N°. 2043. Dinsdag 9 October. A°. 1866 Binnenlandse!) Nieuws. LE1DSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 n. 38 ra.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.'; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 ra.; 4 u. 45 ra.; 9 n. Op Zon- cnJFeestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) Daar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; vau Arasterdam Beerebijt) naar LeidenMaandag n./ra. 2 u. 30 ra. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliobtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: '3morg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 's uaraidJ. te 3 u. 35 ra. 'iavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, l en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. HijLs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u.45 m.ar. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie tan Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks vau 102 ursn.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op h«t Raadhuis, eiken wsrkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren;-van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 99 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadastervan 94 uren. - Z. M. heeft Mr. J. C. van Rosse uit de betrek king van burgemeester der gemeente Lisse ontslagen en in zijne plaats als zoodanig benoemd C. D. Vreede, onder toe kenning van eervol ontslag als burgerm. der gem. Rozenburg. Z. M. beeft aan Mr. F. N. M. Eyck van Zuylichemop zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Maartensdijk (prov. Utrecht) en tot burgemeester dier gemeente benoemd W. Twiss. Men verneemt, dat Z. M., aangezocht om de ten toonstelling te Amsterdam te sluitendat verzoek beeft afgewezen, maar Maandag den 16den dezer die tentoonstel ling met een bezoek zal vereeren. - De Minister van Oorlog beeft goedgevonden te be noemen tot kapts. 1ste kl. de kapts. 2de kl. H. A. A. van Rijssenvan den staf der artill.adj. bij den inspecteur van bet wapen; J. F. W. M. P. Ninaber, van het 3de reg. vest.-art.j tot kapt.-kwartierm. 1ste kl.den kapt.-kwartierm. 2de kl. P. van Harrevelt, van het 8ste reg. inf.; tot ritm. lste kl., den ritm. 2de kl. W. F. C. Hamming van het 2de reg. drag.; tot kapts. 2de kl.: de kapts. van de 3de kl. C. W. YVichers, van het 6de reg. inf., F. J. C. Broers en M. J. van Nieuwkuijk, laatstgemelde instruct, en beiden van bet 2de reg. vest.-art., alsmede A. J. van Prehnvan het korps ingenieurs, mineurs en sappeurs; tot kapt.-kwar tierm. 2de kl.den kapt.-kwartierm. 3de kl. J. J. D. H. Verschoor, van het 2de reg. drag. De gewone audiëntie van den Minister van Financiën zal op Donderdag 11 dezer niet plaats hebben. De kapitein G. Kuyper Hzn., van het korps inge nieurs, mineurs en sappeurs, is toegevoegd aan den gene- raal-majoor, inspecteur-generaal van fortificatiën te's-Hage, en in verband daarmede eervol ontheven uit zijne betrek king bij het Departement van Oorlogonder dankbetuiging voor de daarbij bewezen diensten. Ds. A. Brummelkamp schrijft in //de Bazuin" bet volgende //Het besluit ter ontbinding der Kamer is thans reeds ge nomen. Wij voor ons hebben medelijden met onze Ministers terwijl wij deze daad Diet beschouwen kunnen als een maat regel van zorg voor het recht der Kroonmaar slechts tot instandhouding van het Kabinet. Kon dit er nu al door wordeD bereikt, dan nog rekenden wij het een maatregel door niemand te verdedigen; bet Kabinet zou dan wel blij ven maar niet meer met eede. De uitslag der ontbinding zal allerwaarschijnlijkst toch geene andere zijn dan dat wel dra alle of bijna alle dezelfde leden naar de nieuwe Kamer gezonden worden en de oneerwaarmede bet Ministerie dan zal moeten aftredenis vrij wat gvooter. Heffen wij intus- schen oog en bart op tot dien God, die alle dingen be stuurt en bidden wij dat onze Ministers leeren vragen of er ook verband is tusscben deze katastrophe en de school wet-agitatie." Het Weekblad de Heraut uit de vrees, //dat de heer Keuchenius als werktuig in de handen der radicalen mede werkte om het gezag des Konings te helpen verzwakken." De Redacteur gaat verder voort: //wanneer een man als de beer Van Heukelom mij ging bewonderen over een rede, die ik in de Tweede Kamer had uitgesprokenen alles be proefde om een motie, die ik voorgesteld bad te doen zege vieren, dan zoude ik inderdaad bang worden en mij bijna angstvallig afvragen: waarmede heb ik dit verdiend? Men zoude daarop kunnen wijzen, dat het waarlijk niet goed was, in de tegenwoordige spanning waarin Europa verkeert, een zoodanigen strijd in bet aanzijn te roepenvoorts dat deze motie enkel dienen zal om ons een Ministerie Van de Putte met al wat er toe behoort te bezorgenen eindelijk dat bet pijnlijk is, dat de heer Keuchenius, nauwelijks in de Ka mer gekomen, medewerken moest, om bet Ministerie omver te werpen. Wat daarvan ook moge wezen, den beer G. v. P. heeft het nooit mogen gelukken voor zijne motiën de meer derheid der Kamer te verkrijgen. Dit alles schijnt voorzeker alleszins geschikt, om den twijfel te doen ontstaan, of het wel raadzaam was deze motie, te midden eener beraadsla ging over een adres aan Z. M. den Koningte doen doch de heer K. zal antwoorden, dat hij slechts zijnen plicht heeft gedaan en dat hij zich daarom niet aan alle deze overwe gingen behoeft te storen. Doch juist hiervan zijn wij niet overtuigd en totdat wij beter ingelicht zijn - want bet is een zeer ernstige constitutioneele quaestiewaarover wij zei ven gaarne meer licht zullen ontvangen geloov^ dat de heer K. het reeds zoo beperkt gezag <^r Kroon meer heeft beperktte na gekomen is."

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1