Oude Porseleinen, VERKOOPINGEN Edelgesteenten, Gouden en Zil veren voorwerpen, Advertentiën. Promotie aan de Eeidsche lloogcsrltool. OFFICIEEL 1 E l W 7, OUDE PORSELEINEN, EDELGESTEENTEN, ENZ. antiquiteiten, als fraaije ivoren beeldwerken, waai- jersminiaturen, snuifdoozen, wapenen, glaswerk, antieke meubelen, enz. Japansclie Lakwerken en Porseleinen, enz- ruchten in omloop. Volgens sommigen is hij waanzinnig ge worden volgens anderen door de Juaristen gevangen genomen en volgens anderen zelfs dood. Bij de Fransche regeering zijn andere berichten ontvangen die voor haar ook zeer onaan genaam zijn. Volgens officiëele rapporten namelijk van den maarschalk Bazaine neemt de gisting in het land en daar mede ook de stoutmoedigheid van den vijand met den dag toe; Mexico zelf schijnt thans door eene aanzienlijke krijgsmacht ingesloten te zijn. De maarschalk schrijft dat hij zal trach ten zich er door te slaan. Met uitzondering van de wissels der Fransche agenten te Mexico en Vera-Cruz voor de verpleging der troepen, laat de Fransche schatkist alle wissels uit Mexico protesteeren. Het Credit-Mobilair te Parijs zal in Januari geen di vidend uitkeeren. Sedert de nu onlangs gedane ontdekking, dat kurk, vooral wanneer het in eene verzadigde suiker oplossing ge weekt is, groote veerkrachtige eigenschappen bezit, is het aan te nemendat de handel in dat artikel eene groote uitbreiding zal ondergaan. De voornaamste kurkfabrieken vindt ^men in Frankrijk, en wel in het departement van de Giroudein welke landstreek jaarlijks 125,000 centenaars kurk gewonnen worden. De fabrieken aldaar verwerken jaar lijks 155,000 centenaars, waarvan 30,000 centenaars wor den ingevoerd uit de provinciën Andalusië, Estramadura en uit het district Arcnys de Marin de prov. Barcelona in Spanje. In de kurkfabrieken van de Gironde werken 8000 personen van beiderlei geslacht, waarvan 3340 mannen met het snijden er van bezig zijn. Van kurken voor flesschen worden aldaar 1,283,000 'sjaars gemaakt. Van den trans-atlantischen telegraaf wordt gebruik gemaakt zoo ver hij slechts reikt. Dezer dagen zijn depêches uit Londen naar San-Francisco gezonden voor den inkoop van tarwe; op de in den ochtend afgezonden orders werd reeds tegen den avond het antwoord ontvangen. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat bij Candia een Grieksch schip in den grond is geboord. 21 December. - Tot Doctor in de beide Rechten, de heer H. van Dissel, Sz., geb. te Leiden met Stellingen. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op den 17den December 1866. 1 wegens geen bewijs van betaald padgeld van de Gabel langs den Vliet te kunnen vertoonen. 1 wegens het ten verkoop voorhanden hebben van onder- wigtig brood. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het werpen van vuilnis in het water. 5 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens het innemen van gemeentegrond zonder consent. 1 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. Burgemeester en Wethouders van Leydengelet op artikel 19 der wet van den 19den Augustus 1861 (Staats blad N°. 7 2), betrekkelijk de nationale militie; Herinneren hen, die op den lsten January 1 867 hun 19de jaar zullen zijn ingetreden, en alzoo de geborenen in het jaar 1848, alsmede hen, die eerst na het intreden van hun 19de jaar, doch voor het volbrengen van hun 20ste, ingezetenen zyn geworden, de verpligting tot het doen van aangifte voor de nationale militie, in de maand Januarij 1867. Tot deze inschrijving wordt gezeten op het Raadhuis, van des morgens 10 tot des namiddags 3 uren, op Maandag 14 Jan., voor de bewoners van Wijk 1 2 en 3 Dingsdag 15 n Woensdag 16 n Donderdag 17 n Vrijdag 18 n ii ii ii ii n li H II II II II II II II U 4 en 5 6, 8 en 9 of de buitenwijk. Het schriftelijk werk der candidaten voor het NATUUR KUNDIG STAATSEXAMEN zal op Maandag den 24sten December des voormiddags van 10 tot 12 ure in een der lokalen van het Anatomisch Kabinet voor het publiek ter inzage worden gelegd. J. A. BOOGAARD, Secretaris der Commissie. Leyden, 21 December 1866. Door belangstellende Vrienden is mij by wijze van badinagedoor enkele in ernst medegedeeld dat ik algemeen als steller en inzender van het ingezonden stuk in het Leidsch Dagblad van 20 Dec., omtrent de Stads-Uurwerkenzou worden gehouden. Ik gevoel mij genoopt dat in het openbaar te loochenen. De bedoeling van genoemd stuk vat ik niet goed, en de stijl bevalt my niet. Zooveel is zekerdat bastra bepaald een kundig groot werker is, doch, zooals hij zelf bekent, met het fijne werk niet bekend welke verklaring door sommige Horo- logiemakers niet zoo rondborstig zal gegeven worden, of schoon zij daarmeê aau de waarheid niets zouden te kort doen. Wordt het Horologiemaken onder de kunsten gerekend, en is dat vak volgens bedoeld stuk zoo edel dan is het zeer zeker te betreuren dat menigeen zich door patent en naambord onder de beoefenaars stelt, ofschoon de oorsprong zijner kunde in het verborgen ligt. J. W. F. COUVÉE. van IN DE BRAKKE GROND TE AMSTERDAM. C. F. ROOSW. J. M. ENGELBERTS en C. F. ROOS Jr. zullen op Dingsdag den 15den Januarij 1867, ter plaatse voornoemd, verkoopen: Eene zeer uitgebreide verzameling Voorts eene belangrijke partij Alles afkomstig uit inboedels van particulieren meeren- deels te dezer stede. VAN DRUTEN BLEEKER, te Sneekgeven uit: Eene derde vermeerderde uitgaaf van NEDERLANDSCHE STAATS JE T T ES IW bevattende: de Grondwet, Kieswet, Provinciale wet, de ge wijzigde Gemeentewet, Wet op de Nationale Militie, Lager en Middelbaar onderwijs en vele andere wetten meer. Deze uitgaaf, gedrukt met groote duidelijke letteris de goed koopste, die bestaat. 380 pagina's 1,10, geb. f 1,4 0. Verschillende wetten afzonderlijk van 10 tot 20 ets.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3