Evangelie-Predik i ng Heeren Apothekers en Genees kunstoefenaren. MEEKRAP-O LIE. Uit de hand te Koop BUITENVERBLIJF, Vrijwillige Verkooping, Advertentiën. Vereeniging voor Christelijke Belangen. J. AAEDERS Magazijn van Apothekersbehoeften en Chirurgicale Instnmentenvan Uitwendig geneesmiddel tegen Jicht en Rheumalismedat tegenwoordig door de eerste Medicinae Doctoren met het beste gevolg wordt aanbevolen; alleen verkrijgbaar a f 3 per flacon, bij den Apotheker J. J. BOURSSE te Amster dam, JJ. 49. zomer en toinfer geschikt zoo lang Frans II te Rome is en de reactie nog bescher ming vindt in de Romeinsche toestanden. - Aartshertog Albrecht, die thans aan het hoofd van het geheele Oostenrijksche leger staat, heeft een circulaire uitgevaardigdwaarin hij de aandacht vestigt op de ver standelijke ontwikkeling der Oostenrijksche officieren. De aarts hertog doet opmerkendat die officieren ook al waren zij opgeleid in de bestaande militaire scholennogtans in som mige gevallen niet aan de verwachting beantwoord hebben zoo min wat hunne voorbereidende kundighedenals wat hunne intellectueels vorming aangaat. Hij klaagt er over, dat de leerlingen der militaire academiën niet logisch rede neeren en niet helder leeren denken. Hij noodigt derhalve de leeraren, aan die inrichtingen verbonden, uit, aan de ontwikkeling van het denkvermogen der jonge lieden vooral niet minder hunne aandacht te schenken dan aan het mede- deelen van zakelijke wetenschap. Tengevolge van den dichten mist, die Zaterdag 11. rondom Londen heerschte, hebben eenige botsingen tusschen spoortreinen plaats gehad. Een der ernstigste was die, welke voorviel tusschen het station Bow en dat van Blackwall, waarbij het meerendeel der reizigers vrij belangrijke kneu zingen ontving; een ander gebeurde nabij het Streatham- stationruim 2 uren afstands van Londenwaarbij alleen de machinisten en stokers gekwetst werden. Dezer dagen stond voor de politie-rechtbank van Marl- boroughstreet te recht Jhr. H. P. C. G. v. d. Hoevenge pensioneerd kapitein van het Nederl. legerbeschuldigd van het zenden van dreigbrieven aan den heer A. Hope, wegens het onder zich houden van eene nalatenschap, welke Y. d. Hoeven vermeent hem toe te komen. De zaak werd naar eene hoogere rechtbank verwezen en de beschuldigde tegen twee borgtochten ieder van 5 00 in vrijheid gesteld. Maandag avond had er te Londen eene belangrijke reform-demonstratie plaats. Een groot aantal werklieden be gaf zich in processie van vijf verschillende punten, met muziek en flambouwen, naar de London Fields. Er werden redevoeringen uitgesproken en besluiten ten gunste der par lementaire hervorming genomen. Ongeveer 15,000 personen waren tegenwoordig. Ook in Leicester, Hull, Battersea Portmouth en Kilmarnock hadden demonstratiën ten gunste der beweging plaats. Op 3 December zal in Cremorne gardens eene groote demonstratie plaats hebben ten behoeve van de parlemen taire hervorming. OFFICI ISEE NIEUWS. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 25sten tot en met den 31sten October 1866. Bevallen J. C. Broomans, geb. Lancel, Z. J. L. Sliggers, geb. Huijer, Z. G. van Bruggen, geb. de Vrind, D. M. van Rijn, geb. Beijersbergen Z. W. Boudrij geb. Kolderman, D. A. Kettenis, geb. Turenhout, D. M. C. D'hontgeb. Mouwen, D. J. M. van Duuren geb. Middeldorp Z. G. van den Nieuwendijk, geb. Oudshoorn, Z. J. P. de Regt, geb. Hazelhof, Z. M. J. Lan- gezaal geb. Kraan, Z. A. D. de Vink, geb. Bekooij Z. A. ten Haken, geb. Zandbergen, D. B. Raar, geb. Betgen, Z. E. C. Leemans, geb. van Rosmalen, D. M. Otgaar geb. Anneze, D. M. C. van den Dop, geb. Nieuwenhuizen, D. P. van der Mey wed. van der Mus, D. L. C. M. Dieben, geb. Visser, Z. C. J. Ouwerkerk, geb. van der ReijdenD. tweel. A. Leune, geb. van Gaaien, Z. E. P. Montanusgeb. HoddenhachZ. H. Dreef, geb. Gijsman, D. J. Neuteboom, geb. Heijmans, D. G. C. Dirksegeb. StaatsZ. C. van Beekgeb. Schenk Z. tweel. R. van Berkelgeb. VerkruijssenD. B. van Oosten geb. Plan- jer, D. Gehuwd D. B. van Minden jm. en H. Prins jd. J. C. van Dijk wedr. en J. M. Eradus wed. C. H. Fles jm. en C. Hiep jd. R. W. Schreuder jm. en F. M. van Latesteijn wed. C. van Teijlingen jm. en M. J. Swinkels jd. N. Laman jm. en H, van Oijen jd. W. F. van Tongeren jm. en J. Turenhout jd. W. F. Hemerik jm. en M. de Tombe jd. OverledenAnna Ma. Valkis 32 j. M. E. Le Febre D. 2 m. A. van Houten 79 j. C. Sloos geb. Lares26 j. S. de Meij D. 1 j. 7 m. J. Zwart Z. 1 j. 6 m. J. L. Sliggers Z. 2 d. G. de Heijder Z. 3 w. J. J. Usener Z. 14 m. Ma. Elish. Bra- kel 54 j. A. J. Ligtvoet Z. 3 w. J. van den Burg Z. bijna 9 ra. M. Loeber Z. ruim 8 m. J. van Tongeren 67 j. D. van de Wetering Z. 8 m. A. A. Teljeur Z. bijna 6 m. Jannetje van der Linden 51 j. D. van Noort Z. 9 w. P. M. van Oerle j. D. J. C. te Boekhorst Z. 9 j. G. J. Verdam 63 j. J- de Romijn D. 10 d. op Zondag 4 November 1866, des voormiddags le tien uren door I»S. P. VAN SON, Pred. te Warmond. ZAAL. Noordeinde. De gerenommeerde etiq. met gedrukten naam der GE NEESMIDDELEN zijn in een uitgebreide sortering, elke naam in 6 verschillende groottenverkrijgbaar in het Singel, bij het Koningsplein, X. N°. 9, te Amsterdam. Op franco aanvrage kan men monsters of goederen 3 dagen op zigt bekomenmits franco en onbeschadigd terug. het te Katwijk a/d. Rijn alleraangenaamst gelegen, voor genaamd BIJDORPbestaande in een kapitaal dubbel Hee renhuis, bevattende 10 meest alle behangen en gestukadoorde kamers, keuken, kelders, zolders, mangel-, provisie- eD mei denkamers; voorts koetshuis met paardenstalling en hooizol der, grooten moes- en bloemtuin, boomgaard met exquise vruchtboomenbosch en vijvers, zoo mede een partij uit muntenden teelgrondbijzonder geschikt voor de bloembollen' kuituurbenevens 2 arbeiderswoningen, alles bij elkander en door de ligging aan het water, als anderszins, levens geschikt tot inrigting voor fabriekkostschool enz. Adres, met franco brieven, bij T. VERLOOP, of N. HAASNOOT beiden te Katwijk a/d. Rijn. in het Logement de Vergulde Wagen, aan de lage zijde van Alphen, op Dingsdag 6 November 1866 's morgens elf ure, ten overstaan van Jb. KEMPENAAR, Notaris, re siderende te Woubrugge, vari een kapitale, hechte, sterke HEERENIIUIZINGwaarin de Apothekersen Droo- gist-affaire, benevens de fabricage van vruchtensap en bes- senwijn sinds 40 jaren met succes is en nog wordt uitge oefend, bevattende een ruimen winkel, 5 beneden- of bo venkamers, een keuken, kelder, ruimen zolder en pakhuis; wijders een HUIS, ingerigt om in twee gedeelten te wor den bewoond, ruime plaats, bleekveld en weg, staande en liggende in de volrijke en welvarende gemeente Oudshoorn kadaster sectie C., Nos. 565 tot en met 568, groot 3 roe den, 82 ellen. Breeder bij biljetten omschreven, zijnde in middels uit de hand te koop en nadere iuformatiën te be komen ten kantore van genoemden. Notaris Brieven franco.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3