Leidsche Broodfabriek. Evangelie-Prediking MEEKRAP-OLIE. wij het plan om 14,000 Engelsche soldaten in Ierland te plaatsen. In het zuiden van Ierland wordt het goud uit de banken teruggehaalden er heerscht een merkbare stilstand in den kleinhandel. In Limerick zijn Vrijdag 11. weer wa penen in beslag genomen. Ook is iemand gevat, die pas van de Hibernian Bank een kredietbrief gekregen had op de Com mercial Bank van Glasgow voor eene som van 900. Zon dag nacht hebben door de voorsteden van Dublin patrouil les cavalerie onafgebroken geredende polititie gaat er zelfs over dag gewapend. Zaterdag avond waren ten gebruike van de agenten 1250 achterlaadgeweren aangekomen. Bij het hof van het Departement des Deux-Sèvres zal terecht staan zekere Martin Reaubeschuldigd van door middel van sublimaat te hebben vergiftigd: 1°. Marie Jeanne Reau, zijne eerste vrouw, overleden 17 Sept. 185 6; 2°. Ju lie Bontemps, zijne tweede vrouw, overleden 12 Juli 186 5; 3°. Abel Reau, zijn zoon, uit zijn eerste huwelijk, op 18ja- rigen leeftijd overleden den 27sten Jan. 1866. Tevens wordt hem in de akte van beschuldiging ten laste gelegd een verjaard misdrijf, namelijk de vergiftiging door subli maat van Pierre Reaubroeder van zijne eerste vrouw, over leden 2 Febr. 1853. Men gelooft dat de opvolger van den overleden Tai- koen in Japan gunstig gezind is voor den buitenlandschen handel. De burgeroorlog is in Japan geëindigd. Prins Chosiu heeft de vredesvoorwaarden aan de regeering van den Tai- koen voorgeschreven en wil het gezag over de Straat van Simonoseki aan zich behouden. De Amerikaansche kapitein Hall, die zich langen tijd onder de Eskimo's bevond en een veelgelezen werk over hen schreef, heeft weder eenige overblijfselen van de Franklin- expeditie gevonden en zal waarschijnlijk een plek bezoeken, waar eenigen der lotgenooten van sir John Franklin begra ven zijn. De voorwerpendoor kapitein Hall gevondenbe staan onder anderen in een gouden zakuurwerkeenige zil veren lepels, enz. De Eskimo's willen den kapitein niet veroorloven de overblijfselen van eenigendie Franklin ver gezeldenop te zoeken. Men vernam, dat zij onder een boot in Committee-baai begraven waren. Zoodra er meer schepen in Regular-baai zullen zijn aangekomenheeft de kapitein plan om in allen geval genoemde overblijfselen op te sporen. KUIU STNIEIJWS. Er bestaat binnen Leiden niet te veel gelegenheid om goede muziek te hooren. In dat opzicht is onze stad zelfs kariger bedeeld dan vele andere steden die kleiner zijn en minder hulpmiddelen bezitten. Er was daarin bovendien eene kwyning ontstaan, naar 't schijnt, in den laatsten tijd. Even wel komt het ons voor dat die tyd van kwijning voorbij is, en een nieuw leven mag geconstateerd worden. Een be wijs daarvoor vinden wij in hetgeen Woensdag avond, 2 8 dezer, in de Stads-Gehoorzaal ten gehoore gebracht is ge worden alsmede in de wijze waarop zulks geschieddedoor de nieuw-opgerichte dilettanten-vereenigingdie het er op gezet scheen te hebbengoed te debuteeren. Keuze en uit voering der stukken waren uitmuntend. Hier werden geene //valsche goden" gehuldigd of aangebeden. Niets dan dege lijke classieke muziek werd er géhoord. Mozart, Bach, Beet hoven, Mendelsohn-BartholdySpohr, Carl Reinecke- zie daar namendie eerbied vorderen en verdienen. Maar dan komt alles aan op de goede uitvoering van de meesterwerken dier mannen. En waar de heer Wetrens het op zich neemt om die uitvoering te besturen, daar kan men verzekerd zijndat de strengste eischen der kunstrechters bevredigd zullen worden. De beide obligatistenviool en pianooogstten een dub bel verdienden bijval in. Beide heeren hebben, dunkt ons, aan den ondubbelzinnigen bijval moeten bemerken dat zy een aangenaam genot aan de kunstvrienden bereid hadden. Die bijval was welverdiend. Ook de opkomst, die talrijker had kunnen zijn, was, voor een begingoed. Beter intusschen in qualiteit dan in quantiteit der aanwezigen. Alleen de ware kunstliefhebbers waren tegenwoordig. Bij eene tweede uitvoering hebben de heeren inrichters van het concert recht op talrijker bezoek en meerdere aanmoediging van den kant des publieks. Lei den mag niet achterblijven of achteraan komen in de beoefe ning der kunst, dat edelste van alle beschavingsmiddelen. In de stad van Minerva, in //het Nederlandsch Athene" behoort ook Apollo een eeredienst te hebben. De priesters van Apollo hadden aan hunne godheid Woensdag avond een keurig offer bereid. Hij zal er met welgevallen zyn gouden lokkenhoofd over hebben heen gebogen. Hij zie in gunste neer op Leiden Bevallen: S. M. Lannooij geb. HoefsmitZ. C. Filippo, geb. de Jong, Z. J. C. W. F. A. Teske, geb. Planken, D. J. C. van der Velden, geb. Paats, D. C. G. van Dorsten, geb. Leembroek, D. J. M. Pet, geb. Melet, D. A. de Kleijn, geb. ZwartD. J. Segijn', geb. Teske D. K. M. Kosters geb. van der WalleZ. M. E. Witraans, geb. HaalebosD. M. Velt- huijzen, geb. van den Dop, D. H. Riebeek geb. deSoete, D. J. van Weizengeb. Heuzen D. A. W. van Tolgeb. Heijgen Z. H. P. Zaalberg, geb. Koree, D. W. H. Olifiers, geb. den Hollander, D. C. Waagegeb. Philippo, D. J. H. Sanders, geb. GründemannD. D. J. G. Koppeschaargeb. van Heemstede ObeltZ. J. Marks, geb. Andernag, D. H. Zandvliet, geb. Montagne, Z. H. C. van der Voorden geb. Groenendijk D. L. S. Verhaar, geb. Alders, Z. J. C. Fasbender, geb. van Steede D. M. W. Zirkzee, geb. Brouwer, Z. E. van Kralingen, geb. Rosmalen, Z. W. de Wringer, geb. Militie, D. J. Kling, geb. ZweerisZ. GehuwdA. van Staden jra. en J. M. den Haan jd. H. J. Duk wedr. en L. Ouwerkerk jd. D. van Es jm. en M. A, Aniba jd. A. C. Hoppenbrouwer jm. en H. C. Rietbergen jd. C. J. K. van Deventer wedr. en P. Oudewater jd. L. van Leeuwen wedr. en D. J. van Borselen jd. I. G. F. Wollweber jm. en C. A. Hoo- geboora jd. Advertentiën. De ondergeteekende maakt het geëerde Pu bliek opmerkzaam dat hij met het aanstaande ST. NICOLAASFEEST den prijs van het LETTERBANKET heeft gesteld op 70 cents de 5 ons en ST. AIICOLA4I 46 cents de 5 ons. J. HOEVE, Banketbakker, Aalmarkt. Die genegen zijn 91ELK te leveren voor de Broodfabriek gelieven zich daarvoor aldaar aan te melden bij den Directeur G. J. DE CASPARIS. Vereeniging voor Christelijke Belangen. op Zondag 2 December 1866, des avonds te zes uren Pred. te 's Hage. ZAAL. Noordeinde. Uitwendig geneesmiddel tegen Jicht en Rheumatismedat tegenwoordig door de eerste Medicinae-Doctoren met het beste gevolg wordt aanbevolen; alleen verkrijgbaar a 3 per flacon, bij den Apotheker J. J. BOURSSE te Amster dam, JJ. 49. OFFICIEEL KIEUW». Burgerlijke Stand van Leiden, van den 22sten tot en met den 28slen November 1866. Overleden: H. Piek van Langen, geb. Mengel, 89 j. E. Ie Feber D. 6 m. J. Verhoog Z. 3 j. 3 m. B. C. Lindeman Z. 1 j. 4 m. P. de Zwijger, geb. van Dijk, 64 j. H. vanZon- nenberg 40 j. H. van Rooij Z. ruim 8 m. A. Balleraaker, geb. Rentingh 70 j. A. F. Stevens D. 2 j. 7 m. J. de Keijzer Z. 10 m. C. Hollebeek D. Ij. J. Bink Z. 14 w. S. de Vroede D. 2 j. 2 m. P. Riebeek Z. 5 m. G. van Eijck 45 j. G. Kikkert D. 3 w. J. de Feij D. 14 j. 8 m. D. Hofkes 59 j. C. de Koning D. bijna 1 j. DOOR Ds. J. H. GtMIKG,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3