Binnenlandsch Nieuws. adv. te 's-Hertogenboschthans commies ter prov. griffie van Noord-Brabant. eed zou geldelijk voordeel het lokaas zijn van den meineed." De gegrondheid van hetgeen de heer S. aanvoert is niet te betwijfelen maar het heeft toch een betrekkelijke waarde. Elke berekening van de overheidom te komen tot de ken nis van het inkomen der belastingschuldigenrust ook op grondslagen die hoogstgebrekkig zijn. Men treft ook het uiterlijke of men besluit van het uiterlijke tot het inner lijke, van den vorm tot het wezen. Een groot deel van het algemeen vertrouwende achting en de vereering vindt in hetgeen men ziet zijn gronden gelukkig behoort het tot de uitzonderingenals de publieke opinie zich bedriegt. Wy heb ben wel eens beweerd, dat in de openbaarmaking der aan slagen eenigen waarborg tegen te lage aangifte of opgave zou gelegen zijn. Wij beroepen ons in den regel op omstan digheden en aanwijzingen die het openbaar krediet vormen denkt dit feit weg en er is in de maatschappij geen handel meer mogelijk, want wat bepaalt meestal de waarde van het handschrift? Immers het krediet, het vertrouwen, den goeden dunkdie er heerscht. 't Is waar: de controle der overheid is moeilykmaar daarom kan men juist tot maatstaf nemen, wat de heer S. in zijn plan aan de hand geeft: huurwaarde en meubilair bijv., ten einde tot grondslag te dienen van vergelijking by te lage aangifte. Bij art. 6 der verordening, die de invor dering regelt, wordt tot maatstaf genomen «het vaste in komen voor zooverre dit bekend is of zijn kanalsmede de werkelijke huurwaarde." - Voorts: «in de maand Ja nuari worden door Burgemeester en Wethouders zes deskun digen benoemd en beëedigd. Moet de huurwaarde bij taxatie worden bepaalddan zullen daartoe twee van hen worden aangewezenaan wie bij verschil een derdeby lotinguit de over blij venden wordt toegevoegd. En daar ligt naar onze overtuiging een redelijke en billijke maatstafmits men in plaats van het in art. 6 opgenomen tarief neemt het meer nabij aan de waarheid van het werkelijk inkomen berekend tarief van den heer S.: Burg. en Weth. de heer S. huis van f 100 huurwaarde f 1200 f 900 /f 200 tt n 1400 H 2200 u 300 II 2400 II 3400 if 400 ft II 3600 1/ 5200 rt n o o f/ II 5000 II 7000 n 600 n II 6600 II 9000 tt 1/ 7 00 tt II 8400 II 11200 tt if oo O O tt II 10400 II 13600 if 900 ft 1/ 12600 h 16200 zoodat altijd het tarief het dwangmiddel wordt tot eigen aan gifte, of de bezwaren wegneemt die aan eigen aangifte ver bonden zijn. (In het vorig artikel (111) staat aan het begin van de tweede kolom: //van den ander op 1500 moet zijn: «op f 5000.") Z. M. heeft benoemd tot president der arr.-rechtb. te Gorkum Mr. J. C. M. van den Honert, thans offic. van just, bij de arr.-rechtb. te Brielletot offic. van just, bij de arr.-rechtb. te Brielle Jhr. Mr. J. J. F. de Jong van Beek en Donk, thans subst.-offic. van just, bij de arr.-rechtb. te Alkmaar; tot subst.-offic. van just, bij de arr.-rechtb. te Alkmaar Mr. A. F. L. Gregory, thans subst.-griff. bij de arr.-rechtb. te 's Hertogenboschen tot subst.-griff. bij de arr.-rechtb. te 's-Hertogenbosch Mr. E. G. J. Tilman thans recht, plaatsverv, in die rechtb. en adv. aldaar; - voorts met ingang van October a. s. benoemd tot proc.-gen. bij het prov. gerechtshof in Noord-Holland, tijdelijk belast met de functiën van directeur van politie in dal gewest, Mr. M. Schooneveld P.-Jz., thans adv. gen. bij gemeld gerechtshof; tot adv.-gen. bij het prov. gerechtshof in Noord-Holland Mr. J. Spoor, thans offic. van just, bij de arr.-rechtb. te Middelburg, en Jhr. Mr. C. H. Backer, thans subst.-offic. van just, bij de arr.-rechtb. te Amsterdam; tot offic. van just, bij de arr.-rechtb. te Middelburg Mr. C. J. Pické, vroeger kantonr. te Tholen tot subst.-offic. van just, bij de arr.-rechtb. te Amsterdam Mr. J. J. van Meerbeke, thans te Nijmegen, en te Nijmegen L. B. H. van Ryckevorsel, Z. M. heeft aan den heer 't Kint van der Kunop zijn verzoek, eervol ontslag verleend als consul van Nederland te Brussel, en is als zoodanig benoemd de heer Barnet Lyon oud-lid van den Kolonialen Raad van Suriname, en aan W. H. Hofstede, gewezen griff. der Staten van Drenthe, een pensioen verleend ten laste van den Staat, ten bedrage van 1666 's jaars. In de avondzitting der Tweede Kamer van Vrydagis de geheele begrooting der uitgaven voor Nederl.-Indië aan genomen met 50 tegen 5 stemmen, en de middelen met algemeene stemmen. - Daarna is de Tweede Kamer tot na dere bijeenroeping uiteengegaan. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is Vrydag avond bijeengekomen. De voorzitter doet mededeeling van de in- gekomen stukken die naar de afdeelingen zijn verzonden. Donderdag avond hield de vereeniging nLicht, Liefde, Leven" in het locaal Diligentia te 's-Hage eene buitengewone algemeene vergaderingter bijwoning waarvau zich een groot aantal leden hadden vereenigd. Deze vergadering was saam geroepen om in tegenwoordigheid der leden eene geldleening op hypotheek (de schoolgebouwen dezer vereeniging) aan te gaan, ten bedrage van 11,000 nominaal, welke leening noodig was, om in de groote kosten, tot het bouwen van scholen enz., waartoe eene som van ƒ40,000 wordt ver- eischt, te kunnen voorzien, daar deze vereeniging, hoewel het aantal leden groot mag genoemd worden en de ten haren behoeve te houden loterij naar wensch gaat, nog niet in staat is die aanzienlijke som te kunnen bestryden. De be doelde leening is aangegaan tegen 7 pCt. rente by de hy potheekbank te Amsterdam, voor den tijd van 25 jaar. Het was op verzoek der bank dat de akte in tegenwoordigheid der leden zou worden gepasseerd. Nadat die akte door den notaris, den heer J. E. Andries, was gepasseerd, deed de president nog eenige mededeelingenwaaruit o. a. bleek, dat bij het bestuur was ingekomen een ruime gift door een aanzienlijk Israëliet te 's-Hage geschonken waarvoor de voor zitter openlijk dank uitbracht. Ook deelde hy mededat de nieuw gebouwde schoollocalen weldra konden worden ge opend en dat bereids op die scholen waren benoemdmej. Kakebecke van Haarlemals 1ste directrice der meisjes school mej. Stuiver, uit het burger-weeshuis te 's-Hage, als onder-directrice dier school en mej. Regenbogen als di rectrice der bewaarschool. Vervolgens gaf de voorzitter nóg te kennendat met het inzenden van fraaie prijzen voor de loterijdie in November a. s. zal kunnen gehouden wor den, gedurig wordt voortgegaan, en dat nog korteljngs door de firma van Dryten en Bleeker, boekhandelaren te Sneek, eene zeer fraaie collectie boekwerken, door haar uitgegeven, allen keurig gebondentot dat einde was geschonken. Vrijdag avond is te Rotterdam door de politie aan gehouden de persoon van Jacobus Roelofs, oud 22 jaar, bediende in het «Zeemans-collegie" aldaar, die zich tydeljjk te Nijmegen bevond en aldaar diefstal met braak heeft ge pleegd eener som van 2 80 ten nadeele van den hofmees ter der stoomboot «Willem III," varende van Nijmegen op Arnhem vise versa, op welke boot R. vroeger bediende was; hij had zich onmiddellijk na den gepleegden diefstal met de eerstvarende boot «(Koningin der Ned.)" naar Rotterdam begevenalwaar de politie van zijn misdrijf onderricht was en hem spoedig in handen had. Donderdag is de goederentrein op de lijn van Maas- tricht-Venlo nabij Bunde gederailleerd, waardoor een op onthoud veroorzaakt werd van bijna 2 uren. Bij het her stellen van de locomotief op de rails, heeft de stoker zicli zwaar gekneusd; overigens zijn er geene ongelukken te be treuren. Door Ds. H. Woermanpredikant bij de Nederd. Herv. gemeente te Delft, is emeritaat aangevraagd met 1 December eerstkomende. Het Provinciaal kerkbestuur van Drenthe heeft aao Ds. L. L. van Loenen predikant te Beilenop zijn ver zoek, eervol ontslag verleend, in te gaan 16 November 1866, Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Rotterdam Dr. A. H. van Hartog te Lent; te Vlissingen Ds. J. Ver meer te Linschotente Oud-Alblas Dr. A. Dekkers te Chaaffi; te Koog aan de Zaan Ds. J. C. Singels te Spijk; te Zaam-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 2