N°. 2044. Woensdag 10 October. A®. 1866. Binnenlandsch Nieuws. LËIDSGH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentien, 1-6 regelsƒ0.75, Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 33 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m,; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 ra.; 10 u. 13 ra.; 11 u. 54 ra.; 3 u. 1 ui.; 4 u, 45 in.; 9 a. Op Zon- en|Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dageu5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poitbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te IL u.; 's uamidd. te 3 u. 35 na. 'savonds te 7 u. 65 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laadpost, Over Southampton l en 17over Marseille, 916 en 25 van elke maand.Weat-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijkcTelegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorveeg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethouderMaandag en Donderdag te 11 men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrjjdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags vac 11uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-ür Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens IS 1 aren. Kantoor der In- en Uitgaande Hechten en Accijnzen dagelijks van 91 nran en vaa 6 aren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 93 uren. van Zegel, Registratie dageljjks van 8-4 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot directeur der registratie eu domeinen voor de provincie Friesland den heer H. Beekkerkthans inspecteur der registratie en domeinen van de 1ste klasse. De audiëntie van den Minister van Marine zal op aaust. Vrijdag den 12den dezer niet plaats hebben. De Commissaris des Konings in deze provincie heeft aan de Gemeentebesturen herinnerd, dat in gemeenten waar de veetyphus zich voor het eerst of bij vernieuwing ver toont, onmiddellijk moet worden overgegaan tot afmaking, met inachtneming van de bepalingen der wet, zonder daar toe eene bijzondere aanschrijving zijnerzijds af te wachten. De Staats-Courant bevat de volgende opgaven be treffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de week, beginnende den 23steu September en eindigende den 29sten September. Aangetast 642 runderen; 203 zijn gestorven, 118 afgemaakt en 89 hersteld, terwql er 232 iu behandeling bleven. Sedert het uitbarsten der ziekte zijn ia die provincie 58,683 runderen aangetast, waarvan 25,058 9tierven10,716 werden afgemaakt, 22,355 herstelden en 554 nog ziek zijn. De Algemeene Vergadering der Maatschappij tot Nut van :t Algemeeu is thans voor dit jaar definitief uitgesteld, soodat de eerstvolgende vergadering eerst zal plaats hebben ia Augustus 1867. De lang verwachte opening van het kanaal door Zuid- Beveland zonder welke de Ooster-Schelde niet afgedamd kan worden en de Zeeuwsche spoorweg niets beduidt, zal ein delijk Donderdag 11 dezer op feestelijke wijze plaats heb ben. Zij zal geschieden door den Minister van Binnenlandsche Zaken, met het Koninklijk jacht, dat, te 8 uren uit Rot terdam afvarende, hier en daar de genoodigden zal opne men, om uit de buitenhaven van Wemeldinge tusschen 12 en 1 uur het nieuwe kanaal door te stoomen. Maandag hebben te Scheveningen niet minder dan 12 haringschuiten gelost, die 1.000.000 stuks steurharing zullen hebben geleverd. 134 wagens waren noodig om den haring te vervoeren. Voor de beste soort werd besteed 16.- <le mindere soort gold nog f 12.-. Zondag avond is het de polifie te Rotterdam mogen gelukkenden dader te arresteeren van een brutale diefstal tijdens de godsdienstoefening in de Steigersche kerk aldaar gepleegd, alwaar hij dien avond een jong meisje van een gouden oorknopje had beroofd. Later bleek, dat hij zich Donderdag avond 11. ook meester had gemaakt van een win terjas, uit een kleeder-magazijn in de Weste Wagenstraat; de dader had reeds tweemalen een jaar cellulaire gevan genisstraf, wegens diefstal te Leiden gepleegd, oudergaan. -— In de laatste dagen zijn te Velsen drie personen betrok ken in de onlangs aldaar voorgevallen ongeregeldheden in verzekerde bewaring genomen. Een achtjarige Nederlandsche pianiste, Sophia Flora Heilbron, maakt op dit oogenblik te Londen furore. De voornaamste dagbladen dier stad spreken met de grootste bewondering van dat jeugdige, maar reeds zoo buitengewone talent. Op het banket, bij gelegenheid der Tentoonstelling van Landbouw te Luxemburg gegeven heeft Z. K. H. de Trios Stedehouder, in antwoord op een toast van den heer De Wacquant, den volgenden dronk ingesteld //De heer De Wacquant heeft gezegd, dat men hier het terrein der hooge politiek niet betrad en voorzeker is het mijne gewoonte niet, bij gelegenheid van een landbouw- concours over staatkunde te sprekenmaar met het oog op de omstandigheden des oogenbliks, neem ik de vrijheid, het heden te doen. Ja, ik weet, dat men in het Groothertog dom ongerust is geweest, en als ik in het Groothertogdom gekomen ben, dan is dit een waarborg, dat het blijven zal wat het is." (Langdurige toejuichingen). De Prins liet hierop volgen, dat hij reeds gelegenheid had gevonden, aan het hoofd der gemeente Luxemburg zijne ge voelens te openbaren nopens de houdingwelke de bevolking had aangenomen in eene stellingdie ver van gemakkelijk was. Z. K. H. verklaarde de kalmte te bewonderen waar mede de bevolking hare gevoelens had geuiten liet daarop volgen: //Ik heb reeds herhaaldelijk gezegd, dat gij het eenige land van Duitschland zijt, waar men den moed heeft ge had te zeggen: wij zijn gelukkig, wij willen blijven wat wij zijn. (Eenstemmige toejuichingen). Andere landen heb ben de gelegenheid niet gehad, hunne gevoelens kenbaar te maken oals deze hun nu nog gegeven weru (Bravg^w)" Uw land verkeert in eene bij uitzondering gelukkige 'stel- i s i C -

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1