m N°. 2019. Zaterdag 15 September. A". 1 Binnenlandse!] Nieuws. I bouw een mededeeling gedaan omtrent Liernur's pneuma tisch stadsreinigings-systeem voor een dagelijksche reukelooze wegruiming, het vervoer en de toepassing op den landbouw van alle vastevloeibare en gasvormige uitwerpselen. Al de werken die met dit systeem in verband staan en al de toe stellen daartoe noodig, worden uitgevoerd en geleverd door de firma Van Liernur, Krepp en Comp., ingenieurs. Over dit punt had iu de 3de Afd. voor KoophandelZeevaart enz. nog een langdurige bespreking plaats in verband met het stelsel voor den afvoer van fecale stoffen. I D8CU RA(ilSLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe- oalve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- oiers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.76 Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.9ü. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vbd geuootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Apoortreiuen van Leiden naar 's-Gravenhage, Deüt, ScüieJam eu rt otterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 in.; 1 u. 24 ui 3 u. 42 ia.; ft u. 6 in.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem eu Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54, in.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 in. en te ILu.; 'j na.uidil. te 3 u, 35 id. 'j avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 3d m.'s namiddags. Oost-Indisohe Laodposi. Over Southampton l en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren'sav. Spoomeg-Telegraof dagelijks van 7 u. 's rutot 10 u. 45 mav. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en JPethoudersMaandag en Donderdagte 11 men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vry dag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uten.-ü« Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhais, eiken werkdag van 's morgeus 121 uren, Kantoor der In- eu Uitgaande Hechten eu Accijnzen dagelijks van 9luren en van 3 —6 uren; van'«-Rijks Directe Belas tingen, Maandag Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. vaa Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uren. Z. M. heeft benoemd bij het wapen der inf., bij het 7de r'eg., tot lsten luit. (naar ouderdom van rang) den 2den luit. E. Muller en L. VV. Muller, van het korps; op non-activiteit gesteld den lsten luit. W. F. K. R. Weber, van het 1ste reg. inf. - Bevorderd tot offic. van adm. 2de kl. de offic. van adm. 3de kl. J. P. FaubelJ. Breeman P. F. van Wage, F. VV. L. A. Hirschmann VV. Hane- graaff en J. G. de Vriese; tot adj.-adm. de scheepsklerk P. K. S. MetmanL. G. van Deun P. D. G. Soetbrood Piccardt, E. C. F. van Ingen en N. VV. Lasonder; en wij ders benoemd tot offic. van adm. 3de kl., de adj.-adm. H. K. J. van den BusscheJ. P. Vasseur, J. J. van den Berge, C. J. LagaaijVV. F. G. L. Faubel en E. H. VV. Wijnmalen de offic. van adm. 2de kl. bij de mar. E. L. G. P. C. Andrau, thans in Oost-Indië, op verzoek, eervol uit den zeedienst ontslagen; aan T. J. van Riet, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als not. te Amsterdam en in zijne plaats benoemd P. H. J. Feije, cand.-not. aldaar. Bij het openen der vergadering van de Staten-Gene- raalop aanstaauden Maandag, zullen reeds 3 officieren en 50 dragonders met de kolbak getooid en met de sabeltasch gewapend zijn. In de avond-zitting van Donderdag heeft de Eerste Kamer verworpen het voorstel van den voorzitter, om de Iudische begrooting Vrijdag voormiddag aan de orde te stellen en aangenomen een voorstel van den heer Cremers, om dit op Vrijdag avond te bepalen. Iu den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's-Hage zal Zaterdag avond worden ten tooueele gevoerd de groote opera Robert le Diable. - De inspecteur van het middelbaar onderwijs Dr. W. C. Staring, en de president van de Geldersche landbouwmaat- sohappij zijn Woensdag met Burgemeester en Wethouders van Nijmegen vergaderd geweest, om de vraag te bespreken in hoeverre het wenschelijk is voor Gelderland en wel te Nij megen een landbouwschool op te richten en deze al of niet le verbinden aan de inrichting van middelbaar onderwijs, Binnen die gemeente gevestigd. Op het Congres van Nijverheid dat Woensdag 11. te Haarlem werd gehouden, is in de lste Afd. voor Land- De 89ste algemeene vergadering der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid is Donderdag namiddag te Haarlem geslotennadat tot directeuren waren benoemd Prof. A. H. van der Boon Mesch te LeidenP. Smidt van Gelder te Amsterdam en J. W. L. van Oordt te Rotterdam; tot president bij acclamatie Dr. G. Simons, en voorts bepaalddat de volgende algemeene vergadering te 's-Gravenhage zal worden gehouden. De cholera blijft voortdurend in Nederland heerschen. Waar zij scheen geweken te zijn heeft zij zich op nieuw geopenbaard. Te 's-Gravenhage, Arnhem, 's-Hertogenbosch Zutfen en Helmond maakt zy voortdurend slachtoffers. Woensdag was te Amsterdam het gerucht verspreid dat een kwaadwillige menigte, uit wraak over het. niet hou den der kermis, het voornemen had, het cirque van den heer Carré tijdens de voorstelling in brand te steken. Werkelijk bewoog zich gedurende den avond eene zoo groote volks menigte in den omtrek van de Plantage, dat, ten einde alle mogelijke eventualiteiten te voorkomeneen sterk de tachement cavalerie en mariniers moest aanrukken om de menigte uit elkander te jagenwaarna alle toegangen tot de Plantage werden afgezet en alleen diegenen mochten pas- seerenwelke zich van daar naar de stad begaven. Vervol gens werdeu na den afloop der voorstelling de ingangen door cavalerie bezet en alle samenscholingen uit elkander gedreven. Intusschen doorliep eene bende, welke steeds in getal toenamde hoofdstraten en ging op sommige plaatsen tot baldadigheden overzoo zelfs dat zij sommigen o. a. bij Bahlmann, dreigde de glazen te vernielenzoo men hun geen geld wilde geven. Door de krachtig genomen maat regelen werden ook deze troepen uit elkander gejaagd en doorkruisten patrouilles cavalerie de geheele stad tot in dea

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1