Evangelie-Prediking Heeren Apothekers en Genees- kunstoefenaren. UITTREKSEL. Buitenlandsch Nieuws. Advertenlicn. Vereeniging voor Christelijke Belangen. J. C. AALOËRS, ond, m°oe een terugblik op den afgeloopen weg den ijve ren en trouwen ambtenaar aangename herinneringen ople- reren. In het groote raderwerk der maatschappij was hij een iiittig werktuig, die bij trouw aan eed en plicht, kennis m ervaring in zijn vak, ook de menschelijkheid en voor- ;oinenheidhet beleid en de welwillendheid wist te paren, lie menigmaal de eigenaardige moeielijklieden van zulk een ietrekking ter zijde stelde, bij den onaangenamen last dien hij e volbrengen had. Wie zou hem niet gaarne nog een lang relukkig leven bij alles wat hem tot trouwe plichtsvervulling an in staat stellenniet toewenschen De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens lag des namiddags te B uren 50°, des avonds te 3 uren 4 5°, e 10 uren 42°. Donderdag morgen te B uren 3 8°, te 8 uren H°, 's middags te 12 uren 60c, 's namiddags te 4 uren 50°. Maandag is te Brussel ter bijwoning der feesten een letachement Nederlandsche scherpschutters aangekomen. Zij rerden op het terrein, waar het schijfschieten plaats heeft, loor den burgemeester ontvangen die hen op de hartelijk- te wijze verwelkomde. //Indien" zeide de burgemeester //vroe- rer eeuige wrok tusschen Belgen en Hollanders bestond, hans is alles vergetenthans bestaan nog slechts twee met Ikander bevriende en verbroederde volken. Ik drink op het relzijn van den Koning der Nederlanden (levendige toe- aichingen). De kommandant van de Utrechtsche schutterij lavon Taets van Amerongenantwoordde hierop met veel varmte. Hij bracht dank voor de broederlijke verwelkoming, lilte de beste wenschen voor de vriendschappelijke betrek- ingen tusschen Holland en België en eindigde met een toast ip den Koning der Belgen. Die dronk werd met geestdrift legroet. De heer Meder, majoor-kommandant van de Amers- 'oortsche schutterijstelde daarop een toast in op den bur gmeester. De heer Meder en een ander Hollandsch officier, le heer Kannwaren Zondag op het kasteel van Laeken litgenoodigdwaar zij het middagmaal gebruikten. Dinsdag ou de Koning een revue houden over de gezamenlijke scherp- chutters. Den 4 Oct. heeft de Paus zich naar de Pieterskerk e Florence begeven en het eindbesluit omtrent de kanoni- latie des zaligen Paolo della Croco en Leonardo da Porto llaurizio afgekondigd. Hunne heiligverklaring zal te gelijk net die der Gorkumsche martelaren op 2 9 Juui des vol enden jaars met het groote herinneringsfeest van den dood van de Apostelen Petrus en Paulus plaats hebben. Tevens s de zaligspreking van den Franciskamer monnik Benedic- lus van Urbino ingeleid. De toestand van Keizerin Charlotte op Miramar is sedert den 11 den niet verergerd. De Keizerin houdt ver- ilijf in een tuinhuis van het kasteel en bewoont de bene denvertrekken. Het consult der geneesheeren heeft plaats jehad en alle middelen zullen worden aangewend, welke de waar geschokte gezondheid der doorluchtige kranke kunnen ïerstellen Naar men uit Biarritz meldt is de Kroonprins te lauwernood aan een ongeluk ontkomen. Hij viel namelijk met zijn gouverneur in een mestpoel en zonder de hulp van een lakei waren beiden verloren. De Kroonprins is er met een onbeduidende wond aan de knie afgekomen. Hij hinkt nog. OFFICIEEL NIEUWS. Vergadering van den Gemeenteraad van Leyden op Vrijdag 19 October 1866 's namiddags ten één uur. Onderwerp: Gemeente-begrooting voor 1867. Burgerlijke Stand van Leiden, van den llden tot en met den 17den October 1866. Bevallen: M. Westdijk, geb. Olivier, D. W. Stikkelraan, geb. van Velsen, D. S. C. Toorens, geb. Rijnders, D. C. Ver- varkgeb. van Leeuwen D. J. W. Dreef, geb. Kettenes Z. J. Buitendijkgeb. Zaalberg Z. C. M. Nieuwenburg geb. Meer- leveld, D. J. M. Koreman, geb. van der KoelenZ. J. van Beider, geb. Park, D. J. R. P. Kahlmann, geb. Wijsman, D. P. van der Markgeb. de Ridder, Z. A. O vermeer, geb. van Dijk t. VV. Kuenen, geb. Muurling, Z. C. Renné, geb. Vinkesteiju» b. S. E. Heijkoop geb. Cinjee D. tweel. A. Broomans, geb. OverveldD. S. Plasmeijer geb. Weerman, Z. W. J. de Graaf, geb. Wijling, Z. E. van Dijk, geb. Noest, Z. F. van der Mark geb. de Vries Z. J. W. Stikkelmangeb. SluijmersZ. K. Re- nier, geb. Massaar, Z. W. Noletgeb Rijgersveer, Z. S. van Rossum geb. Kuijl, D. J. J. van Deursengeb. Beijorsbergen Z. H. Christiaansegeb. Schouten, Z. J. P. Huisman, geb. van Wijk, Z. M. J. Swemei geb. LubertiD. A. Beulink, geb. VerburgtZ. GehuwdP. van Weeren jm. en J. C. Goddijn jd. S. van der Reek jm. en M. Regeer jd. I. F. K. Peijffer wedr. en C. van Eik wed. L. Felser wedr. en J. Imhof wed. Overleden: J. Wagemans D. 4 m. S. Tegelaar D. 5 w. S. Lut Z. 7 m. A. van Vliet Z. 1 j. 6 m. H. Mieremet Z. bijna 14 m. J. G. Cornet 59 j. J. C. Dobbe 57 j. P. G. de Goeij Z. ruim 3 m. Elish. van der Sluis 27 j. C. E. de Vrind D. 7 w. P. Kettenis Z. ruim 4 m. C. van Dam Z. bijna 9 m. S. R. Beuth 22 j. M. Smit 2 j. bijna 5 m. A. Zaalberg Z. 4 m. N. Valintgoed 66 j. M. M. van den Berg D. 5 ra. I. L. van Ees Z. 1 j. ruim 6 m. M. Dekker D. ruim 3 m. J. B. Beens Z. 3 m. L. de Vos Z. 10 m. M. van Veen 45 j. J. van Rooijen, geb. Favier 82 j. Eene MACHINE-WERKSTER zag zich gaarne geplaalst eenige uren daags, bekwaam voor het kleedermakerswerk met de naaimachine van GROVER en BAËKER N°. 7. Refleeterendeu gelieven zich te adresseren met franco Brieven onder letter Z. bij den Boekhandelaar F. J. SCHIMMEL, Nieuwen Rijn alhier. Het HOOFDBESTUUR der Leiclsche Maat- mm schappij van Weldadigheid brengt bij deze ter kennisse van Belanghebbenden dat de Rekeningen van het afgeloopen Boekjaar met het Ver slag daaromtrent uitgebragt door de Commissie, welke de jongste Algemeene Vergadering met het onderzoek dier rekeningen belastte, op Vrijdag, Zalurdag en Maandag 19, 20 en 22 October 1 866, des namiddags van 12 tot 1 ure, ter inzage zullen liggen voor de HH. Medewerkers en Bijdragende Leden, in een der localen van de Lakenhal. op Zondag 21 October 18 66, des avonds te zes uren dook. US. M. COHEN STUART Pred. te Rotterdam. ZAAL. Noordeinde. De gerenommeerde etiq. met gedrukteu naam der GE NEESMIDDELEN zijn in een uitgebreide sortering, elke naam in 6 verschillende grootten verkrijgbaar in het Magazijn van Apothekersbehoeften en Chirurgicale Instrumentenvan Singel, bij het Koningsplein, X. N°. 9, te Amsterdam. Op franco aanvrage kan men monsters of goederen 3 dagen op zigt bekomen, mits franco en onbeschadigd terug. Bij vonnis van de Arrondissements-Regthank le IIaarle?n, van den tienden Julij 180 0 zes en zestig, zijn ALID A HELENA PEIJFERS, zonder beroep, wonende te Amster damen WILLEM LELYVELD, Timmerman, wonende aan de Nieuwe Wetering, gemeente Alkemade, ter requ sitie van eerstgemeldegescheiden van Tafel est lied. WILLEKES MAGDONALD, Procureur.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3