Vrijdag 14 December. N®. 2100. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75 Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/t'0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 n. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m,; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leidendagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 50 in. en te 10 u.50 m.; 's namidd. te 3 u. 35 m.; 'savonds te 7 u. 55 m, en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags. - Oost-Indische Laodpost. Over Southampton, l en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's ra. tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdtg, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren .-Bureau der Plaatselijke Secretarie ij open dar: lij ks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren. -Be Gemeente-Architect is t6 spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Reohten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 3—6 uren; vaa's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft aau M. Christiaanseop verzoek, eervol ontslag verleend als directeur over den arbeid in het huis van opsluiting en tuchtiging te Leeuwarden, en benoemd tot directeur over den arbeid, met den rang van adj.-kom- mandant, in genoemde strafgevangenis W. J. Jung, gewe zen direct, over den arbeid in de gevangenis voor jeugdige mannelijke veroordeelden te Botterdam. Z. M. heeft benoemd tot rechters in de arr.-rechtbank te Utrecht: Mr. F. A. K. A. baron van Ittersum thans subst.- griffier bij het prov. gerechtshof in Utrecht; Mr. C. G. C. van Hengst, thans subst.-griffier bij de arr.-rechtbank te Utrecht tot subst.-griffier bij het prov. gerechtshof in Utrecht Mr. C. M. Blankenheymthans te Rotterdam; tot subst.-griffier bij de arr.-rechtbank te Utrecht Mr. D. A, graaf van Lim burg Stirum thans te Nijmegen. Z. M. heeft benoemd tot broeder der orde van den Ned. Leeuw den adj.-onderoff. J. H. van den Bergvan het bat. mineurs en sappeurs. Z. M. heeft bij het wapen der infant, benoemdbij het *2de reg. tot lsten luit. (naar ouderdom van rang) den 2den luit. C. L. Beck, van het korps; bij het 6de reg., tot kapt. van de 3de kl. (naar ouderdom van rang) den lsten luit. W. H. M. C. baron Sweerts de Landas, van het reg. gren. en jagers. Z. M. heeft benoemd tot auditeur-militair in de 4de mil. afd. Mr. C. J. Enschedé, thans proc. bij de arr.-rechtbank te Haarlem. De hoogleeraar Simon Thomas alhier is benoemd tot eerelid van het verloskundig genootschap te Londen (05- stetrical society of London). De Koning van Pruisen heeft tot ridder der orde van de kroon 3de klasse benoemd de heeren I. G. van den Bergh hoofdingenieur, en W. Nierstrasz, kapitein der genie, werk zaam bij de staatsspoorwegen te 's-Hertogenbosch. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft dezer dagen art. 3 7 der kieswet aldus uitgelegd, dat op de stem briefjes van de hoofdplaats van het hoofdkiesdistrict twee maal het gemeentezegel behoort gesteld te worden daar die hoofdplaatsen te gelijk hoofdplaatsen van onderkiesdistricten zijn. De minister acht dit van belang, omdat alleen bij zoo danige toepassing de behoorlijke naleving der wet verzekerd is, daar anders briefjes, die slechts één zegel wegens het koofdkiesdistrict dragenal zijn zij in een ander onderdis trict ingeleverd, als uit de hoofdplaats van het hoofdkies district afkomstig, en alzoo in strijd met art. 61 der kies wetals geldig beschouwd kunnen worden. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal van heden Donderdag zijn als candidaten tot lid van den Hoogen Raad der Nederlanden verkozen Mr. A. de Vries, raadsheer in het Hof van Noord-Holland Mr. P. C. Donker Curtius, vroeger praktizeerend advocaat te's-Hage; Mr. J. F. Pringle procureur-generaal bij het provinciaal gerechtshof in Gelderland; Mr. P. Hofstede, proc.-gen. bij het prov. gerechtshof in Drenthe, en Jhr. Mr. C. de Jonge hiervan zal eene schriftelijke opgave worden gedaan aan Z. M. den Koning. Ter vervulling der vacature van docent in de oude talen en in de aardrijkskunde aan de hoogere burgerschool te Zaandamontstaan door het vertrek van den heer Nas sau Noordewier naar Dordrecht, heeft de Raad van Zaan dam benoemd den heer K. L. van Schouwenburg, privaat docent te Veendam. Op het drietal waren ook geplaatst de heeren H. Smits, doctorandus te Leidenen J. van Del den Bz., litt. hum. doctor te Deventer. Het plan tot de uitgave van een nieuw dagblad te 's-Gravenhage is tot rijpheid gekomen. Onder den titel van Dagblad van Nederland zal hetbehalve overzichten en berichten van buiten- en binnenlandsch nieuws, bevatten mededeelingen van het wetenswaardige, dat op het ge bied van staatkundehandel, zeevaart, nijverheid land bouw financiën krijgswezenkunsten wetenschappen en letteren voorvalt, en opstellen over onderwerpen van po- litieken socialen letterkundigen en wetenschappelijken aard die geacht kunnen worden algemeene belangstelling te verdienen. Het zal trachten zijne lezers op de hoogte te houden van de vorderingen op elk gebied van raen- schelijk weten en werken. Het zal vrije en ordelijke ont wikkeling van onze nationale krachten en in het algemeen vooruitgang op stoffelijk en zedelijk gebied voorstaan. Zelf standigheid en verlichte burgerzin eerbiediging van het re- geerend Stamhuis en de wetten des lands, ontzag voor den goeden naam en bet eergevoel van medeburgers, zullen hoofd-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1