echtscheiding. uittreksel: Twee Mandenmakers-Knechts Openbare Verkooping Buitenlandsch Nieuws. Advertentiên. Aan de Vrienden der Evangelie-Zending onder de Heidenen. »u com*P.9 De //Triëster Zeitung" meldt omtrent den toestand der Keizerin van Mexico het volgendeDe zonderlinge denk beelden van Keizerin Charlotte hebben zich in de jongste week weder krachtiger vertoond en zich met andere vroeger minder bepaalde vereenigd zoodat daardoor de toestand der doorluchtige lijderes verergerd is. De loop der ziekte, vooral den tijd dien zij duren kan in aanmerking genomenmoet derhalve als minder gunstig beschouwd worden. De licha melijke toestand heeft echter geene stoornis ondervonden. Het desinfecteeren der riolen te Weenen door middel van ijzervitriool heeft tengevolge gehad, dat al de ratten dier stad zijn vernietigd. Professor Hirtl klaagde onlangs, dat het hem byna onmogelijk was, zelfs tot hoogen prijs, een enkelen rat te bekomen voor ïijne anatomische proefne mingen. De groote fabriek van waskaarsen onder de firma Roubaix Jenar en Comp., te Cureghem (België), is Maan dag voor een groot gedeelte afgebrand. De schade bedraagt 800 a 350,000 franks. Te St.-Etienne zijn 10,000 Chassepot-geweren besteld in de wapenfabriek te Chatelleraux 20,000 en 6000 te Tulle. Eerst in Eebruari 186 8 kunnen al die geweren ge reed zijn. Volgens eene bekend gemaakte opgave is de graan oogst in Rusland zoo ruim uitgevallendat er in dezen herfst meer dan zes millioen hectoliters graan uit Odessa uit te voeren zijn. De katoenoogst in Egypte is dit jaar in hoeveelheid en hoedanigheid zeer goed uitgevallenzoodat ernaar ra ming, omstreeks drie millioen centenaars katoen uit te voe ren zullen zijn. Van dat vooruitzicht heeft de Egyptische regeering reeds gebruik gemaakt om twee geldleeningen met Fransche kapitalisten te sluiten ter voorziening in behoeften van dit en van het volgend jaar. Het bronzen standbeeldop Waterloo-place te Londen opgericht voor den beroemden maar ongelukkigen Noordpool- reiziger sir John Franklin, is den 15den dezer plechtig onthuld. Franklin wordt daar voorgesteld op het oogenblik dat hij aan zyne tochtgenooten bekend maakt: de noord westelijke doortocht is gevonden. Op het voetstuk heeft men de begrafenis van Franklin afgebeeld; kapitein Crozier, die den lijkdienst leest, is omringd door de officieren en de man schappen van de beide schepen Erebus en Terror, Onder het basreliëf leest men de volgende inscriptie: //Aan den grooten Noordpoolvaarder Franklin en zijne moedige medgezellen, die in 1847 hun leven hebben opgeofferd om de ontdekking van den noordwestelijken doortocht te voltooien, opgericht krachtens eenstemmig besluit van het Parlement." Hevige stortregens hebben in een groot gedeelte van Lancashire overstroomingen veroorzaakt. Jongstleden Vrijdag stond de stad Manchester letterlijk onder water. De water stand in de rivier Jrwell, die de stad doorloopt, was hoo- ger dan sedert 30 jaren het geval was. De inwoners hadden nauwelijks den tijd hunne goederen te bergen. Verschillende gebouwen zijn door het water ineen gestort. De mayor van Manchester is bij de ramp omgekomendeze is tot nu toe het eenige slachtoffer. Uit WakefieldPreston en Leeds lui den de berichten even ongunstig. Het gerucht, dat de Prins van Wallis op de jacht den dood had gevondenis op de volgende wijze in de wereld gekomen. De Prins is algemeen als een bekwaam ruiter en goed jager bekendde in Rusland verblijf hou dende Engelschen hadden derhalve, hemtereere, een groote jachtpartij aangelegd. Een St.-Petersburgsche correspondent berichtte aan een Londensch bladthe prince of Wales skilled in hunting" (de Prins van Wallis legde groote be drevenheid bij de jacht aan den dag)terwijl dit bericht als naar gewoonte, met groote letters aan een der ramen van het bureau van redactie werd aangeplakt. Een der voor bijgangers las killed (gedood) in plaats van skilied (bekwaam), vertelde het onheil verder en binnen weinige uren was het niet alleen in gansch Engelandmaar door geheel Europa verspreid. De Braziliaansche en Portugeesche Bank heeft autori satie bekomen om dien titel in //English Bank of Rio Ja neiro" te veranderen. Ingevolge het berigt van het Comité voor de BA.ZA.K ten behoeve der Zending te Amsterdam te houden geplaatst in het Leidsch Dagblad van Woensdag 21 dezer, nemen de ondergeteekenden nogmaals de vrijheiddeze zaak ernstig aantebevelen en hopendoor het ontvangen van voorwerpen en giftenhet goede doel dezer onderneming ruimschoots moge ondersteund worden. Behalve de ondergeteekendenhebben zich ook tot het ontvangen van voorwerpen bereid verklaardMej. MEER BURG, Breêstraaten Mej. DE MARE, Rapenburg. A. A. RENSINK, Breêstraat. W. WERST, Ouden Rijn. B. CORTS, Heeregracht. bekend met tuinderswerkgehuwd of ongehuwdvast en druk werk begeerende, vervoegen zich spoedig bij J. van der MARK te Hillegom. Nieuwe aanvoer van Engelsche en Fransche PIANINO'S waaronder uitmuntende Fleig'sdie even als alle andere instrumenten met 5 jaren guarantie en 3 maanden op proef worden verkocht voor f 3 50. Ook voor 270 koopt men eene goede 7 octaafs nieuwe PIANINO. Bespeelde instrumenten in alle prijzen. HUUR-PIANO'S van 2.50 af. Bij vonnis van de Arrondissements-Regtbank te Leydenvan 9 October 1866 is het Huwelijk, den 9den Juli 185 4 te Rijnsaterwoude voltrokken, tusschen JOHANNES CHARLET, Broodbakkersknecht, wonende te Oegstgeesten NEELTJE SPRUITENBURGzonder beroep, wonende in de Haarlem mermeerten verzoeke van de laatste door Echtscheiding ontbonden, ter zake van kwaadwillige verlating. Bij vonnis van de Arrondissements-Regtbank te Haarlem van den tienden Julij 1800 zes en zestig, zijn ALIDA HELENA PFIJFERS, zonder beroep, wonende is Amster dam, en WILLEM LELYVELDTimmerman, wonende aan de Nieuwe Weteringgemeente Alkemadeter requisitie van eerstgemeldegescheiden van Tafel en Bed. WILLEK ES MACDONALD, Procureur. in het Gemeentehuis te Leymuidenop Vrijdag 23 Novem ber 1866 des voormiddags ten elf ure precies, ten over staan van den te Hazerswoude residerenden Notaris K. N. HENGEVELD, van een WOONHUIS en WAGEN MAKERIJ, te Haarlemmermeer, aan den Omringdijk bij de Oude Wetering, kadaster Sectie O., n°. 564, groot 9 roeden, 60 ellen. Informatien te bekomen ten kantore van voornoemden 1 Notaris. Leyden, 21 Nov. 1866. Kalverstraat, hoek Wijde Kapelstraat, Amsterdam. fHet huis van ouds Steup). Leyden 20 October 186 6. De Procureur van de Eischeres [Kosteloos.] Mr. L. D. SURINGAR.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3