WERKTUIGKUNDE. Openbare Verkooping, Houtverkooping Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. Ui enige Kennisgeving P. M. BRUTEL DE LA RIVÏÈRE. Holland zeker tot de Afgescheidenen zou behoorenniet kunnen lijden. Hij gaat echter stil zijnen gang, zonder zich om al het geschrijf te bekreunen. Yan de benoeming van een predikant op Nickerie hoort men nog niets, ofschoon die vacature wel bijna een jaar heeft bestaan. De Thermometer van Fahrenheit leekende alhier Dins dag des namiddags te 5 uren 46°, des avonds te 8 uren 46°, te 10 uren 46°. Woensdag morgen te 5 uren 46°, te 8 uren 46°, 's middags te 12 uren 50°, 's namiddags te 4 uren 44°. Volgens berichten van den Boven-Ryn zijn alle neven rivieren van den Rijn, de Main, de Moezel, de Aar, enz., sterk aan het wassen. De berichten zijn niet gunstig wat de veeziekte be treft in Kleef, GeldernRees en Kempen. - De Minister van Binnenlandsche Zaken in België heeft een circulaire aan de gouverneurs der provinciën uitgevaar digd, betreffende de subsidiën aan ambachtslieden te ver- leenen, om hun in de kosten van een bezoek aan de Pa- rijsche tentoonstelling te gemoet te komen. De minister adviseert dat men daarbij bijzonderlijk voortrekke zulke ambachtsliedendie zelfstandig werken en niet van onder nemers afhangen. De minister is van oordeel dat de onder nemers, die onmiddellijk voordeel trekken van de bevindin gen hunner werkliedenwel zelven zullen zorgen dat dezen de reis kunnen doen. Uit Rome heeft men nog niet ééne kwade tijding ontvan gen. De bevolking blijft kalm en het Romeinsche comité heeft nog niet van zich doen spreken. Te gelijker tijd wordt, doch onbepaald, van administratieve hervormingen gespro ken, welke door den H. Stoel zouden toegestaan worden. De Fransche vereeniging tot bescherming van dieren zal op de Parijsche tentoonstelling haar eigen terrein hebben waar zij alles zal exponeeren wat betrekking heeft tot het doel dezer vereeniging. Alle uitvindingen die men in toe passing gebracht heeft om het werk voor trek- en lastdie ren te verminderenhet lijden van dieren te voorkomen en hun lot te verbeterenen tevens strekkende om zooveel mo gelijk partij van hen te kunnen trekken, zal daar saamge- bracht worden. De vereeniging heeft eene oproeping gedaan aan allendie op dit gebied iets uitgevonden hebbenom daarvan modellen in te zenden. Ook aan schrijvers, wier werken bijdragen om de dieren te doen liefhebbenis de uitnoodiging gericht om die werken in te zenden. Uit de Britsche koloniën zijn te Havre voor de ten toonstelling een groot aantal vogels uit die gewesten aan gebracht. Het Engelsche comité heeft de hoofdcommissie daarmede eenigszins in verlegenheid gebracht, daar deze ronduit verklaart niet te weten waar zij die verzameling moet plaatsen, omdat het park der tentoonstelling reeds zoo vol gebouwen is, dat er niets meer bij kan, zonder dat er eene geheele verandering zou moeten plaats hebben die men vreest dat tot misstand aanleiding zou geven. Zij heeft even wel begrependeze bezending niet te moeten afwijzenmaar liever des noods ergens anders eene plaats er voor in te ruimen. Onder de bezoekers der tentoonstelling zal ook figureeren het geheele 7de regiment nationale garde van New-York. De noodige schikkingen voor overtocht en verblijf dezer man schappen zyn reeds gemaakt. Uit Weenen verneemt men dat de gewezen koning van Hanover met zijn geheelen hofstoet tegen het einde de zer maand den zoogenaamden //Kaiserstöckel" te Schönbrunn zal betrekken, om aldaar zijn vast verblijf te vestigen. In Bretagne en in Normandië verkoopen jonge meis jes en vrouwen voor een spotprijs haar hoofdhaar aan koop lieden die met dat doel uitsluitend het land doortrekken. Oude vrouwen zelfs staan haar grijs hoofdhaar af voor een paar franken en een bonten doeken dat wel omdat bejaarde Parijsche dames als mode gryze chignons van ongehoorde dikte zouden kunnen dragen. Dezer dagen echter heeft de prefect van Normandië een verbod uitgevaardigd tegen het verkoopen van eigen hoofdhaar. Te Southampton is alweder eene West-Indische post boot (de Tasmanianj met de gele koorts aan boord aange komen; gedurende den overtocht waren 71 personen aange tast, waarvan 21 zyn overleden; de passagiers zyn vrij gebleven, alleen de dokter is ten gevolge van de behandeling der zieken gestorven. Schip en passagiers zijn onder quaran taine gesteld en de brieven gedesinfecteerd. Uit Bristol wordt gemeld dat het Oostenryksche schip //Cerita," Donderdag 11. aldaar van Havana is aangekomen met eene lading suikerbenevens de bagage van keizer Maximiliaanhet schip zal binnen eenige dagen naar Triest vertrekken. - Te Neuwied is eene gelegenheid geopendwaar werk lieden de voorwerpen van hun arbeid te koop kunnen aan bieden. Op den 17den dezer ontsliep te Zeistkalm en zacht, na een langdurig lijden, CORNELIA HELENA DE BRUIJN geb. Seep diep betreurd door haren echtgenoot, hare kin deren en hare broeders en zusters. Ds. C. SEPP. ■v in het Heeren-Logement aan den Burg te Legden PjSji bij opbod op Zaturdag den 22sten December 186 6, en bij afslag op Zaturdag den 29sten December 1866, telkens des avonds ten 7 ure, ten overstaan van den Notaris J. M. E. DERCKSENvan: Een HUIS en ERF, met twee Beneden- en drie Boven kamers, allen behangen en waarvan drie met Stookplaats, Alcove, Gang, Keuken, Kelder, Regen- en Putwaterspomp Zolder met afgeschoten Vertrekje, Provisiekamer en verdere gemakken, te Legdenaan de Breedestraat,met eene Poort uitgang hebbende in de Choor-LammersteegWijk IV. N°. 239 en 239rood, breeder bij biljetten omschreven. Te aanvaarden den lsten Mei 1867 en te bezigti- gen daags vóór en op de dagen der veiling en der toewijzing van des voormiddags ten 10 tot' des na middags ten 3 ure. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voor noemden Notaris, alwaar tusschen veiling en afslag verhoo gingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. op de Hofstede Veenenburgonder Lisseop Donderdag den 27sten December 1866 des voormiddags ten 10 ure, van eene aanzienlijke partij extra zwaar ESSCHEN, ELZEN, EIKEN en BERKEN HAKHOUT, staande op struik, een groot aantal zware EIKEN en andere STAMMEN en eene partij TAKKEBOSSEN. Alles zeer gemakkelijk te water en te land te vervoeren. Betaaldag 2 5 Julij 1867. {Te be- ginnen op de plaats.) Nadere Informatiën op de plaats en ten kantore van den Notaris D. J. VAN STOCKUM, te Lisse. A. W. SIJTHOFF te Leiden geeft uit: KORT BEGRIP der Handleiding by onderwijs en zelfoefening. Vrij gevolgd naar het Engelsch van THOMAS TATE door Prijs f 3.5 0.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3