Vrijdag 21 September. A°. IS61 X". 2025. Binnenlandsch Nieuws. LËID8CB III (ill LA D. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.7&. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts; Zegelrecht 35 Cts. Hjiourtreiuou van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 n. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 ra.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 ra.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 n., de overige dagen5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./ra. 2 u. 30 ra. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poitbusiiohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sraorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 'suamidd. te 3 u, 35 ra. 's avonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 in. eu 3 n. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Laudpost. O ver Southampton 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorwcg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester ett WethoudersMaandagen Donderdag te 11 men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags var 111 uren, - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dajelyks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhnis, eiken werkdag van 's morgens 121 uren. Kantoor der In- eu Gitgaande Hechten en Accijnzen dagelijks van 9luren eu van 3 0 uren; van'«-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Douderdag van 99 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster van 94 uren. In de zitting van de Eerste Kamer der Staten- Generaal van heden Donderdag is het adres van antwoord met algemeene stemmen aangenomen. De Regeering heeft verklaarddat de nieuwe Minister van Koloniën het pro gramma van zijnen voorganger volkomen beaamt. - Ten an dere, dat er niet onderhandeld wordt over de opname van Limburg in den nieuwen Duitschen Bond, ofschoon dan ook de feitelijke toestand nog niet rechtens gesanctionneerd is. De Kamer is tot nadere bijeenroeping uiteengegaan. - In de zitting van de Tweede Kamer is medegedeeld de benoeming van den heer van Reenen tot Voorzitter die het Voorzitterschap heeft aanvaard met eene korte rede. jDe HH. Fokker en Moens hebben zittiug genomen. Eenige on afgedane wetsontwerpen zijn ingekomen en naar de afdeelin* gen verzonden. Tot leden der commissie voor het adres in antwoord op de Troonrede zijn benoemd de HH. Van Del den, Dirks, Van Limburg Brouwer, Dullert en Jonckbloet, De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft de com missiebenoemd bij beschikking van den 26sten Augustus 1865 ontbonden, en met het toezicht over den veeartsenij- kundigen dienst tot wering van den veetyphus belast de heerenG. J. Hengeveld, J. A. Alers, L. Swart en W. J. E. Hekmeijer. De audiëntie van den Minister van Marine zal Vrij dag den 21 sten dezer niet plaats hebben. De gewone audientiën van den Minister van Koloniën blijven bepaald op Woensdag, des namiddags te 1 uur. - Door de arrondissements-rechtbank te Rotterdam is opgemaakt het navolgende drietal voor de benoeming van een rechter in de plaats van wijlen den heer Mr. H. A. A. van Berckel1°. Mr. A. A. Wevekantonrechter te Alphen; 2°. Mr. D. J. Mom Visclirechter-plaatsvervanger bij de arrond.-rechtbank te Haarlem, en 3°. Mr. W. A. 't Hooft, kantonrechter te 's-Gravendeel. Ten gevolge der benoeming van Jhr. Mr. H. A. M. van Asch van Wijck tot Commissaris des Konings in de pro vincie Drenthe, is een vacature in de Tweede Kamer ont staan en zal eene nieuwe verkiezing moeten plaats hebben in het hoofdkiesdistrict Amersfoort. Te Delft hebben aan het examen A, (art. 5 9 der wet op het middelbaar onderwijs) 3 6 candidaten deelgenomen, waarvan 10 voldoend examen hebben afgelegd, zijnde de HH. J. H. L. v. Deinse, J. A. Franqois, M. H. Ilartogh M. M. E. A. Hollingerns Pijpers, C. J. IludigJ. E, de Meijer, M. Mouw, F. T. Nieuwenhuis, G. Turk, J. J. Ver- weij. Aan het examen 11. (artt. 616 5) hebben deelgeno- nomen 2 8 candidaten, waarvan 13 voldoend examen hebben afgelegd, zijnde de IIH. A. A. BekaarW. J. Brander a Brendis, D. J. A. Drost, A. Keurenaer, D. J. lvorteweg B. Kruijs, Cz. J. Mulder, A. L. II. ObreenG. Oosting H. A. RavenekP. J. A. RenaudW. van der Worff, W. Verweij Az. Eene zeer belangrijke brochure ziet het licht, 't Is een //Open brief van de Nederlandsche Maagd aan Zijne Ma jesteit den Koning van Nederland," waarin met krachtige woorden de wensch wordt geuit, dat Z. M. van Luxem burg afstand doe, //waardoor Hij Zijne eigene en Neder landsche stelling in Europa niet minder zuiveren en verster ken kan, dan Oostenrijk door het wegwerpen van Venetië kon doen." In dat adres wordt gewezen op 's Konings betrekking tot Nederland als een Dationaal en een legitiem Vorst bij uit nemendheid en wiens positie inderdaad benijdenswaardig is onder de Vorsten van Nederland, terwijl daarop betoogd wordt, dat Z. M. als Groot-Hertog van Luxemburg geen nationaal Vorst^is en niet op legitimiteit bogen kan. Indien brief wordt tot Z. M. gezegd//Gij kent Luxemburg niet en komt er niet. Gij zijt er onbekend en dus onbemind. Wat is Luxemburg voor U meer of anders dan een cijns baar vorstendomeen schatting opbrengend vasallenland een heerlijke rechten betalende heerlijkheid, een winstgevende possessie... die U, het is bekend, 200,000 franks oplevert, vertegenwoordigd tegen 5 pCt. een kapitaal van 2^ inil- lioen gulden." Wanneer de afstand van Luxemburg niet tegen behoor lijke schadeloosstelling voor dat verlies kon geschieden, Ne derland zou bereid zijn die 2L millioen te geven. Het doel der uitgave van den //Open brief" is zeker, om de aandacht der natie, waarvan de Nederlandsche Maagd de schatsvrouwop dat belangrijke punt te vestigen. Moge dat doel bereikt en de belangstelling opgewekt worden zoo-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1