N°. 2064. Vrijdag 2 November. r A®. l8B©Hi Binnenlandsch Nieuws. 5s LGIDSOH BAGBLA 5 Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.75 Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam: te 10 u. 1 ra.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 's uamidd. te 3 u. 35 m.; 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, l en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m.'s av. Zittingen ran bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wetkouders, Maandagen Donderdag te 11 aten. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van tli uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 men. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uien. Kantoor der In- en Uitgaande Hechten en Aootjnzen dagelijks van 9luren en van 3—6 uren; van'a-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Douderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Hadastrr, van 94 uren. Z. M. heeft tot ridder der orde van den Nederland- schen Leeuw benoemd den ingenieur van den waterstaat P. Caland; voorts benoemd N. G. Peter tot consul van Ne derland in China; tot not. binnen het arr. 's-Hertogenbosch ter standpl. de gem. Schijndel, J. G. van Beverwijk, cand.- not. aldaar; herbenoemd en bij vernieuwing aangesteld den kantonr. te Venlo Mr. J. H. L. Hatfmans. Z. M. heeft op zijn verzoek, aan den kapt. N. F. Spen cer, van het bat. jagers n°. 27, dd. in West-Indië, thans met verlof hier te lande, een eervol ontslag verleend uit Zr. Mr. militairen dienstmet toekenning van pensioen. Uitslag der Verkiezingen voor Leden van de Tweede Ka« mer der Staten-Generaal in de volgende kiesdistricten, als Roermond. Geldige stemiaen 16 53. Gekozen de HH. de Lom de Berg met 9 44 en Haffmans met 947 stemmen. De heer Cornelis kreeg 817 en de heer Keverberg 236 stemmen. Amsterdam. Gekozen de HH. Mr. C. C. J. van Reenen met 3032 Mr. M. H. Godefroy met 1881 en Mr. J. Heems kerk Bz. met 1716 stemmen. Herstemming tusschen de HH, Rochussen met 1661, Pijnap pel met 1574 Van Bosse met 1406 stemmen; en Kem- per, Insinger en Van Swieten. Dordrecht. Herstemming tusschen de HH. Mr. P. Blussé van Oud-Alblas, Mr. G. A. de Raadt, Mr. W. L. F. C. Keuchenius en Mr. M. Bichon van IJsselmonde. Maastricht. Geldige 1714. Volstrekte meerderheid 85 8 stemmen. Gekozen de heer C. A. Bn. de Bieberstein Rogalla Zawadsky met 990 en Jhr. Mr. P. van der Maesen de Som- breff met 921 stemmen. De heer Mr. Brouwers bekwam 8 92 stemmen. Volgens nader bericht heeft de heer Mr. Brouwers ook de meerderheid erlaDgd. Volgens het Kon. besluit van Dec. 1363, is in dat geval gekozen hij die de meeste stemmen heeft bekomen.. Daar de heer Van der Maesen 921 en de heer Brouwers 89 2 stemmen heeft bekomen, zoo is de heer Van der Maesen benoemd. Deventer. Volstrekte meerderheid 974 stemmen. Gekozen A. van Delden met 1013 stemmen. Herstemming tus- ®chen de HH. Mr. G. Dumbardie 921 en Mr. G. A. Vos de Waal, die 427 stemmen bekwam. Goes. Uitgebracht 1127. Volstrekte meerderheid 557 stem men. Herstemming tusschen de HH. Mr. J. H. de Laat de Kanter die 501 en P. H. Saaijmans Vader die 303 stem men bekwam. De heer Van Deinse verkreeg 132 en de heer Van Tets 160 stemmen. Zierikzee. Gekozen de heer J. J. van Kerkwijk met 725 stemmen. De heer Schuurbecque Boeye bekwam 17 9 stemmen. Middelburg. Uitgebracht 2059 stemmen. Van onwaarde 59. Gekozen de HH. Mr. D. van Eek met 1328. en Mr. G. A. Fokker met 1327 stemmen. Voor zooveel de uitslag der verkiezingen tot dusverre bekend is, kan het volgende worden geconstateerd: Er zijn 8 nieuwe personen in de Kamer gekozen, zijnde de heeren HingstDe Roo van Alderwerelt Stieltjes, Van RappardVan llardenbroekVerheijen, Haffmans en Van Zinnicq Bergmans. Voor 21 plaatsen in de Kamer zal moeten worden her stemd in 14 kiesdistricten. De uitslag van twee districten is nog niet bekend. Woensdag is te 's-Gravenhage de geneeskundige Raad van Zuid-Holland vergaderd geweest onder het voorzitter schap van den heer Inspecteur Dr. L. J. Egeling. De voorzitter deelde mede de gevoerde briefwisseling met het collegie van Ged. Staten, naar aanleiding van de door deze in der tijd afgezonden circulaire tot aanprijzing van het gebruik van de cholera-dvoppels van Dr. Bleeker te 's-Hage. Daaruit blijkt, dat, niettegenstaande de Raad de deswege gevolgde handelwijze betreurde, Ged. Staten volhardden bij hun gevoelen, dat hunne aanbeveling op goede gronden was geschied, in de eerste plaats uit het oogpunt van spoe dige hulp, waar die dringend gevorderd werd, maar vooral omdat het middel was voorgeschreven en herhaaldelijk met vrucht was toegepast door een alleszins bevoegd geneeskun dige, die een aantal jaren in Indië had doorgebracht, waar de cholera inheemsch is, waar het middel van wege de Hooge Regeering is toegediend en duizenden het leven ge red heeft. Ged. Staten voegden daarbij, dat in ieder geval het middel in hunne circulaire wel was aangeprezenmaar niet boven andere middelen aanbevolen en zij alzoo niet overtuigd waren dat zij verkeerd hadden gehandeld De voorzitter heeft vervolgens doen voorlezen verscheidene missiven van den Minister van Binnenl, Zaken, houdende

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1