geïllustreerde aglaja. Advertentiên. liet op haar zenuwen kregen en hij met afgemeten tred de kerk verliet. Dit heeft hem voor den rechter 5 shillings boete en 18 sh. 6 p. proceskosten gekost. Immers de rechter had geen gevoel voor het argument, dat hij geen wettig Anglicaanschenmaar een half Katholieken dienst heeft ver richt. Volgens brieven uit Rome zijn daar, in het Hotel de Rome, reeds vertrekken voor de keizerin besteld. De prins van Wallis is Vrijdag avond van zijne reis naar Petersburg te Londen teruggekomenna zich korten tijd te BerlijnDarmstadt en Parijs te hebben opgehouden. In laatstgenoemde stad ontving hij telegrafische v.erwelkomst- groeten uit Compiègne. De prins heeft op zijne terugreis uit Petersburg in eenig gevaar verkeerd; tusschen die stad en Berlijn (het juiste punt wordt niet opgegeven) geraakte namelijk het spoorrijtuig waarin de prins zich bevond in brand ten gevolge waarvan Z, K. H. genoodzaakt werd den verderen tocht in een der gewone wagens voort te zetten. De veeziekte begint in Engeland ook weder. In de week die met 23 November eindigde, had men slechts 7 gevallen gehad, en in de daaraanvolgende week zijn er 32 gevallen voorgekomen. Negen-en-twintig van die gevallen had den echter in één en hetzelfde district van Yorkshire, in South-Holdernessplaats. Drie leden van den New-Yorker Yachtclub hebben be sloten om een wedstrijd te houden met hunne jachten over den Atlantischen Oceaan, dat is van New-York tot aan Co- wes in het Engelsche kanaal. Het zijn de Henrietta, behoo- rende aan den heer James Gordon, Bennett Jr., zoon van den uitgever des Heralds, en mede-redacteur van dat blad; de Fleetwing, van den heer Jerome, en de Vesta. De twee eersten zijn gebouwd met één zwaard in het middenwat men daar ffcentre board" schepen heet; de laatste heeft eene geregelde kiel als elk ander schip en wordt daarom geacht den prys te zullen winnen. De wedstryd is voor een bedrag van 30,000 dollars ieder, zoodat de winnende party 60,000 dollars zal ontvangen. Mr. Jerome heeft het bevel over zyn jacht opgedragen aan den vermaarden kapitein Samuels, die 2 500 dollars ontvangt voor het overvoeren van de Fleet wing. Samuels voerde vroeger het clipperschip Dreadnought, waarmede hij de reis van Liverpool naar New-York binnen 14 dagen volbracht, nieuws brengende voor de aankomst van de stoomboot. Samuels is een wilde klant, en zyne on dernemendheid grenst aan roekeloosheid. De jachten zullen van New-York zeilen op 15 December, en de wedstryd zal dus plaats hebben in het ruwste en stormachtigste jaarge tijde. Samuels echter verklaart, dat hij vóór Nieuwjaarsdag in Engeland zal zyn; of hij woord zal houden, is echter de vraag. Zoo de Heer wil, hoopt de JONGELING8-VEREENI- GING Pred. 12 vs. 1 a het Kerstfeest met de kinderen hunner Zondagscholen te vieren op Maandag 24 December 1866 des avonds om 6 uren in de Zaal Noordeinde. Namens de Vereenigingj J. BURGERPresident. van - 1 In vereeniging met de Redactie van den Duitschen Bazar hebben wij besloten een prysvraag uit te schrijven voor vrouwelijke handwerken in het jaar 1867 en wel: Yoor liet fraaiste handwerk dat men ons toezendt, een prys van ƒ875—, Yoor het tweede een prijs van ƒ525.—. Yoor het derde een prijs van ƒ350.—. En voor elk der vijf volgende een prijs van 175.87.50, ƒ43.75, ƒ26.25, ƒ17.50. Deze premiën worden volgens het aan onze abonnées toegezonden Programma door den^ Uitgever aan die Dames aan geboden welke de beste proeven geven van haren vlijt, haren goeden smaak en praktischen zin. Daarom roepen wy al onze abonnées, alle Nederlandsche vrouwen op aan deze prijsvraag werkdadig deel te nemen. Hoe meer voorwerpen men inzendt, hoe ruimer de keus is; daardoor wordt de arbeid meer eervol, de prijs krijgt meer waarde. De nadere bepalingen zijn omschreven in een algemeen verzonden Programma. Alle Boekhandelaren nemen bestellingen aan. NB. Voor zoo ver er plaatsen beschikbaar zyn, zijn er toegangsbilletten en liederen a 10 cents verkrijgbaar ge steld bij den Boekhandelaar A. A. RENSINK op de Breede- straatten voordeele der Zondagscholen. PRIJSVRAAG DE GBACIEUSE, DE GRACIEUSE (Hollandsche editie van den Duitschen Bazar) is het volledigste en daardoor het nuttigste tydschrift voor Dames. Na een vijfjarig bestaan is zij reeds overal verspreid, en wordt hoe langer hoe meer met hooge ingenomenheid door de geabonneerden ontvangen. De oorspronkelijke uitgaaf telt 130,000 exemplaren, de Fransche 1=0,000, de Spaansche 15,000de Engelsche 00,000de Hol landsche 6500 en de Poolsche 3000in het geheel dus meer dan een vierde millioen. Door dezen bijval aangemoedigd zal de Redactie er zich bij voortduring op toeleggen om de nieuwste modellen te geven voor al wat tot het toilet en het linnengoed van dames en kinderen (meisjes en knapen) behoort, en er eene juiste afbeelding en duidelijke beschrijving bijvoegen. 11e Gracieuse bevat jaarlijks 24= nummers elk 2 a 3 vel groot folio met ÏOOO gravuren (afbeeldingen van mode-artikelen en handwerken) benevens Supplementen met 300 knippatronen. In het voor- en najaar de Parijsche modellen van mantelspaletots enz. Ook deze patronen hebben de vereiscbt wordende grootte en zijn dus zeer gemakkelijk over te nemen. Alles is zoo uitvoerig en bevattelijk voorgesteld dat de minst geoefende hand met deze hulpmiddelen, zonder eenige moeite even goed alles, wat tot het Damestoilet behoort, zal kunnen vervaardigen als de bekwaamste modiste. Hierdoor zou men in vele huisgezinnen aanzienlijke uitgaven kunnen besparen. Ook op hel gebied van vrouwelijke handwerken en van vele voorwerpendie men zich anders slechts tot énorm hooge prijzen in de maga zijnen kan aanschaffen, blijft de €Jl*acleuse op de hoogte van den tijd. Zij bevat de beste Berlijnsche en Parijsche patronen voor Fransch en ander borduursel, voor tapisseriewerk, application en soutache, verder afbeeldingen en beschrijving voor knoop-, brei-, haak-, kralen- werk, enz. Eindelijk de nieuwste modeplaten. Proefafleveringen worden door alle Boekhandelaren in Nederland ter bezichtiging gezonden; op gefrankeerde aanvrage ontvangt men proef- nommers gratis. Abonnementen kunnen bij ieder kwartaal worden aangevangen. Ue geringe abonnementsprijs bedraagt slechts 1,3?} per kwartaal,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3