N°. 2099. Donderdag 13 December. A0.186)8^ Binnenlandscli Nieuws. M l USUI DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 (n de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels fQ.lb. Iedere regel meer 12 J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regel»/0,90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelreoht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 n. 1 m.; 13 u. 41 m.; 3 n. 37 ra.; 6 n. 6 m.; 9 a. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebyt) naar Leiden, dagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 's nauaidd. te 3 u. 35 in.; 'savonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisshe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 8 u. 's m. tot 10 u. 80 m. 's av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdagte 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie i3 open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dageljjks van 102 uren.-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnzen dagelijks van 9luren en van 8 6 uren; van'a-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 93 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 aren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft Hd. adjudant in buitengewonen dienst, den luit.-generaal J. W. Blankenvan den grooten staf van het leger, laatstelijk Minister van Oorlog, ter zake van langdurigen dienst, op pensioen gesteld en het bedrag van dat pensioen bepaald op 1000 'sjaars; 2°. aan gemelden opperofficier Hd. dank betuigd voor de vele en gewichtige diensten door hem in zijne verschillende betrekkingenen wel laatstelijk als Minister van Oorlog, aan den lande be wezen. Z. M. heeft bij het wapen der art. benoemd by het 2 de reg. vesting-art, tot lsten luit. (naar ouderdom van rang) den 2den luit. F. G. A. Scherer, van het korps; bij het 3de reg. vesting-art. tot lsten luit. (naar ouderdom van rang) de 2de luits. J. P. Ryshouwer en P. van der Burg, beiden van het korps. Z. M. de Koning wordt a. s. Zaterdag, 15 dezer, in de residentie terug verwacht. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Donderdag, den 13den December aanstaande, niet plaats hebben. - Men verneemt dat door de rechtbank te Arnhem voor de betrekking van kantonrechter te Elburg de volgende aan bevelingslijst is opgemaakt 1°. Mr. J. G. W. H. baron van Sytzama, kantonrechter te HinloopeD2°. Mr. C. M. W. Schnell, kantonrechter te Cortgene3°. Mr. J. H. L. van Burenkantonrechter te Sluis. Van de door de orde van hoogleeraren aan het //Athe naeum Illustre" te Amsterdam uitgeschreven prijsvragen is het antwoord op die over het chemische letterschrift, met het motto: //Scripsi quae sciebammet de gouden medalje bekroond. Bij opening van 't naambriefje bleek de schrijver te zijn de heer A. Adriaansz., student in de philosophic te Amsterdam. Men schrijft uit Frederiksoord dd. 10 Dec. het vol gende: De onderwijs-quaestie met de betrokken gemeenten is thans in de vrije koloniën voor goed uit den weg ge ruimd het Ryk neemt met 1°. Januari 1867 de scholen der //Maatschappij van Weldadigheid" over, en bekostigd het onderwijs. Naar wij vernemen hebben Burgemeester en Wethou ders der gemeente Schiedam zich Maandag ten huize van den luitenant-kolonel-kommandant der dienstdoende schut terij aldaar, den heer H. W. Roelants, begeven, ten einde hemzoo in naam van den Minister van Binnenlandsche Zaken als van den Commissaris des Konings in deze pro vincie uit te noodigen om voor alsnog af te zien van het verzoek om eervol ontslag uit zijne betrekking, en alzoo nog eenigen tijd aan het hoofd der schutterij te blyven. De heer Roelants heeft geantwoordbereid te zijn om aan ge zegd verlangen te voldoen. Bij de synode der Ned. Hervormde kerk zijn in den loop van het jaar ingekomen: 1°. een adres van studenten der godgeleerde faculteit aan de hoogeschool te Utrecht, inhoudende het verzoek om wijzigingen te brengen in den tijd wanneeren de wyzewaarop de examens ter toela ting tot de evangeliebediening plaats hebbenbij welk adres tevens te kennen werd gegevendat de groote meerderheid van de studenten in de godgeleerdheid te Groningen zich met de bedoelde voorstellen vereenigde: 2°. een adres van studenten in de godgeleerdheid te Leidenwaarin de sy node verzocht werdaan het verlangen der Utrechtsche stu denten niet te voldoen. De synode heeft, na gevoerde be raadslaging, om verschillende redenen gemeend de voor stellen te moeten afwijzen. De St.-Nicolaaspret besloot te Balk met eene ijzing wekkende gebeurtenis. Zeke P., eigenaar eener smederij kwam aan den afloop van dien drukken avond in uiterst op gewonden toestand te huis. Na hevige woorden met zijne vrouw gehad te hebben, verliet zij de woning, en werd spoedig daarna gevolgd door de beide by hen inwonende slachters. Wat verder is geschied, onderzoekt de justitie. Te midder nacht werd P. gevonden met afgesneden hals. Donderdag morgen te 9 uren bevond zich daar reeds het Openbaar Ministeriedat zich tot laat in den nacht met nasporen en verhooren heeft bezig gehouden. Eene nauwkeurige en strenge instructie, in verband met de lijkschouwingdoor de heeren Tromp en Yan Dijk verricht, zal de toedracht dezer treurige zaak wel in het licht stellen. St.-Nicolaas- avona is zoo dikwijls de oorzaak van rampzalige voorvallen dat een streng toezicht der politie overal wel noodig is. Volgens den Leidschen Studenten Almanak voor 1867

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1