N°. 2076. Vrijdag 16 November. A°. 1866 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSGfl DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam; te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.j 3 u. 37 ra.; 6 u. 6 ra.; 9 5 ra.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poatbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 's naraidd. te 3 u. 35 m.; 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Iudisohe Laadpost. .Over Southampton 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vbd 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uien. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags vau 111 aren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da gelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 10-— 2 oren.-D# Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhnis, eiken werkdag van 'smorgens 121 aren. Kantoor der In- en Uitgaande Reohten en Accijnzen dagelijks van 9laren en van 3—6 uren, van's-RtjUs Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 93 uren. vau Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.75 Iedere regel meer 12j. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Z. M. heeft den heer W. J. L. Grobbee, contr. der dir. bel., in- en uitg. rechten en ace., gedetacheerd bij het Dep. van Financiën bevorderd tot hoofd-inspecteur der dir. bel., in- en uitg. rechten en ace.; voorts aan den heer F. M. de la Fontaine Schluiter, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van ontv. der dir. bel., in- en uitg. rechten en ace. te Budel c. a., en als zoodanig in diens plaats benoemd den heer A. J. Vening, thans surnu merair der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. aan de prov. directie in Frieslandalsmede benoemd tot ontv. der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. te Ballum c. a., den heer D. Hulshoff, thans kommies der 1ste klasse bij 's Rijks belastingen te Dokkum. Zaterdag 11. heeft H. M. de Koningin een bezoek ge bracht aan Hoog Keppelvergezeld van hare grootmeeste- resse de douairière Van der Oudermeulen en verdere da mes van haar gevolg. Hare Majesteit heeft een dejeuner dinatoir gebruikt op het kasteel Keppel; te 3 uren is zij naar het Loo vertrokken. Eene groote volksmenigte was te Laag Keppel samengevloeid om de Koningin te begroeten. Verscheidene huizen waren met vlaggen versierd. Uitslag der herstemmingen voor een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. (slot.) Hoofdkiesdistrict Goes. Gekozen de heer P. H. Saaymans Vader met 611 stemmen. De heer J. H. de Laat de Kan ter verkreeg 493 stemmen. De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft aan den eervol ontslagen hoofd-commissaris van politie J. A. Wal deck een jaarlijksch pensioen van 1800 verleend, Te Utrecht hield de Nederlandsche vereeniging tot afschaffing van sterken drank Dinsdag hare jaarlijksche al- gemeene vergadering, die geopend werd met eene openbare bijeenkomst onder de leiding van Ds. J. Herman de Rid der vau 's-Gravenhage. Door onderscheidene sprekers werd bet woord gevoerdDs. Hofstede de Groot van Kampen Baron van Lynden van 's-Gravenhage, den hoofdonder wijzer H. J. van Lummel van Utrecht en Ds. Adama van Scheltema van Amsterdam. Tot tijdelijke voorziening in de vervulling van het hoogleraarsambt aan het atheneum te Amsterdam dat Prof. M. des Amorie van der Hoeven bekleedt, is aan den gemeen teraad voorgesteld de collegiën tijdelyk op te dragen aan Mr. D. van Weel, advocaat te Rotterdam, met den titel van buitengewoon hoogleeraar. De Staats-Courant bevat het verslag der commissie, belast met het afnemen van examen Bvolgens artt. 61-65 van de wet tot regeling van het Middelbaar Onderwys, aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken. De uitslag was als volgt: voor civiel en bouwkundig ingenieur artt. 61-62, deelgenomen 18, toegelaten 6, afgewezen 12; voor civiel, bouwkundig en werktuigk. ingenieur, artt. 61-62 en 64, deelgenomen 2, toegelaten 1 afgewezen 1; werktuigkundig ingenieur, art. 64, deelgenomen 6, toege laten 4, afgewezen 2, scheepsbouwkundig en werktuigkun dig ingenieurartt. 63 en 84, deelgenomen 1, toegelaten 1, (art. 63); mijnen-ingenieurart. 65, deelgenomen 1, toe gelaten 1. Het aantal valsche muntbiljetten te Venlo in omloop, is aanmerkelijk: reeds zijn er 8 a 10 in beslag genomen. Drie verdachte personen zijn door de politie in hechtenis ge nomen men heeft alle hoop de daders te vinden. Bij het nazien van de rekening van de gemeente Ber- gen-op-Zoom over het jaar 1865 maakte de heer K., lid van de commissie van financiën, de aanmerking, dat twee quitantiën van de wethouders in strijd waren met art. 94 der gemeentewet, en dus moesten gewijzigd worden alvorens de jaarrekening kop worden goedgekeurd. Er wareu door burgemeester en wethouders 86 vergaderingen gehouden. De wethouder V. was in 8 5 vergaderingen tegenwoordig ge weest en zou dus hebben moeten ontvangen ƒ114.86, en de wethouder R die slechts 63 vergaderingen had bijge woond, zou maar hebben mogen genieten ƒ85.14; de beide quitantiën waren echter van 100. De gemeenteraad be sliste met eene kleine meerderheid, nadat er door rechts kundigen verklaard was, dat men meer den geest dan wel de letter van de gemeentewet moest opvolgen dat de twee quitantiën goed waren. Over dit besluit is de heer K. in beroep gekomen bij Gedep. Staten van Noord-Brabant. De cholera heerscht nog in 22 gemeentei^jwrrTwa., vaderland; in de week van 2 8 October tot S^November- werden 111 personen aangetast, waarvan 91 leen te Maastricht werden 66 personen aangeatpA"?^?

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1