N°. 2088. Vrijdag 30 November. A°. 1 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSGfl DAfiBLAll. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels ƒ0.76. Iedere regel meer 12{ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. [edere regel meer 15 CtsBekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.j 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 46 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u,; van Amsterdam Beerebijt) naar LeidenMaandag n./tn. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Niouwstraat's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 's naraidd. te 3 u. 35 m.; 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie i3 open dagelijks vau 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 men.-Da Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rij Us Direote Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren, van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot comm. van politie te Zierik* zee J. K. Boersma, thans wachtm. te paard 1ste kl. bij de marechaussee; - tot ridders der orde van den Ned. Leeuw den kapt. ter zee J. van der Meerschden kapt.-luit. ter zee J. Vos, den dir. offic. van gez. 2de kl. W. Vermeulen den insp. van adm. J. A. L. den Oudenden referendaris bij het Dep. van Fin. J. C. Bloemden direct, der dir. bel., in- en uitg. rechten en ace. in Zuid-Holland W. C. P. Toewateren den direct, der bel., in- en uitg. rechten en ace. in Noord-Holland A. Volkmaars; voorts den maj. J. A. Nuy, magazijnm. der art. van de 1ste kl. te Bergen-op-Zoom op zijne aanvrage op pensioen gesteld, en het bedrag daar van bepaald op 1300 'sjaars en hem den rang toegekend van luit.-kol. Z. M. heeftna afgelegd examen benoemd tot sur numerairs bij het vak der posterijen, de heerenA. J. H. Bachiene, wonende te 's-Gravenhage; J. W. Vorster, te Tiel; L. H. Balfour van Burleigh, te Utrecht; M. J. Woort- man Spandawte DelftA. Muller en A. Broekbeiden te Breda; G. van West, te Maassluis; W. F. G. L. Kop pen, te Leerdam; P. D. Coster, te Amsterdam; L. Fon tein, te Schoonhoven en B. A. Musquetier, te Rotterdam. De kapitein der genie Jhr. L. M. van der Goes, te Helder in garnizoenis benoemd tot eerstaanwezend inge nieur te Grave. De kapitein op non-activiteit W. F. baron van He- mert tot Dingshof is door Z. M. weder bij het 2de reg. inf. te Maastricht in activiteit geplaatst. In de zitting der Tweede Kamer van Woensdag bekwam de heer Jonckbloet het woord tot het uitbrengen van nader rap port over de verkiezingen te Maastricht. Uit het proces-verbaal der stemming op 30 October is gebleken, dat 1758 kiezers daaraan deel hebben genomen. Dit getal komt geheel over een met de beide pakken briefjes, als bevattende het eene 1710 geldige briefjes en het andere 48 briefjes, die van onwaarde zijn verklaard, te zamen 17 5 8. De volstrekte meerderheid was dus 8 5 6. Blijkens de briefjes zijn uitge bracht op de heeren De Bieberstein 991, op V. d. Maessen 921, op Mr. H. Brouwers 891, Knoop 3 5 en diversen 81, te zamen 2919 stemmen. Er waren 506 briefjes onder met éénen naam. Uit het onderzoek van dit alles is het der commissie gebleken dat hare bevinding in overeenstemming is met het proces-verbaal van stemopneming van 31 Octen zelfs is gebleken dat aan den heer Brouwer nog 5 stemmen te veel in plaats van 100 te weinig" zijn toegekend. De commissie eindigt haar rapport met deze aanmerking en uitspraak //dat mitsdien het beweren van het adres van den heer John Russel en daaraan gehechte verklaringen dat er in de op- teekening of optelling der aangeteekende cijfers eene ver gissing zou zijn begaan ten nadeele van den heer Brouwers ten eenenmale //onjuist en bezyden de waarheid is". De com missie meent dan ook zich niet te moeten weerhouden om in het openbaar hare strengste afkeuring uit te spreken over de handelwijs van den adressant en zijn befde zegslieden waarzachts genomenop zóó lichtzinnige wijze is gebruik gemaakt van het recht van petitiedat daardoor de eerbied voor onze constitutioneele instellingenvoor het stembureau te Maastricht en niet het minst voor de Tweede Kamer der Staten-Generaalop de meest laakbare wijze is uit het oog verloren. Op het nader ingediend adres van Russel nopens beweerde informaliteiten bij de stemopneming behoeft, daar de com missie dit punt onder de aandacht van den Minister van Binnenl. Zaken heeft gebracht, geen verder regard te wor den geslagen en zij stelt dus voor de heeren De Bieberstein en Van der Maesen als leden dezer Kamer toe te laten. Niemand zich daartegen, op de vraag des Voorzitters, verzettende, wordt dienovereenkomstig besloten. Volgens de Woensdag ontvangen Indische berichten, van 15 October, heeft de gouverneur-generaal Sloet van de Beele, op grond van art. 22 van het Indisch Regee- rings-reglement //het besluit tot schorsing van de opheffing der persoonlijke diensten niet gepubliceerd." Art. 2 2 van het reglement op het beleid der regeering van Ned. Indië luidt aldus: //De Gouverneur-Generaal kan om gewichtige redenen onder nadere bekrachtigiug door de wet of goedkeuring van den Koning, de afkondiging of uitvoering uitstellen van wetten of koninklijke besluiten en bevelen. //Van deze handelingen wordt, wanneer zij eene wet be treffen, door den Koning onverwijld kennis gegeven aan de Staten-Generaal."

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1