VANILLE, Advertentiên. de rijke tapytwerken vooral eene schitterende figuur maken. Een aantal andere stoffen en ook wijnsoorten zijn mede reeds van daar ontvangen. Behalve eene verzameling prachtige Smyrnasche tapijtenverwacht men ook uit Brussa eene party goederenwaarvan wel eenigen uit zijde en katoenmaar ook velen uit zuivere zijde zijn gewevensommigen in het rood, anderen in het geel, violet of donkergroen. Eene hoe veelheid wapens uit Damascus is mede toegezegd. Rekent men hierbij de talryke andere bezendingenwaarvoor plaats is aangevraagd, dan lijdt het geen twijfel, of de Turksch- Aziatische industrie zal ruimschoots en ook op eene waar dige wijze vertegenwoordigd zijn. Stotsbaski is als Taikoen bevestigd en de afkondiging daarvan is thans onder de Japaneezen geschied. Hy heeft zich aan het hoofd zijner krygsmacht gesteld en een nieuwe, krachtiger geest zit bij de handelingen van het Bewind voor. Er hebbensedert de nieuwe Taikoen het bevel heeft aan vaard drie gevechten plaats gehadwaarvan een in de pro vincie Aki en het ander in Iwann reeds niet onbelangrijk waren. In beide zijn Sjosjioe's troepen op de vlucht gedre ven. Daar men echter in het leger van den Taikoen meende, dat een aanzienlijk korps van Sjosjioe's macht nabij en men voor eene hinderlaag beducht was, heeft men de vervolging niet te ver voortgezet. Te Kokura heeft Ogasawari-no-Kami een beslissend voordeel over Sjosjioe's aldaar binnengevallen macht behaaldwaarbij het dorp Kokura werd verbrand Ogasawari-sama heeft zijne beste troepen aan boord van twee stoomschepen doen gaantot versterking van de macht des Taikoens. Stotsbaski legt de grootste werkzaamheid aan den dag en brengt zijn leger op veel beteren voet; hij trekt dit bijeen en er zijn besluiten tegen Sjosjioe uitgevaardigd. Nogtans gelooft men dat de Taikoen bovenal spoedig herstel van den vrede verlangt, en zijne maatregelen met dat doel worden genomen. Het stoffelijk overschot van den vorigen Taikoen is te Jedo aangekomenaan boord van het onlangs aangekochte stoomschip Dumbarton. Met de volgende mail zal een gezantschap van Stotsbaski naar den keizer van Rusland worden afgevaardigd. Aan het hoofd daarvan zal worden geplaatst Koide Yamato-no-Kami gouverneur van Hakodadi. Hij zal een portret van Stots baski aan den keizer van Rusland overbrengen, benevens een brief, waarin de Taikoen te kennen geeft, dat hij gaarne den keizer in persoon zou wenschen te zienmaar datdaar zijne zaken hier van zoo dringenden aard zijnhy zijnen minister zendt, die zijn afbeeldsel aan Z. M. overbrengt. Het doel van dit gezantschap is o. a. de bepaling van de grenzen, waarover, zoo men weet, sedert lang moeilykhe- den met Rusland bestonden. Volgens het //Court Journal" heeft eene dame woon achtig te Cheltenhamoesters etendein een der schelpen niet minder dan zesendertig paarlen ontdekt van verschil lende grootte en uitmuntende qualiteit. Bij het verlaten der laatste vergadering van de com missie voor de legerorganisatie in Frankrijk, zeide keizer Napoleon tot den heer FouldHet duurt my te lang. Sire, antwoordde de minister van financiënnous sommes trop de monde. Het schijnt, dat de keizer de juistheid dezer aan merking en de onmogelijkheid, om zoo veel maarschalks- hoofden onder zijn hoed te brengen, inzag, want hij be noemde een uit vijf personen bestaand comité, om de quaes- tiën der reorganisatie, omtrent welke geschil bestaat, op te lossen. De leden van dit comité zijn de maarschalken Ran- don en Mac Mahongeneraal Trochu, de intendant Dari- caut en den minister van financiën Fould. De grondslagen van het aan dit comité medegedeelde ontwerp zijn1°. ver mindering van den diensttyd van 7 op 6 jaren2°. op richting van twee contingenten, ieder van 80,000 man, het eene vast, het andere facultatief, dat is dat 480,000 man (6 X 80 man) onder de wapenen greoepen worden, en dat 480,000 opgeroepen kunnen worden, wanneer de re geering dit noodig acht. Brigham Young heeft dezer dagen in de groote stad aan het Zoutmeer, bij gelegenheid van de halfjaarlijksche conferentie zijner sectie, eene toespraak gehouden, welke door zijn orgaan, Woestijn Nieuws, wordt medegedeeld. Daarin komt o. a. voor: //Toen ik onlangs de stad Lowell bezocht, bevonden zich daar 1400 vrouwen meer dan mannen. Zij leven en sterven ongehuwd en kwijnen weg in vergetelheid. Hebben zij de hemelsche roeping der schepping vervuld? Neen. Twee honderd goede, godvruchtige^ mannen moesten derwaarts gaan en elk zeven vrouwen nemen. Er staat ge schreven in de Heilige Schrift: //en ten dien dage zullen zeven vrouwen eenen man nemen en zeggenwij willen ons eigen brood eten, en onze eigen kleeding dragen, zoo gy ons slechts uwen naam geeft, opdat geene schande op ons kleve." De regeering der Vereenigde Staten wil niet, dat die profetie vervuld worde, de Almachtige echter wil het. Geloott gij niet, dat de Heer zal zegevieren? Hij zal zege vieren en wij willen helpen. De Almachtige heeft bevolen dat in de laatste dagen zeven vrouwen eenen man nemen zullenopdat hij haar raad geve en leideen zij hare eigene wol spinnen, haar eigen linnen bereiden en alles doen om haar levensonderhoud te verdienenzoo zy slechts zijn naam kunnen aannemen. Waarop doelt dat bevel? Op de opstan ding; het is niet voor deze wereld. Ik zou niet aandringen op deze vereenigingen omdat zij polygamie zijn, zoo zij al leen werden gesloten voor deze wereld. Zij zijn voor de eeuwigheid, en des Heeren geest is over ons volk gekomen, en op de vrouwen vooral rust de plicht het pad te berei den tot vervulling van zijn woord. Het vrouwelijk geslacht is zoo lang misleid, zoo lang door den man met voeten getreden, dat een geest over de vrouwen is vaardig gewor den; zij verlangen naar eene woonplaats, een naam, een hoofd, want de man is het hoofd der vrouw, opdat hy haar leide naar het hemelsch koninkryk van onzen Vader en Heer." Maaudag middag omstreeks twee uren greep een ver schrikkelijke gasontploffing plaats in een der steenkolen-mynen te Little Hutton. Gelukkig bevonden zich op dat oogenblik slechts 21 werklieden in de mijn, die er met ernstige brand wonden afkwamen. Slechts voor het leven van sommigen hunner vreest men. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leydengelet op artikel 19 der wet van den 19den Augustus 1861 (Staats blad N°. 7 2), betrekkelijk de nationale militie; Herinneren hen, die op den lsten January 1 867 hun 19de jaar zullen zijn ingetreden, en alzoo de geborenen in het jaar 1848 alsmede hen, die eerst na het intreden van hun 19de jaar, doch voor het volbrengen van hun 20ste, ingezetenen zyn gewordende verpligting tot thet doen van aangifte voor de nationale militie, in de maand Januarij 1867. Tot deze inschrijving wordt gezeten op het Raadhuis, van des morgens 10 tot des namiddags 3 uren, op Maandag 14 Jan., voor de bewoners van Wijk 12 en 3 Dingsdag 15// nu n u 4 en 5 Woensdag 16 nu u u 6 Donderdag 17 n 7 Vrydag 18 u 8 en 9 of de buitenwijk. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op den lOden December 1866. 1 wegens het verontreinigen der straat. 11 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 2 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. prima bourbon kwaliteit, gecristalliseerdbij het masje van vijftig stokjes, ter lengte van 15^ ned. duimen, in een blikken busje, voor vier gulden. Brieven francobij M. CLÉBANte Amsterdam, Huidenstraat, 278. OntvaDgen: echt Amerik. LIEBIG'S BUFFEL EXTRACT, voor bouillon en soepen. Het potje met gebruik 2.80.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3