Uit de hand te Koop BUITENVERBLIJF, Geveilde Perceelen. Adverlentiën. P. C. D. BR0UHA, Hoogheemraadschap van Rijnland. zomer en winter geschikt St.-Petersburg vertrokkentot bijwoning van den bruiloft van den Grootvorst-Troonopvolger met Prinses Dagmar van Denemarken. Uit Praag wordt gemeld, dat de twijfel aan een at tentaat aangroeit. Het is bewezen, dat de pistool al op de straat lag vóórdat de Keizer voor den schouwburg in zijn rijtuig klom, en wel, naar men beweert, op eene andere plaats, dan waar de opgewondene kapitein Palmer den kleer maker Pust aangreep. Men verdenkt den Engelschman van de aandacht te hebben willen trekken. Inmiddels is die ook gevestigd op de armoedige omstandigheden van Pust, die door de bevalling zijner vrouw onlangs, van de eerste le vensbehoeften verstoken is. De //Politik" verneemtdat hij reeds op vrije voeten is gesteld. De luitenant-kolonel Brialmont, chef van het Kabi net van den Belgischen Minister van Oorlog, heeft dezer dagen in een brochure beweerddat er uiterlijk binnen twee jaren een oorlog tusschen Pruisen en Frankrijk, of wel een voor andere staten nog gevaarlijker bondgenootschap tus schen die twee mogendheden te verwachten isen dat België zich in tijds voor die gebeurtenissen in veiligheid dient te stellen door defensive werken en door een reorga nisatie zijner krijgsmacht, die te zamen dadelijk buitenge wone uitgaven ten bedrage van 40 millioen franks zouden vereischen. Uit St.-Petersburg wordt gemeld, dat de heer Von ReuternMinister van Financiën, verklaard heeft zijn ont- slag te zullen gevenindien het evenwicht op het Russische budget voor 1867 niet hersteld wordt. Dientengevolge is in den daarop gevolgden Ministerraad besloten, bij eenige Departementen van algemeen bestuur bezuinigingen van om streeks 6 millioen roebels iu te voerenen deze bezuinigin gen hoopt men later tot omstreeks 2 5 millioen te brengen. De inkomsten zal men bovendien trachten te vermeerderen door eene verhooging van het hoofdgeld in verscheidene gouvernementen. De //Gazetta di Verona" meldt onder dagteekening van 26 October: In den afgeloopen nacht zijn verscheidene Jezuïeten, Zonen van Maria, enz., in hechtenis genomen. Het schijnt, dat de overheid eene uitgebreide vereeniging van clericale samenzweerders op het spoor is. Een Marseillaansch koopvaardij-kapiteinDevèze ge- heeten, is op het denkbeeld gekomen om de jachtliefhebbers uit te noodigen tot het houden eener groote jachtpartij op het niet ver van de Kust van Tunis gelegen onbewoonde eiland Galita, dat voor een der rijkste jachtvelden van de Middellandsche Zee gehouden wordt, en waar het, behalve van hazen, konijnen, patrijzen, enz., ook wemelt van klip geiten allerlei watervogelsenz. De kapitein heeft den prijs der deelneming op 700 fr. per hoofd gesteld en neemt daar voor kosten van vervoer en onderhoud voor zijne rekening. Den 25sten October is het jachtgezelschap van Marseille vertrokken. Gehouden verkooping ten overstaan van den notaris J. P. W. Schermer alhier, aan den Burg, den 3den Nov. 1866, van: Het Buitenverblijf, genaamd //Vreewijk", gelegen aan den Singel even buiten de voormalige Koepoortgemeente Soeter- woude. Opgehouden. OFFICIEEL NIEUWS. Eerste Huwelijks-afkondiging te Leiden, 4 Nov. 1866. Willem van Meygaardenjm. 18 j. en Maria de Vos, jd. 23 j.-- Johannes Coenraad Bekker, jm. 24 j. en Antoi nette de Groot, jd. 24 j. - Carel Mes, jm. 24 j. en Ca- tharina Frederika Meijer, jd. 29 j. - Hendrik van der Leek, wedr. van Sara de Leu, 5 2 j. en Maria Cornelia Honsbeek, wed. van Hermanus Pardon, 41 j. - Christiaan Bavelaar, jm. 20 j. en Agnes Maria Biegstraaten, jd. 18 j. - Dirk Pieter Weijers, jm. 21 j. en Dina Bernard, jd. 23 j. - Mozes Toorens, wedr. van Cornelia van den Toorn, 5 5 j. en Elisabeth Selier, wed. van Reinier Melet, 44 j. Jan Hubertus Segaar, jm. 21 j. en Helena Sievaljd. 23 j. - Johannes Jacobus Spierenburg, jm. 21 j. en Maria Magda- lena van der Linden, jd. 21 j. Ter PLAATSELIJKE SECRETARIE wor den twee Beambten verlangdeen op eene bezoldiging van f 500 en een tegen f 400 's jaars. Zij die in aanmerking wensclien te komen, melden zich schriftelijk aan ter Secretarie, tusschen 10 en 4 uren. Nieuwen Rijn bij de Hartesteeg, heeft de eer de Dames de ontvangst te berigten van de Modellen van Hoeden Mantels, enz., enz. Daar wij door eenige Dames onderrigt zijndat de win keliers uitstrooijen dat wij niet meer in Hoeden en ver dere Modes doen, is dit dienende te berigten, dat die geruchten onwaar zijnen dat wij integendeel veel ruimer gesorteerd zijn dan in vorige saisoenen. Het MAGAZIJN is thans boven en veel doelmatiger ingerigt. Leiden, den 30 October 1866. Bij vonnis van de Arrondissements-Regf bank te Leiden dd. 2 November 1866 is GERARDUS HULSMEIJER, vroeger Veenbaas, thans zonder beroep, wonende te Voor schoten, verklaard in ütaat van Fallissementaan vang genomen hebbende den 31 sten October 1866 zijnde tot Regter-Commissaris in dat Faillissement benoemd de Edel Achtb. Heer J. J. DEL BAERE, Regter in voorschre ven Regtbanken tot Curator de OndergeteekendeAdvo caat, wonende te Soeterwoude. Mr. BENTFORT. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJNLAND brengen ter kennisse van belanghebbenden 1°. dat de Begrooting voor het dienstjaar 186 7 van den 6den tot en met den 20sten November aan staande van des morgens tien tot des namiddags twee ure, op de Secretarie van het Hoogheemraadschap ter inzage zal liggen van het algemeen en aldaar ver krijgbaar zal worden gesteld tegen betaling van 50 cents voor elk exemplaar; 2°. dat de ingelanden volgens Artikel 165 van het Regle ment van 6 Julij 1 857 (Staatsblad n°. 90) hunne be zwaren tegen deze Begrooting, binnen acht dagen nadat die ter visie heeft gelegen, en dus vóór 28 November, aan de Vereenigde Vergadering moeten inzenden 3°. dat de Vereenigde Vergadering op Woensdag den 2 8sten November, des morgens ten elf ure, in eene openbare zitting zal overgaan tot behandeling van de bovenbedoelde Begrooting. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, H. C. J. HOOG, Dijkgraaf. W. G. DE BRUIN KOPS, Secretaris. Leiden 27 October 1866. het te Katwijk a/d. Rijn alleraangenaamst gelegen, voor genaamd BIJDORP bestaande in een kapitaal dubbel Hee renhuisbevattende 10 meest alle behangen en gestukadoorde kamers, keuken, kelders, zolders, mangel-, provisie- en mei denkamers; voorts koetshuis met paardenstalling en hooizol der, grooten moes- en bloemtuin, boomgaard met exquise vruchtboomenbosch en vijvers, zoo mede een partij uit muntenden teelgrondbijzonder geschikt voor de bloembollen- kuituurbenevens 2 arbeiderswoningen, alles bij elkander en door de ligging aan het water, als anderszins, tevens geschikt tot inrigting voor fabriek, kostschool enz. Adres, met franco brieven, bij T. VERLOOP, of N. HAASNOOT beiden te Katwijk a/d. Rijn.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3