N°. 2074. Woensdag 14 November. A0. 1866. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 10 n. 1 m.; 12 u. 41 m.; 8 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam; te 8 u. 43 m.; 11 n. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.j 9 o. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagenj u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poatbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 'a namidd. te 3 u. 85 m.; 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West «Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorwog-Tela^-aaf dagelijks van 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m. 's av, Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da,elijks van 101 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren. De Gemeente'Architect is te spreken op het Raadbnis, eiken werkdag van 's morgens 121 uren. Kantoor der ln- en Uitgaande Reohten en Aeoijnzen dagelijks van 9laren en van 3—6 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 aren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75 Iedere regel meer 12{ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Z. M. heeft tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten- Generaal gedurende de aanstaande zitting benoemd den heer Mr. J. A. Philipselid dier Kamer. Z. M. heeft een pensioen verleend aan Jhr. Mr. C. A. J. Beelaerts van Blokland, gewezen stubst.-griff. bij den Hoogen Raad der Nederlanden, van f 890 en aan W. F. Orleans, [gewezen bewaarder 2de kl. in het burgerlijk en militair huis van verzekering te 's-Gravenhage, van f 131 's jaars. De heer Simon Oppenheim te Keulen is door den koning-groothertog van Luxemburg tot groot-officier van de orde der Eikenkroon benoemd. De Minister van Justitie heeft dezer dagen den heer Heijermans ontslagen als cipier van het huis van arrest en verzekering te Rotterdam en diens in plaats benoemd den heer F. Beugel, thans cipier te Gorkumdie vervangen is door den heer G. Bos, eersten bewaarder der cellulaire gevange nis te Utrecht. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Donderdag, den 15den dezer, niet plaats hebben. De kapt. der infanterie De Roo van Alderwerelt, nieuw benoemd lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal bevindt zich sedert een paar dagen te 's-Hertogenboschhij had zich in zijne voornoemde qualiteit tot den majoorlsten aanwezenden officier der genie gewendmet verzoek om die vesting en de omliggende forten in hare détails te zien. Die hoofdofficier meende echter hem te moeten weigerenomdat hij daartoe geen last van hooger hand had en hem zijne instructie niet voorschreef, aan leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het bijzonder opening van zaken te doen. Het nieuwe lid telegrafeerde daarop aan den Minister van Oorlog en deze gaf per denzelfden weg onmiddellijk last, om aan den wensch van den heer De Roo van Alder werelt te voldoenzooals ook Zondag heeft plaats gehad. De heer De Roo schijnt zijne studie van al onze vesting werken te willen makenimmers hij is er reeds onderschei dene gaan zien. Bij vonnis van de Kamer van Burgerlijke Zaken van de arr.-rechtbank te Rotterdam, dd. 17 Septemberwerd de notaris G. Wenk, aldaar woonachtig, van zijne bediening van notaris afgezet Blijkens het verhandelde ter terechtzitting van het prov. gerechtshof in Z.-Holl. op Maandag heeft genoemde notaris tegen dit vonnis geappelleerd en heeft dit appèl ge diend in raadkamer van genoemd hof, hetwelk Maandag den appt. niet-ontvankelijk heeft verklaard in het door hem in gesteld hooger beroep, op grond dat de tegen den appt. uitgesprokene ontzetting een maatregel van disciplinairen aard is, waarover het hof onbevoegd is te oordeelen. De appt. was ter terechtzitting aanwezig. De provinciale staten van Noord-Holland hebben uit de provinciale fondsen een subsidie van f 3000 verleend ten behoeve van de Ambachtsschool te Amsterdammaar het verzoek om een subsidie aan den Stads Schouwburg te Am sterdam afgewezen. In eene correspondentie uit Amsterdam aan het Utrechtsch Dagblad wordt geschreven, dat het eindelijk aau de com missie, die zich sedert jaren geconstitueerd heeft om een standbeeld voor Vondel op te richten, gelukt is daarvoor eene plaats te vinden, en wel buiten de Leidsche poort, waar het Leidsche bosch als een verlengstuk der Leidsche straat zal bebouwd worden. Maandag is te Amsterdam met het beste gevolg aan de fabriekswerf van de heeren Paul van Vlissingen en Du- dok van Heel te water gelaten het aldaar voor rekening van den heer F. M. Carsjens, te Alphen, nieuw gebouwd ijzeren stoomjacht //Alkemade," bestemd voor den dienst van Amster dam langs de Haarlemmermeer naar Rotterdam Gouda en Leiden vice-versa. - Dewijl het kerkgebouw der Hervormde gemeente van Charlois en Katendrecht sedert lang bouwvallig en veel te klein was, waren er vroeger herhaalde pogingen in het werk gesteld om daarin verbetering te brengen doch met geen gunstig gevolg. In den loop der verleden week is nu echter door kerkvoogden dier gemeente eene leening opengesteld groot f 88,000 a 5 pCt. Binnen een daar dagen was die leening nagenoeg volgeteekend door inwoners der gemeenten Charlois en Katendrecht. Bij deze som gevoegd een subsidie van f 9000 door de provincie verleend, is er voldoend kapitaal om in die zoo dringende behoefte te vnnr^jpn Maandag werd aan het lokaal van het Projtfficiaal Gou vernement in Zuid-Holland aanbesteed het nayÖgendjpfrerk Het doen van eenige herstellingen aan der Burgerschool te Gouda. Acht inschrijvings-yijleV^^^al^^

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1