Evangelie-Prediking STAATS-LOTERIJ. Advertentiën. Garibaldi heeft een inschrijving geopend tot liquidatie van zekere sommen gelds, te voldoen aan hen die tot de afreloopene expeditiën hebben bijgedragen. De circulaire, waarin bij zulks ter kennisse van het publiek brengt, luidt aldus: /,De toebereidselen tot de ondernemingen, welke zoozeer hebben bijgedragen ten nutte des Lands, vooral de expe ditie van 1860, hebben mij schulden doen aangaan ten aan zien vau eerlijke en edelmoedige burgers, die materiëel of geldswaarde in het algemeen belang hebben verschaft. „Vele van deze schulden zijn nog niet afbetaald; het Va derland is dus verplicht tot afdoening daarvan. De geheele som zal ongeveer 105,000 fr. bedragen, waarbij buiten rekening gelaten wordt wat zij geofferd hebbendie geen restitutie verlangen - eene belangeloosheidwelke niet ieder kan navolgen. Ik doe dus een beroep op het patrio tisme der Italianenwant de weigering tot betaling eener zoo heilige schuld zou enkelen tot verderf zijnmaar allen tot oneer strekken." Als een zeldzaamheid deelt de //Giornale di Napoli" een geval medewaarbij een rooverkapitein de autoriteiten behulpzaam was bij de gevangenneming van andere roovers. Pace namelijk, die met zijne rooverbende de Terra di La- rore onveilig maakte, had vernomen dat //valsche" struik rovers het land voor eigen rekening plunderdenhij over rompelde hen, nam hen gevangen en stelde hen in bewaring van de bewoners in den omtrekdie hen aan den komman- dant van het naastbijgelegen station der Karabiniers zouden overleveren. Tevens zond hij dien kommandant een brief, waarin hij bijzonderheden over zijne gevangenen en hun be drijf mededeelde. De aanhef daarvan luidt aldus: Ik zend u deze valsche struikrooversmet verzoek op hen de wet in al hare gestrengheid toe te passen." Het 7de regiment van de nationale garde van New- York, dat den Prins van Wales, toen hij die stad bezocht, als lijfwacht was toegevoegd en zich in den laatsten oorlog bijzonder heeft onderscheiden, zal op uitnoodiging van 200 aanzienlijke Amerikanen te Parijs, welke de toestemming des Keizers voor dit plan verkregen hebben, ten getale van 8 50 raan met hun muziekkorps een bezoek brengen aan Europa. Half Mei van het aanstaande jaar zullen zij vertrekken en omstreeks een maand te Parijs en te Londen doorbrengen. Zaterdag 11. toen de beroemde Chineesche reus Ching- Ching-Ching, die zeven Engelsche voeten en 9i duim groot is, een voorstelling te Worchester gaf, heeft de ongeluk kige een misstap gedaan. Hij viel en toen zag men twee levende lichamen op den grond rollen. De reus was samen gesteld uit twee mannendie op elkaar stonden. Bij het verdrag met Madagascar is niet alleen vei ligheid en bescherming voor de Britsche onderdanen en hunne goederen op dat eiland bedongen maar ook vrijheid en be scherming voor den Christelijken godsdienst. Inlanders, die er tot het Christendom overgaan, zullen deswege niet mogen worden bemoeilijkt. Britsche onderdanen zullen in het ge bied der Koningin van Madagascar vrijelijk den Christelijken godsdienst mogen uitoefenenbelijden en onderwijzenen gebouwen voor den eeredienst mogen stichten die gebouwen met de aanhoorigheden zullen geacht en erkend worden in dgendom aan de Koningin van Madagascar te behooren maar deze zal vergunnen dat zij altijd worden gebruikt voor bet doelwaartoe zij gesticht zijn. Ook heeft de Koningin yan Madagascar zich verbondenom een vertegenwoordiger mi Engeland in hare hoofdstad verblijf te laten houden. Bevallen: A. M. Harteveld, geb. de l'EcluseD. A. Plu, geb. Derogee, D. A. M. van der Waals, geb. Smit, D. H. van der Drift, geb. Dobbe, Z. N. E. Ober, geb. van Kampen, Z. C. J. van Zanten, geb. van Giel, Z. T. S. Maas, geb. Wolff, z. C. W. Boom, geb. Heikoop, Z. J. S. van Es, geb. Servaas, Z. H. M. Kret, geb. Termeer, D. M. Brune, geb. Mulder, D. S. Flanderhijngeb. Wassenburg, D. J. W. Har- tevelt, geb. KlootsZ. C. van der Wijngaard geb. Schouten J. Segaar, geb van der Laken, D. W. Hoekstra, geb. De- r°gee, Z. A. S. Stafleu geb. van Rosmalen, D. B. Laman geb. Overduin, Z. C. E. Levedag, geb. Stallinga, Z. A. E- Kriek, geb. Masurel, D. M. C. Schocb, geb. Jonkvr. Gevers Deij- Overleden T. W. Pet Z. 1 j. 7 m. N. Zoutendijk Z. 16 j. Susa. Ma. van den Hoek 28 j. J. A. van Harteveld Z. 3 j. B. Leget 66 j. P. Arnoldus 65 j. M. Philippo D. 16 d. W. B. Waage D. 6 m. G. C. Stokhuijzen 22 j. J. Verboog geb. Mattiesing, 66 j. M. Sloos D. 11 w. J. A. E. Pelser D. bijna 6 m. A. Toereppel D. 13 j. 2 m. G. Weljmans 49 j. A. N. J. Schimmel, geb. Luksenburg, 29 j. J. M. Mulder D. ruim 16 m. J. van der Waals, geb. Bonekamp, 92 j. Bevallen van een Zoon, Vrouwe M. C. SCHOCH Gevers Deijnoot. Vereeniging voor Christelijke Belangen. op Zondag 23 September 1866, des avonds te half zeven uren »s. A. IV. BRAADT Pred. te Amsterdam. ZAAL. Noordeinde. heden gevallen ten Kantore van C. J. HEINTZNieuwen Rijn over de Vischmarkt. Gisteren is abusivelijk opgegeven 37S tü- Vuelta abajo per 1/4 kist f 9. Upmann 6. La perla de las antilias ii n 5.5 0. Havana-Manilla „4.50. De goede ontvangst dezer soorten maken verdere aan prijzing overbodig, de betaling geschiedt na ontvangst per postwissel, en franco te ontbieden, onder letters 11. H., ter Boekdrukkerij van F. S. VAN STA DEN, Damrak, H. 12 7, Amsterdam. OFFICIEEL NIEUWS. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 13den tot en met den 19den September 1866. noot, Z. G. T. Tijken, geb. Wanna, D. C. M. de Zwijger, geb. Ranselaar, D. GehuwdP. J. van den Bos jm. en A. Oudshoorn wed. P. Lancel jm. en S. Kloek jd. A. van Buuren jm. en E. J. Dreef jd. P. Voorzaat jm. en M. C. Huijgens jd. J. H. Stenzier jm. en A. M. van Wezel jd. P. J. Hoefnagel jm. en A. van Bergen en Henegouwen jd. T. A. Nijkamp jm. en G. M. van der Mark jd. H. Sterkeman wedr. en M. la Mair jd. H. de Vroede jm. en J. G. Burgersdijk jd. Leiden, 18 Sept. 1S66. door 20,000 »a°. 37)3. Leiden, 19 September 18 66. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alphen, Overwegende, dat op den 19den September 1866, door P1ETER STRENG, van beroep Veehouder, wonende te Alphen, bij den Bur gemeester aangifte is gedaan dat een stuk koe afgezonderd staande in een boomgaard bij zijne woning, door ziekte is aangetast. Overwegende, dat uit het rapport van den deskundige T. VAN AERDE blijkt, dat een zwartwitkop Koe, oud 6 jaar, hierboven bedoeld, is aangetast door de besmettelijke veeziekte en dat de onteigening en afmaking daarvanter voorkoming van verdere uitbreiding dier ziekte, dringend noodzakelijk is. Gelet op de artt. 69 tot en met 72 der wet van den 28sten Au gustus 1851 Staatsblad N°. 125). Hebben besloten: 1°. Boven omschreven rund onmiddelijk te onteigenen te doen afmaken en na inkerving der huid, met bijvoeging van een genoeg zame hoeveelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen begraven 2°. Dit besluit onmiddelijk mede te deelen aan Heeren Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Hollandaf te kondigen binnen de Ge meente en te plaatsen in het Leidsch Dagblad. Alphen, den 19den September 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, A. VAN BEIJEREN. L. W. VAROSSIEAU.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3