ARR0WR00TH, BOELHUIS Advertentiën. De Keizerin van Rusland heeft aan Prinses Mathilda Ijet grootkruis der orde van H. Katharina in diamanten cesohonken. De Prins en Prinses van Wallis zullen waarschijnlijk iet huwelijk van Prinses Dagmar te Petersburg gaan bij wonen. Omtrent de vredesonderhandelingen tusschen Oosten rijk en Italië verneemt men thans, dat Oostenrijk afziet van zijne interpretatie van het verdrag van Zurichmaar thans 15,000,000 fr. eisckt, die dadelijk betaald zouden moeten wordendit laatste zal wel bezwaar hebben. De directeur-generaal der posterijen in Hanover heeft bekend gemaakt, dat de Hanoversche postzegels met 1 Oct. door Pruisische zullen worden vervangenmaar nog tot ul timo Oct. toegelaten worden. Na dien tijd zullen zij niet meer geldig zijn. Uit Hanover wordt gemeld, dat de officieren thans moeten beslissen omtrent het al of niet in Pruisischen dienst treden. Naar men verneemt, is aan de officieren tot den rang van majoor de keus vrijgelatenmaar bij de hoogere rangen wil Pruisen, indien de een of ander wil blijven dienen, zich het besluit voorbehouden. Van de garde du corps zal niemand in den nieuwen dienst overgaan het korps officieren van het garde-regiment heeft voorgestelddat men bet in zijn geheel late en te Hanover in garnizoen legge; dit is van de hand gewezen. De //Frankfurter Postzeitung" heeft, na 2 50 jaren te hebben bes taanopgehouden te verschijnen. Dit blad ken merkte zich door een Oostenrijksch gezinden geest en werd beschouwd als het orgaan van den bondsdag. Den 18den dezer is te Oppeln met een extra-trein ran 11 rijtuigen uit Weeneu het laatste gedeelte der Oos- tenrijksche oorlogsschatting aangebracht, deels in Napoleons d'or, deels in zilveren thaler. Den 19den is het overnemen daarvan door Pruisische ambtenaren begonnen dit zal 4 a dagen duren. Uit Ostrau wordt gemeld, dat aldaar twee spoortrei nen in botsing zijn gekomen. De eene treinuit Bohemen komende, was door Pruisische militairen bezet, terwijl de andere Oostenrijksche krijgsgevangenen naar hun vaderland terugvoerde. De schok was zoo verschrikkelijk, dat acht wa gens werden verbrijzeld. Men schat het aantal dooden op acht, terwijl daarenboven veertien soldaten zoodanig zijn gewonddat men voor het behoud van hun leven vreest. In de maand Augustus hebben te Parijs 133 failliet verklaringen plaats gehad en in de eerste helft van Sep tember 73. Te Marseille, dat jaarlijks zeker door 9000 Engel- sche zeelieden bezocht wordt, wil men ten behoeve dier lieden een groot leeskabinet oprichten. De Hertogin weduwe van Sutherland heeft aan den kanselredenaar Spurgeon 20,000 verstrekt, tot het op richten van een weeshuis. De Great Eastern is Woensdag 11. voor Liverpool aangekomende bemanning werd hartelijk verwelkomd. Men is voornemens de equipage den lsten Oct. op een feestmaal te noodigen. Men gelooft dat de HH. Canning en Glass, aan wie het leggen van den transatlantischen telegraafkabel voornamelijk is te danken tot ridders zullen worden beDoemd. De cholera vertoont zich te Napels met vernieuwde lievigheid, Het laatste bericht vermeldt 220 ziekte- en 131 sterfgevallen. Te Genua vertoont zij zich ook weer in he- 'iger mate. Uit New-York wordt bericht, dat de vooruitzichten fan den kajoenoogst zeer slecht zijn. OFFlCIüËli NIEUWS. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge- vecht op den 17den September 1866. 10 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens zonder kennisgeving hooi te hebben opgeslagen. 1 wegens het in den winkel ten verkoop voorhanden heb ben van brood onder het bepaalde gewicht. 1 wegens het baggeren in de Singelgracht zonder consent, 1 wegens het rijden door de Vrouwesteeg in verkeerde richting. 1 wegens het verontreinigen der straat. 2 wegens het werpen van vuilnis in het water. 2 wegens het baggeren in Rijnlandsch water zonder con sent. 7 wegens een hond ongemuilband op straat te laten ge durende den tijd dat het door Burgemeester en Wethou ders was verboden. 1 wegens zittende op een hondekar te rijden. 1 wegens het rijden op de kleine straatsteenen. Heden overleed aan een kortstondig borstlijden mijne geliefde Echtgenoot D. VAN ELDIK, in den ouderdom van ruim 49 jaren. Leyden, 2 5 Sept. 186 6. P. VAN BEEK. Voor een Koninklijk goed te keuren BE' WWS& GRAFEN.IS FOND Sdat met een waar- Ssö» borgkapitaal zal worden opgerigt, worden gevraagd. Adres letter K. B. franco aan den Boekhandelaar K. LOOS, te Rotterdam. Ten behoeve der nagelaten betrekkingen van cholera-lijder3 is nog ontvangen: van de Vereeniging Harmonie, de opbrengst eener door haar gehouden soiree déclamatoire f 100.91. Bedrag der vorige opgaven f 5 2 84.- Totaal 53 84:91. Leyden, den 24 September 186 6. Vuelta abajo per 1/4 kist f 9. Upmann 6. La perla de las antilias 5.5 0. Havana-Manilla //4.50. De goede ontvangst dezer soorten maken verdere aan prijzing overbodig, de betaling geschiedt na ontvangst per postwissel, en franco te ontbieden, onder letters II. H., ter Boekdrukkerij van F. S. VAN STADEN, Damrak, H. 12 7, Amsterdam. echt Suriiiaaiiiscli primo qualiteit, blank en zuiver, wordt verzonden in een blikken bus van 4A Ned. ttfvoor f 4.7 6. Brieven franco bij M. CLÉBANHuidenstraat, 27 8 te Amsterdam. Ontvangen €m EZOIVDMEIDS - BLOKII, tegen maag en borstkwalen in blikken bussen met gebruik 60 cents. om contant Geld op Donderdag den 27sten September 1 866 des voormiddags te 9 uren, ten sterfhuize van wijlen den Heer J. C. DE VEER, aan de Voorstraat te NoordwijJc-Binnenvan eenen netten goed geconserveerden IiVBUËUËL bestaande in Mahonijhouten en Eikenhouten Meubelen PendulesSpie gels en Schilderijenbedden met toebehoorenKleederen Kachels, Vloerkleeden Porselein, Koper-, Tin-, IJzer-, Glas- en Aardewerk, benevens eenig gemaakt Goud en Zilver en hetgeen meer ter verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen daags vóór den verkoopdag, van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uren. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris Mr. C. C. VAN DER SCHALK, te Noordwijk-Binnen,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3