N°. 2067. Dinsdag 6 November. - A°. i 8 Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd de serg. der inf. A. R. de Wendt, H. B. Stenfert, C. H. Pilaar en H. A. J. Batteké tot 2de luits. bij de mariniers. Z. M. heeft aan W. Bollée, arrondissementsijker der ma ten en gewichten en ijker van het vaatwerk te Gorkum op zijn verzoek eervol ontslag uit beide betrekkingen ver leend. Z. K. H. de Prins van Oranje is Zondag met den ge wonen spoortrein te half negen uit de residentie vertrokken en heeft zich naar het Loo begeventen einde aldaar deel te nemen aan de te houden groote jachtpartij. HH. KK. HH. Prinses Frederik en Prinses Maria worden a. s. Dinsdag van hunne buitenlandsche reis op het Huis ter Pauw terug verwacht. In de zitting van den Hoogen RaadKamer van Strafzakenvan heden Maandag is o. a. behandeld het be roep in cassatie van G. Hijmans tegen een arrest van het Hof in Noord-Holland. Deze 16jarige requirant was door dat Hof tot 10 jaren tuchthuisstraf veroordeeld, te onder gaan in een verbeterhuis, ter zake van moedwilllige brand stichting. De advocaat-generaal Römer concludeerde tot ver werping. Uitspraak bepaald op 13 November. Omtrent de verkiezing schrijft //de Tijd" nog: Twee dingen vroeg de Koninklijke proclamatie van de natie. Een andere Kamereen Kamerwaarmede te regee- ren zou wezen en een algemeene deelneming aan de verkie zingen. Zoowel het een als het ander is verkregen. Zonder vooruit te willen loopen op de 21 herstemmingen, die nog moeten plaats hebbendurven wij voorspellen dat de Ka mer, waarvoor nu reeds negen nieuwe leden bij de eerste keus zijn aangewezen een gedaante zal hebben die van de vorige merkbaar verschilt, ook dewijl menig herkozen lid voorzichtiger wezen en de gevolgen van zijn gedragslijn juister berekenen zal dan voorheen. In de tweede plaats heb ben tot deze uitkomst vooral die kiezers bijgedragen, welke het Koninklijke woord tot plichtsvervulling opriep.- De Staats-Courant heeft medegedeeld.de opgaven be treffende den veetyphus over de week beginnende den 2 lsten en eindigende den 27sten October. Daaruit blijkt, voor zoo reel tie provincie Zuid-Holland betreft, dat in die week zijn aangetast 499 runderen; 114 zijn gestorven258 afgemaakt en 23 hersteldterwijl er 104 in behandeling bleven. Sedert het uitbreken der ziekte zijn in die provincie 61,129 runderen aangetast, waarvan er 26,145 stierven, 11,874 werden af gemaakt, 22,8 21 herstelden en 289 nog ziek zijn. Te Brielle is dezer dagen aangekomen een detache ment mineurs, onder bevel van den luit. der geuie Polvliet, om dienst te doen bij de proeven met de torpedos. Men verwacht, dat ook nog andere detachementen zullen aanko men, ten einde een kompagnie te vormen, die in al wat de torpedos betreft bijzonderlijk zal geoefend worden. Het plan bestaat, om te Groningen in Mei of Juni van 't volgend jaar bij gelegenheid der viering vau het 25jarig bestaan der landbouw-school aldaar, een provinciale tentoonstelling van landbouw-werktuigen te houden. Vrijdag ochtend 11. zijn nabij Kijkduin op het strand gespoeld twee lijken, waarschijnlijk Engelschenbehoord hebbende tot de equipage vau het onlangs bij Egmond ge strande schip. - Op deu 1 9den dezer maand zal binnen Nijmegen eene paardenmarkt worden gehoudenbij welke gelegenheid on derscheidene premiën van wege het gemeentebestuur aldaar zijn uitgeloofd. Om deze markt zoo algemeen mogelijk te doen zijn, zal er geen lijngeld worden geheven, noch ook veergeld op het veer voor die stadvan de paarden welke naar de markt gebracht en van daar terug gevoerd worden. Wegens het op nieuw openstellen van den uitvoer van vee naar Engeland, was de aanvoer van Leeuwarden naar Harlingen Vrijdag zoo sterk, dat er o. a. een trein van 63 wagens, waarbij 10 voor personen en getrokken door 2 lo comotieven, aankwam. Te Kaatsheuvel is Vrijdag nacht het woonhuis van den schilder W. Bakx, benevens een gedeelte der leerlooierij van den heer Stravers door de vlammen vernield. Beide panden waren tegen brandschade verzekerdde oorzaak is on bekend. Dinsdag 11. heeft te Haarlem een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Een smidsgezeldie van elders aldaar was komen werkenwas uitgegaan om eene woning te huren of eene voor hem gehuurde woning te gaan zien, hoe het zijde man wasten einde geen grooten omweg te maken de spoorwegbrug over het Spaarne gepasseerd en meende la- EIDSCfl IJIGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden f 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 ra.; 6 u. 6 m.; 9 n. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 n., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. De3 Zondags buiten dienst. Poatbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 's naraidd. te 3 u. 35 m.; 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Land post. Over Southampton, 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijLs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen van het Gemeentebeatuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethoudert, Maandagen Douderdagte 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren.- De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 91. aren en van 3—6 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 aren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Pnjs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Ct6. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1