BOELHUIS, Advertentiën. STA ATS-1.01 KI SI J Verkoop eener Kapitale 'Hofstede. Het huwelijk van Marie Taglioni, de dochter van den Koninklijken balletmeesterdie in 't voorjaar het Berlyn- sche tooneel en de choregraphie heeft vaarwel gezegd, met den Vorst Windischgratzmajoor bij de huzaren bij het Oostenrijksche leger te Praag, is Zondag 9 Sept. kerkelijk afgekondigd. Keizer Napoleon heeft van zijne reis naar Biarritz af gezienop den raad van Dr. Nólaton. Te Parijs zijn thans twee inrichtingen voor het ver- koopen van paardevleesch als een artikel van consumtie, en wel onder toezicht van het gouvernement. Spoedig zal een derde geopend worden en er worden schikkingen getroffen om twintig winkels in te richten waar de arme volksklassen paardevleesch-soep zullen kunnen bekomen. Men spreekt ook van een restauratie op groote schaaldie eer lang geopend zoude worden en waar paardevleeschtot verschillende smakelijke schotels bereid het hoofdartikel der dagelijksche menu zal uitmaken. Er heeft zich een lichte aardbeving te Parijs en in onderscheidene andere plaatsen van Frankrijk doen gevoelen. Men verneemt daaromtrent het volgende: Den 14den dezer des morgens te 5 uren 10 minuten heeft men te Parijs 5 of 6 lichte schokken waargenomenin de richting van het Zuiden naar het Noorden. De schudding werd vooral ge voeld op den weg van Versailles en in de stralen //Boileau" en //Molière." In laatstgenoemde straat kreeg een der hui zen zulk een schok, dat de bewoners het in allerijl hebben verlaten. Te Boulogne en Auteuil stonden bij sommige in gezetenen de voorwerpen in de kasten, enz. te dreunen. Te Creteil is van een huis een binnenmuur gescheurd. Te St.-Cloud heeft men niet alleen de schudding aan meubelen waarge nomen maar deelde deze zich ook aan de klokken en bel len zoodanig mede, dat de klepels aansloegen. In een dei- hotels te Tours is het pleisterwerk van een plafond neder- gevallen. Ook hoorde men aldaar een onderaardsch geluid. Te Angoulcme heeft men twee schokken in een zuidooste lijke richting waargenomen. De barometer daalde aldaar 6 millimeters; de thermometer bleef onveranderd. Bij den eer sten schok daalde de waterstand der Charente 5 centimeters. Te St.-Marc, in het departement Loiret, zijn een aantal ruiten gebroken en deuren open gesprongen. Men verzekert dat er muren in het kruitmagazijn te Clermont zijn inge stort. Ook van een aantal andere plaatsen zijn dezelfde be richten ingekomen. Volgens een Amerikaansch dagblad heeft eene der dépêches, door den Keizer van Mexico langs den telegraaf kabel aan de Keizerin in Frankrijk gezonden en 700 woor den in cijferschrift bedragende, gekost de som van 15,364 dollars in goud. De toestand van Spanje blijft hoogst treurig. De cle- ricale partij oefent nog steeds een grooten invloed uit op de Koningindie overaltot zelfs in de zeebadendoor hare leidsmannen wordt omringd. Pater Claret en de non Patrocinio staan aan het hoofd der partij die op de hand van Narvaez en derhalve medeplichtig is aan de execution deportatiënenz. Deze partij wordt ondersteund door de hooge geestelijkheid met den aartsbisschop van Burgos aan het hoofd. De andere fractie, die O'Donnell tot chef heeft, schijnt bij den pauselijken nuntius Barili steun gevonden te hebben. Deze laatste moet aan de Koningin hebben mede gedeeld dat men een revolutie te gemoet ging, dat Portu gal op de loer lag en zijne toerustingen van belang waren. De minste ongesteldheid van een der talrijke kinderen dei- Koningin wordt steeds door de beide fractiën aangegrepen om politieke maatregelen te verkrijgen, die naar zij zeggen den toorn des hemels zullen afwenden. Middelerwijl blijven arrestatiën en deportatiën aan de orde van den dag. Overal, elk uur, op de openbare wandelplaatsen, in koffiehuizen, in den schouwburg ziet men personen gevangen nemen. De sol daten welke daarbij gebruikt wordenworden weder door de gendarmerie bewaakt, die aan de kazernen op wacht staan. Op eene aanvraag van de Kamer van Koophandel te Liverpool is door graaf Derbyin overeenstemming met de in het Engelsche Huis der Gemeenten door het gouverne ment reeds gedane mededeelingengeantwoord, dat de regeering hare beste krachten zal inspannen tot opsporing van de redenen, welke aanleiding gegeven hebben tot de tegenwoordige geldcrisis. Kan de werking der bank-akte door eene wijziging van sommige harer bepalingen verbeterd wor den, dan zal van die verandering werk worden gemaakt. Tot hiertoe is graaf Derby niet gestemd voor het benoemen eener Koninklijke commissie van onderzoek. De heer Lynebekend onder den naam van broeder Ignatius, die een monnikenorde in de Engelsche Kerk wilde oprichten, zal als priester in die Kerk geordend worden. De aartsbisschop van Canterbury en de bisschop van Londen hebben hem zelfs gemachtigd ziju klooster-plannen niet te laten varen. Hij zal alleen verplicht worden de monniks- kleeding af te leggen. Het klooster zal naar Londen wor den overgebracht, waar de leden der congregatie in som mige kerkelijk slecht verzorgde wijken hulpdienst zullen doen. - Te Greenock hebben Woensdag 11. wegens de dagloo- nen der timmerlieden wanordelijkheden plaats gehaddie na het arresteeren van eenige belhamels, spoedig werden gestuit. De ondergeteekende betuigt zijnen hart.elijken clank voor de deelneming gedurende zijne ziekte ondervonden. J. H. C. MARTIN. Leiden, September 1866. 20,OOOopN°.3731, heden gevallen ten Kantore van C. J. IIEINTZNieuwen Rijn over de Vischmarkt. Leiden, 19 September 1866. om contant op Donderdag den 27sten September 1866, des voormiddags te 9 uren, ten sterfhuize van wijlen den Heer J. C. DE VEER, aan de Voorstraat te Noordwijh-Binnenvan eenen netten goed geconserveerden IAlflStPÈJiEfDIjbeslaande in Mahonijhouten en Eikenhouten Meubelen, Pendules, Spie gels en Schilderijen bedden met toebehoorenKleederen Kachels, Vloerkleeden Porselein, Koper-, Tin-, IJzer-, Glas- en Aardewerk, benevens eenig gemaakt Cioiid cb» Zilver en hetgeen meer ter verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen daags vóór den verkoopdag, van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uren. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris Mr. C. C. VAN DER SCHALK, te Noordwijk-Binnen. De Notaris J. A. VAN DER LEE, gevestigd te Aar- landerveenis voornemens, ingevolge bekomen rechterlijke machtiging, op Dinsdag 18 September 1866 des voormid dags te 11 uren, in het logement de Vergulde Wagen van de Wed. DE WIT, aan de lage zijde van den Rijn over Alphenin het openbaar te verkoopen De kapitale, zeer net betimmerde en goed onderhouden HOFSTEDEgenaamd Lindenliofbestaande in een bomv- manswoning met koestallingzomerhuis, karnmolen, paarden- stalling, schuur, 2 hooibergen, verder getimmerte, erf, tuin en boomgaard, arbeiderswoning en erf, benevens diverse per- ceelen uitmuntende en zeer welige wei- en hooilanden, ter grootte van 33 bunders, 97 roeden, 91 ellen, staande en gelegen in de Zuid- en Noordeinder polders, aan de lage zijde van den Rijnonder Aarlanderveennabij het dorp Zwammerdam. Te veilen in 2 perceelen en te aanvaar den, de landen, 25 December 1 866 en de bouwmans woning en verdere betimmering 1 Mei 1 867. Al delasten bedragen f 310.50. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van de No tarissen II. N. HENGEVELD te Hazerswoxbde en J. A. VAN DER LEE voornoemd.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3