Donderdag 20 December. i\°. 2105. Binnenlandsch Nieuws. 3 LEID80H Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per po9t ƒ2.80 In de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regeis/0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van 1-4regelsƒ0.91). Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 't-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dairen5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leidendagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 's oamidd. te 3 u. 35 m.; 'savonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, l en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUcTelegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av.Spoorweg-Telejjraaf dagelijks van 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdagte 11 een Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van ll-l uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie b open daHyks vau 10-4 uren.- Thesauriealle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. -Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhnis,eiken werkdag van 'smorgens 12-1 uien Kantoor der ln- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 9l uren en van 35 uren; van's-Rijks Oireote Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderda? van 99 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Bjpotbeken en bet Kadaster, van 9 4 uren. Z. M. heeft benoemd tot notaris binnen het arron dissement Maastricht, ter standplaats de gemeente Meersen J, S. Vrancken, candidaat-notaris aldaar; tot subst.-griffier bij het prov. gerechtshof in Zuid-Holland Mr. J. C. Rasch thans subst.-griffier bij de arrond.-rechtbank te 's-Graven- hage; bij de arrond,-rechtbank te 's-Gravenhage Mr. A. W. Hartmanthans subst.-griffier bij het prov. gerechtshof in Zeeland; bij het prov. gerechtshof in Zeeland Mr. E. P. Schorer, thans subst.-griffier bij de arrondissements-rechtbank te Middelburg en bij de arrondissements-rechtbank te Mid delburg Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge, advocaat te 's-Gra venhage. Z. M. heeft aan Mr. E. Koning, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van lid van het collegie van regenten over het huis van arrest te Winschotenen in zijne plaats tot lid van dat collegie be noemd Mr. E. A. Sandbrink, rechter in de arrondissements rechtbank aldaar. Z. M. heeft, op het daartoe door hem gedaan verzoek, aan den met verlof hier te lande teruggekeerden lsten luit. der infanterie van het leger in Ned. Indië L. C. J. Blan kenmet ingang van 1 Januari 1867 wegens ongeschikt heid tot het gaan hervatten van den werkelijken dienst ten gevolge van lichaamsgebrekeneen eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militairen dienst, met toekenning van pensioen. Z. M. heeft den kapit. Jhr. E. R. van der Wijck, van het wapen der artillerie, thans op non-activiteit, op zyne aanvrage, op pensioen gesteld, ten bedrage van 1050 'sjaars, en hem den rang verleend van majoor. - De 1ste luit. J. Sluiter van het reg. veld-artillerie te Utrecht is daarbij tot adjudant benoemd. Men verneemt dat het voornemen bestaat om Z. K. 11. Prins Alexander in het volgend jaar, wanneer Z. K. H. zijn zestiende jaar zal hebben bereiktde academische lessen te Leiden te doen bgwonen. Ingevolge machtiging des Konings zullen met de maand Mei a. s. de na te melden garnizoens-veranderingen plaats hebben, als: bij de infanterie van het 3de reg. wordf de staf van het lste en 4de bataljon te Vlissingenhet depot te Middelburg en het 3de bataljon te Neuzen gestation- neerd; van het 6de reg. de staf met het depot en het lste bataljon te Bergen-op-Zoom, en het 2de en 3de bataljon te Breda; bij de cavalerie geene; bij de artillerie geene met uitzondering van eenige kompagniën vesting-artillerie, die later zullen worden aangewezen. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Donderdag 20 en die van den Minister van Binnenlandsche Zaken op Zaterdag 2 2 Dec. niet plaats hebben. Naar wij vernemen zal de Tweede Kamer volgens ge woonte voor Kerstmis op reces scheiden en niet vóór 9 Fe bruari weder vergaderen. Meu schrijft uit 's-Hage dat aldaar veel gesproken wordt over eene aanstaande groote garnizoens-verwisseling. Regimenten, die jaren achtereen in dezelfde provincie ble ven zouden nu verplaatst worden. Zoo zou onder anderen het 89te regiment het noorden des lands verlaten enzoo sommigen meenen te weten, in Noord-Holland garnizoen betrekken. Ook zou het detacheeren van kompagniën in en kele steden zoo weinig mogelijk plaats hebben. Het bewind der Vereeniging van en voor Nederland- sche Industriëelen is thans samengesteld als volgt: A. H. Eigeman voorzitter, te Leiden; G. G. Camperus, vice-voor zitter, (honorair); E. M. Koechlin vice-voorzitterfung.-pen ningmeester, Geestbrug; H. L. Entboven Lz., te's-Graven hage; J. M. van der Made, te Dordrecht; J. J. Beijnes, te Haarlem; G. W. Smits, te Utrecht; Ph. de Meijer, te 's-Gravenhage; L. A. H. Hartogh, te Amsterdam. De uitslag van het examen voor de betrekking van hulp-apotheker heeft op 10 December jl. te Leiden een aan vang genomen met zeer ongunstigen uitslag. De adspirantenten getale van zes, die zich voor dat examen hadden aangegeven en gedurende Maandag, Dins dag en Woensdag aan de vuurproef werden onderworpen zijn allen afgewezen. Een trok zich vrijwillig terug. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's-Hage zal Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd le Songe d'une nuit d'ete, voorafgegaan door les Jurons de Cadillac. Dinsdag waren van den veehouder C. G. Spruit te Alphen aan den Rijn zes koeien gestorvenwaarvan er vijf begraven werden. Twee soldaten, aldaar gestationneerd, pa trouilleerden des avonds te zes uren in de nabijheid van

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1