Binnenlandsch Nieuws. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/"0.76, Iedere regel meer 12Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van 1-4 regels/O.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. gpoortreinea van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 in 6 u. 6 ui.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 in.; 3 u. 1 ra.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 'a-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 ra. en te 11 u.; 'suamiJd. te 3 u. 35 m. 's avonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Ooat-Indisohe Laudpost. Over Southampton t en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijLg-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u.45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad o\> onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uren. -BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie itan Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten ou Acoijnzen dagelijks van 9luren eu vau 3—6 uren; van's-RijUs Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 93 uren. van Zegal, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Z. M. heeft benoemd tot deurwaarder bij het provin ciaal gerechtshof in GroningenR. Cranenberg. Z. M. heeft de organisatie van het korps ingenieurs gewijzigdterwijl het personeel dat dientengevolge over compleet wordtin het thans genoten wordende traktement gehandhaafd blijft. Aan het Departement van Financiën had dezer dagen een eenvoudige plechtige feestviering plaats, waarvan wij gaarne melding maken. De heer B. H. Siegelaar vierde zijn vijftigjarig jubilé als ambtenaar in 's lands dienst, waarvan de laatste dertig jaren als onder-magazijnmeester aan genoemd Departement. Mocht hij zich op den feestdag reeds vroeg verheugen in menig blijk van sympathie van ambtgenootenvrienden en betrekkingen, dat genot werd verhoogd, ja volkomen ge maakt, door een schitterend blijk van waardeering van trouwe diensten van Z. Excel), den heer Minister, den ju bilaris overgereikt door den heer referendaris der afdeeling comptabiliteit, die bij de betuiging zijner persoonlijke deel neming den feestvierende in warme bewoordingen toesprak, hem wees op het geluk voor zoo weinigen weggelegdhem thans ten deel gevallen terwijl de referendaris met een ernstig woord en een hartelijken wensch voor de toekomst besloot. De Minister van Marine heeft in de uniform der of ficieren van de Marine eenige verandering gebracht. Z. M. den Koning heeft heden Zaterdag met HH. Exc. de Ministers van Justitie en van Financiën een zeer langdurig onderhoud (van ongeveer 2^ uur) gehad; - ter wijl de heeren Ministers van Buiten- en van Binnenl. Za ken, aan het Departement van eerstgenoemden Minister even eens zeer lang hebben geconfereerd. Sommigen verzekeren, dat de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal tegen aanstaanden Maandag bijeengeroepen zou worden. Officiëel is daarvan tot hiertoe niets met zekerheid bekend. Men brengt dit in verband met eene aanstaande ontbinding der Tweede Kamer. Immers, toen de Tweede Kamer in 1853 werd ontbonden, werd eerst, den 21sten April 1853 de gewone vergadering der Staten-Generaal in eene vereenigde zitting der beide Kamers door den Minister van Binnenl. Zakenin naam des Koningsgeslotenen toen volgde den 26sten April 18 53 het besluit (Stbl. N°. 22) tot outbinding der Tweede Kamer, tot vaststelling van den dag der nieuwe verkiezingen en tot bepaling van de samenkomst der nieuw verkozen Kamer. Men meent derhalve dat de gewone vergadering der Staten-Generaal wellicht a. s. Maandag zal worden gesloten. By de stemming over het amendement Keucheuius, waren Donderdag in de Tweede Kamer aanwezig 62 leden, waarvan 39 voor en 23 tegen gestemd hebben. Afwezig waren 12 leden, zijnde de heeren ThorbeckeReinders, Van der Veen, van Heiden ReinesteinDumbar, Van Nis pen van Sevenaer, HeijdenrijkWintgens, Jespers, Van den Heuvel, Bots en Herstens; terwijl de 7 5ste plaats in de Kamer vacant is, ten gevolge der benoeming van den heer Van Asch van Wijck tot Commissaris des Konings in de pro vincie Drenthe. De arrondissements-rechtbank te Rotterdamheeft by vonnis van den 26sten September 11., den notaris Johannes Hogersdijk in zijne betrekking als zoodanig voor den tijd van 6 maanden geschorst, wegens het niet houden als no taris van zijn werkelijk en gestadig verblijf in de hem aan gewezene standplaats. De hoogere burgerschool te Sneek heeft dezer dagen een aanzienlijke verzameling mineralen ten geschenke ont vangen van den heer De Jonghinspecteur van het kadas ter te Leeuwarden onder welke verzameling schoone exem plaren worden aangetroffen. Op 3 na is deze school de meest bezochte, tellende 100 leerlingen. De jongelui der 3de4de en 5de klasse hebben eene boekerij gedeeltelijk uit eigen middelen daargesteldde ijverige uitgevers Van Druten en Bleeker gaven als geschenk een 40tal exemplaren van bij hen verschenen nuttige werken. De veelvuldige mutatiëndie iu het personeel der leeraren aan de scholen van middelbaar onderwijs te De venter voorvallen en de ongelegenheden uit een ontijdig vertrek ontstaan, hebben den Raad doen besluiten, om bij de voorwaarden van benoeming nog te voegen de bepaling, dat leeraren en hulp-leeraren aan de hoogere burgerschool eri burger-avondschool, die uit hunne betrekking wenschen ont slagen te worden, verplicht zijn nog drie maanden, nadat zij hun verzoek om ontslag hebben ingediendhunne be trekking waar te nemen.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1