ARR0WR00TH, ATTENTIE. Aan hetFransche Piano-Magazijn, Advertentiën. Goudsmit, getiteld: Pandecten Systeem, zegt het Weekblad van het Recht in een ingezonden stuk het volgende Mag Nederland roem dragen op de uitgaaf van een der gelijk omvattend werk van geheel oorspronkelijke behande ling, uitmuntend door geleerdheid en scherpzinnigheid, het rechtsgeleerd publiek ontvangt hiermede een hulpbron van onschatbare waarde. Niet alleen voor de wetenschappelijke beoefening van het recht heeft dit boek groot gewichtterwijl het tot de diep ste schuilhoeken der wetenschap doordringthet zal ook tot gids en leidsman verstrekken voor den praktischen jurist, wien het dikwijls moeilijk valt, den gang der rechtsweten schap in al de verstrooide en wijdgestrekte bronnen nauw keurig na te gaan. De schrijver heeft zich niet beperkt tot het Romeinsche recht. Aan de nauwkeurige samenvatting van dat recht knoopte hij gestadige vergelijking met het hedendaagsche recht, inzonderheid voor Nederland, maar ook voor de voor naamste der overige beschaafde landen. Beide nieuw en oud recht is zoodanig met elkander verwevendat het een strekt tot opheldering en verduidelijking van het ander. Daardoor heeft dit werk zulk eene groote waarde voor elk rechts be oefenaar. De schrijver is er uitnemend in geslaagd, de resultaten zijner wetenschap met groote helderheid en bondigheid sa men te vatten. In zoover staat het werk niet achter bij het bekend Systeem der Pandecten van den beroemden ju rist G. F. Puchtadat een grooten en gunstigen invloed op de Duitsche rechtspraak heeft geoefend en terstond by schier elk Duitsch rechterlijk collegie algemeen gebruikt werd. Het boek van onzen Hoogleeraar staat in een ander opzicht ver boven dat van zijn beroemden Duitscheu voorganger, ver mits onze schrijver veel vollediger is en den geheelen om vang van het algemeen historisch recht verbindt met ons tegenwoordig recht, dat daarvan een tak is. Moge aan dit oorspronkelijk Nederlandsche werk over rechtswetenschap bij onze natie geen minder gunstig onthaal te beurt vallen. Dan zal ook onze rechtsbeoefening en de prak tijk inzonderheid, eene belangrijke aanwinst hebben gedaan. Buitenlandscii Nieuws. Zaterdag en Zondag kwam te Brussel de Association douanière bijeen ten einde over de afschaffing der tolrech ten te beraadslagen. Onder de Nederlandersdie aan de discussiën deel namen, behooren de heeren P. J. Bachiene, lid van den Raad van Stateen ridder Maurin Nahuys van Utrecht. Den 13den dezer heeft bij het bestijgen van den Mont Blanc op nieuw een groot onheil plaats gehad. Nadat het gezelschapdit maal bestaande uit den kapitein Ark wright en zijne zuster, benevens vijf begeleiders, in den namiddag van den 12den in goeden welstand aangekomen was op het punt genaamd //les Grands Muiets," heeft het mannelijk personeel mejufvrouw Arkwright daar achterla tende, den volgenden morgen den tocht willen voortzetten lot op den eigenlijk gezegden top des bergs. Onder weg evenwel zijn zij overvallen geworden door eene nederwaarts stortende massa sneeuw en ijs, waardoor behalve de heer Arkwright zelf ook drie van de vijf gidsen medegesleept en verpletterd zijn. Hunne lijken zijn met veel moeite opge spoord en te Chamounix aangebracht. Men beweert, dat dit ongeluk juist op dezelfde plaats gebeurd i3, waar in 1320 een dergelijk geval was voorge komen. Het pad, waarop het gezelschap zich bevond, werd dan ook sedert 1820 niet meer gebruikt en was slechts om te bekorten wegens het ver gevorderd uur door de onge- lukkigen ingeslagen. Men wil wetendat de Engelsche regeeriug voorne mens is in de eerstvolgende bijeenkomst van het Parlement eene wetsvoordracht in te dienen strekkende om alle slacht plaatsen uit de hoofdstad te verwijderen. Promotiën aan de Eeldsclie lloogescliool. 23 October. - Tot Doctor in de Verloskunde de heer S. GreidanusMed. et Obst. Dr., geb. te Leeuwarden en in de Heelkunde de heer P. Bakker, Med. Dr., geb. te Helderbeide met Stellingen. Leyden, den SOsten October 1866. Heden overleed tot onze bittere droefheidin den ouderdom van ruim twee en zeventig jaren, onze hartelyk geliefde vader Mr. HENDRIK COCK, Hoogleeraar in de Regten aan de Leydsche Hoo- geschool, Ridder van de Orde van den Nederlandschen Leeuw, Grootofficier van de Orde van de Eikenkroon enz. Uit aller naam C. COCK. Bij den heer H. P. C. STOFFELS is nog ontvangen, ten behoeve der nagelaten betrekkingen van cholera-lijders, van X. Zf 10. Bedrag der vorige opgaven 5 5 5 02 6- Totaal f 556026 Leyden, den 23 October 186 6. Aan een gunstig bekend staand BEGRAFENISFONDS wordt te AmsterdamGoudaLeyden en Schiedam aan eene annexe Geneeskundige Sociëteit gevraagd DOKTOR MEESTER en APOTHEKER ARTS en APOTHEKER. Adres met franco brieven onder N°. 216 bij den Boekh. J. J. KLUIT Cz. te Rotterdam. PVBEe Geschikte personen kunnen als Boden geplaatst worden. Borgstelling vereischte; verdienste van f 6 en hoo- ger. Brieven franco aan hetzelfde adres. eclit Sui'iiiaainscli, primo qualiteit, blank en zuiver, wordt verzonden in een blikken bus van 4^ Ned. voor f 4.75. Brieven franco bij M. CLÉBAN, Huidenstraat, 278 te Amsterdam. Ontvangen GGZOHDHEIDS-BLOEII, tegen maag en borstkwalen in blikken bussen met gebruik 6 0 cents. het eenigste van de Firma DE PROUW Gravenstraat, 275, achter de Nieuwe Kerk, Amsterdam, is een nieuwe soort van PIANINO uit de groote fabriek van de HH. CASPERS, te Parijs, ontvangen, waarvan de toon zóó kolossaal is, dat meu zou meeneneene Piano a queue voor zich te hebbenzoodat deze Pianino de duurste soort verreweg in sterkte van toon overtreft. De prijs is echter maar f 460. De bouw is keurig, echt palissander, 7 octaaf, 3 snarig, mechaniek Rohden. Zilveren medaille. Garantie 6 jaren, op zegel. De kist er bij. OF BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Bodegraven, Gezien het van den Heer HENDRIK CHRISTIAAN SPRUIT, Ge nees-, Heel- en Verloskundige binnen deze gemeenteuitgebragt schrif telijk rapport dd. 10 dezer maand, tot onteigening van eenig bedde- goed, gebezigd tijdens de ziekte van een aan de cholera overleden Hulp-Marechaussee gedetacheerd alhier, genaamd FRANC1SCUS KOP. Overwegende dat de noodzakelijkheid tot die onteigening aanwezig is, ter voorkoming van verdere besmetting, die zou kunnen ontstaan zoo genoemde voorwerpen op nieuw werden in gebruik gesteld. Gelet op Artt. 69 tot en met 72 der wet van 28 Augustus 1851 (Staatsblad N°. 125). Hebben besloten 1°. van PIETER ERADES, Winkelier alhier, te onteigenen en daarna onmiddelijk te verbranden, de navolgende goederen, als:eenvee- renbed, een veeren hoofdpeluw, twee veeren hoofdkussens, een katoenen deken, een linnen laken muts en een kamerschut. 2°. dit besluit mede te deelen aan Heeren Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, af te kondigen binnen deze gemeente en te plaat sen in hat Leidsch Dagblad. Bodegraven, den 13 Augustus 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, L. GOLDBERG. J. van DAM jz.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3