandagen Donderdagte 11 men. Commit tie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabrteage des Zaterdags var. 11 -1 uren. - Bureau der Plaatselijke Seeretari open da iijks vac 10-1 uren.- Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. - De Gemeente- Arehiteef is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12-1 uren. Kantoor der ln- en Uitgaande Hechten eu Accijnzen dagelijks van 91 uren su vau '.en, van's-ïtijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag ea Donderdag van 92 uren. ran Zegel, Règidagelijks van S4 uren; ran de Hypotheken en bet Kadaster, van 9—4 uren. Z. M. heeft benoemd tot adv.-gen. bij het prov. gerechts hof in ZeelandMr. N. H. van Nes van Meerkerk offic. van just, bij de arr.-rechtb. te Dordrecht; tot offic. van ju9t. te Dordrecht Mr. F. E. 1'. Ditllinger, subst.-offic. van just, te Breda; tot subst.-offic. van just, te Breda Jhr. Mr. E. B. A. N. Melort, subst.-offic, te Zierikzee; tot kantonr. te Alphen Mr. L. V. Le- deboer, griff, by het kantonger. te Woubrugge; tot griffier bij het kantonger. te 's-Bosch Mr. A. J. Abbema, adv. aldaar; op verzoek eervol ontslag verleend aan J. W. Keiser als plaatsverv. kantonr. te Holwerdaan Jbr. Mr. W. P. A. Teding van Berkhout, als lid der comm. vau adm. over het burgerlijk en militair huis van verzekering te Aruhemeu in zyne plaats benoemd C. W. graaf van Limburg Stirumaan Dr. R. Houwink te Heerenveen als lid van den geneeskundigen raad voor Friesland en Groningenaan G. Bisschopapoth. te 's-Gravenhageen aan J. Hegland, vroeger apoth. te Dordrecht, thans te Utrecht, als plaatsverv. leden van den geDeesk. raad voor Zuid-Holland; voorts benoemd tot ryksha- venm.bij het Zederikkanaal H. E. J. ten Kate van Loo erkend als consul der Vrije Stad Bremmen te Rotterdam, op den voet van Nederl. onderdaan, M. Viruly; op hun verzoek, eervol ontslag verleend aan S. P. H. Noordendorp als kapit. en aan W. T. Vrolik, als 2de luit. bij de dienstdoende schut terij alhier, en in hunne plaats benoemd tot kapit. Mr. J. C. du Pui, thans 1ste luit.; tot lsten luit. den 2den luit. W. H. van Koppenen tot 2den luit. Mr. N. C. F. Land en B. Cramer, thans fouriers. In de zitting van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal van beden Maandag zyn zonder discussie met algemeene stemmen de aan de orde gestelde wetsontwerpen aangeno men en op nieuw eenige wetsontwerpen ter behandeling aan de orde gesteld tegen Donderdag aanstaande, 's voor middags te 11 uren. Den 2lsten December is te Haarlem, in bet daartoe door den heer Franse kosteloos afgestane lokaal in de Scha- chelstraat, in tegenwoordigheid van den burgemeester, de tentoonstelling geopendwelke uitgaat van de vereeniging //Weten en Werken" en waarop uitsluitend voorwerpen voor komen, door handwerkslieden iu hunne vrije uren vervaar digd. Door 50 a 60 inzenders zijn meer dan 100 voor werpen ingezonden. Bij het uitloven en toekennen van pre- miën zal door het bestuur der vereeniging Diet zoozeer wor den gelet op het vreemde of kunstige der ingezonden voor werpen als wel op het doelmatige het degelijke en nette der bewerking, en vooral hierop, of zij de blijken dragendat de werkman zijne vrije uren nuttig weet le besteden en ook buiten zijn vakde middelen weet aan te grijpenom in zijn eigen onderhoud en dat der zijnen te voorzien. Op ver zoek der vereeniging hebben het gemeentebestuur en het depart. Haarlem der Ned. Maatschappij tot bevordering van Nijverheid uit hun midden een lid afgevaardigd, ten einde aan de beraadslaging der jury deel te nemeD. Door het gemeentebestuur van Haarlem is daartoe benoemd de heer Travaglino door het departement van Nijverheid Prof. Von Baumhauer. Uit de opgaven in de Staats-Courantbetreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de week, be ginnende den 9den December en eindigende den 15den De cember, blijkt, dat er in die week zijn aangetast 2334 aan de ziekte gestorven 800, afgemaakt 13, hersteld 370 aan het einde der week nog ziek 1151 runderen, terwijl er sedert het begin der veeziekte in het geheel zijn aange tast 70,623, aan dc ziekte gestorven 29,906 afgemaakt 14,609, hersteld 24,533 en nog ziek 1 575 runderen. De maatregelen tot bestrijding der veeziekte, zoo zij overeenkomstig de wet worden uitgevoerd, gevtn tot allerlei moeilijkheden voor de gemeentebestureu aanleiding; - vooral omdat zij op zulk eene verschillende wyze worden toege past hier gestreng en naar den eisch daar slap en begin selloos. In de vorige week hebben te Alphen en Ter Aar ernstige ongeregeldheden plaats gehad, omdat aldaar streng wordt gewaakt tegen het opgraven van afgemaakte runderen, ter wijl elders het vleesch wordt verkochtzonder dat aangifte is geschied dat de beesten waarvan het afkomstig isdoor de ziekte waren aangetast. Te Alphen heeft de militaire macht, na de driemaal herhaalde wettige waarschuwing ge weld moeten gebruiken en een der weerspannelingen beeft het met den dood moeten boeten. Te Ter Aar werden mannen vrouwen en kinderen uit de geringe standen opgeruid en door het slaan op een koperen ketel bijeen vergaderd om op het erf van een bouwmanswoning op te graven een aau de

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1