Evangelie-Prediking Te HUURmet 1 November De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uren 66°, des avonds te 8 uren 60°, te 10 uren 5 6°. Donderdag morgen te 6 uren 54°, te 8 uren 57°, 's middags te 12 uren 66°, 's namiddags te 4 uren 66°. Buitenlandsch Nieuws. De stedelijke raad van Antwerpen heeft in zijn zit ting van 27 Augustus 11. een belangrijke beraadslaging gehouden over een adres, door een aantal burgers ingezon den .waarbij gevraagd werd dat het proces-verbaal der zit tingen van den gemeenteraad voortaan in de Nederlandsche taal, nde eigene taal der Antwerpsche bevolking," zou wor den opgemaakt. Naar aanleiding van het verslag der daar toe benoemde commissie, heeft de raad niet alleen dit ver zoek ingewilligdmaar tevens den maatregel verder uitge strekt en besloten dat voor alle stukkendie in ééne taal worden opgemaakt, het gemeente-bestuur zich voortaan van het Nederlandsch zal bedienenterwijl het Fransch alleen bij uitzondering zal mogen gebruikt worden, wanneer daar toe ernstige redenen bestaan. Dit besluit is met algemeeue stemmen genomen en door het publiek met levendige toe juiching ontvangen. Aan een open-tafel te Kleef zaten benevens vele an dere personeneen Pruisisch kapitein en een Nederlandsch officier. Het gesprek liep over een zündnadel geweer, en al spoedig kwam men op de wapening der Nederlandsche in fanterie de Pruis zeide toen spottenddat in Holland de infanterie nog met blikken geweren schoot. De Nederland sche officier wilde dit gezegde aanvankelijk niet opmerken, waarop de Pruis, zich van zijn succes zeker wanende, hem in het gesprek riep met de vraag: of het niet waar was, dat de infanterie in Holland nog met blikken geweertjes gewapend was? De Hollandsche officier merkte hierop koelt jes aandat hijby den staf dienendede vraag niet kon beantwoorden, maar hem uitnoodigde, om den volgenden morgen vroeg een Hollandschen sabel te meten. Een duel was hiervan het gevolg, waarbij de Pruisische officier een De onderhandelingen met Saksen-Meiningen zijn zóó moeilijk geworden, dat Pruisen verklaard heeft, met den tegenwoordigen hertog niet langer te willen onderhandelen. Men dringt te Berlijn er op aan, dat de hertog ten gunste van zijn zoon zal abdiqueeren. Men verzekert, dat de 5de Pruisische divisie naar Saksen en de 14de naar Hanover verplaatst zullen worden. De lust tot het bouwen van villa's en huizen in de omstreken van Leipzig is in de laatste jaren zóó toegeno men, dat de gemeente-besturen van zes dorpen in de nabij heid van die stad gelegen, aan de regeering vergunning De cholera heeft zich sedert eenige dagen in heviger Imate te Weenen geopenbaard en heeft vooral onder de troe lpon een epidemisch karakter aangenomen. Volgens den //Times" schijnen de berichten uit de Ver- leenigde Staten betreffende den oogst een tekort aan te wij len in de opbrengst der tarwe, maar een buitengewoon pvervloedigen oogst van maïs. In het noordelijk gedeelte van Yorkshire hebben de regenbuien der jongste dagen zulk een overstrooming te ■weeg gebracht, dat verscheiden dorpen onder water zijn ge- Pet en een onberekenbare schade is veroorzaakt. OFF1CIKEL NIEUWS. I - Burgerlijke Stand van Leiden, van den 30sten Augustus tot en GehuwdP. Piket jm. en J. Larrewijn jd. H. Taffijn wedr. en A. J. Omvlee jd. J. Flaman wedr. en P. van den Berg wed. M. G. Pecht wedr. en E. T. Blom jd. J. G. de Winter jm. en N. Schild jd. J. Verstraaten wedr. en E. van der Reek jd. J. Verhoeven wedr. en J. M. Smit jd. P. L. van der Kaaij wedr. en C. F. Bonnet wed. T. Bazel jm. en S. Heijmans jd. J. van der Linden jm. en J. M. du Pree jd. W. J. Nieuwenburg jm. en S. Schroef jd. H. J. Kramers jm. en J. Vrij jd. J. Esschers wedr. en P. J. van Berkel jd. F. L. Dee jm. en F. Jasperse jd. Overleden: A. S. E. Dusoswa D. 1 d. J. M. Meerburg D. 10 j. 10 m. A. Scheen Z. 2 j. 7 m. M. Kokkedee D. 11 w. J. G. Marjjt Z. bijna 5 m. D. Montagne Z. ruim 2 j. P. Wel- lert 57 j. J. N. Valk 32 j. A. Pont 39 j. P. Flanderhijn Z. 3 j. bijna 6 m. A. Verhoog Z. 8 j. N. van Heijningen Z. 2 m. J. H. van Duuren D. 2 m. D. Vlasveld D. bijna 15 m. Advertentiën. Vereeniging voor Christelijke Belangen. op Zondag 9 September 1866, des avonds te zes uren, Os. Cr, J. VINKE Pred. te Amsterdam. ZAAL. Noordeinde. een ZOMER- en WINTERVERBLIJFvoorzien van vier beneden- en zes bovenkamers, met marmeren stookplaatsen, keuken en kelder, koetshuis, stalling voor acht paarden, waarin harssteenen kribben, hooizolder en koetsierswoning tuin met aangenaam wandelboschmoestuinboomgaard 1£ bunder weiland, te zamen groot 3 bunders; gelegen aan den straatweg bij Bennebroek7 minuten gaans van het station Vogelenzang; te bevragen by den Heer C. BOER te Bennebroek. XE KOOP een TENTWAGENTJE voor vier personen, nagenoeg nieuw. Brieven francoonder letter W., bij J. VAN DER MEY te Lisse. Voor den aanstaanden cursus zijn 47 nieuwe leerlingen ingeschreven. j woud in het aangezicht en een aan de rechterhand ontving. [gevraagd en die ook bekomen hebben, om zich te zamen leu dan tot een stadte vereenigen. De verschillende dorpen Iznllen nu door straten, avenues en kaden, met schoone [huizen bebouwd, vereenigd worden, en het lijdt geen twy- |fel, of het getal inwoners van die dorpen, dat nu reeds |17,000 bedraagt, zal in de nieuwe stad weldra verdubbeld Izyn. De naam voor de nieuwe stad is nog niet bepaald. den 5den September 1866. I Bevallen: M. Philippo, geb. van Putten, D. C. H. Hoog kamer, geb. Fakkel, Z. M. J. Nicolay, geb. Leeflang, D. A. P. |le Poole, geb. Mulder, D. M. C. de Jonggeb. DuykersD. |t'van'den Berg, geb. van Egmond, D. J. van der Waals, geb. Bakers, D. A. M, M. van Wijngaarden, geb. Lancel, D. L. van Soest, geb. Lafeber, 2. A. S. van der Chljs, geb. van der Chijs, D. J. P. van Leeuwen, geb. van Wijk, D. E. C. C. Vergunst, geb. van der Klugt, D. G. van Houtum, geb. de Haas, D. C. van Franck, geb. Fruitman Z. H. Hageman, geb. Hout zager, D. J. Tegelaar, geb. van der Nat, Z. W. H. Taverne, geb. den Os, D. J. van der Reek geb. Schaft, Z. C. van der Weijden, geb. de Hejjder, Z. J. van Hees, geb. Provoo, D. M. Laurier, geb. Maleijs, D. A. E. van den Bogerd, geb. van den Bruggemen, Z. J. van der Woerd, geb. van der NatD. H. Cornelissen, geb. Brugman, D. J. Wallaart, geb. Singerling, D. L. Kooien, geb. Stikkelorum, D. J. M. Arnoldus, geb. Brugman, Z. DOOR BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alphen Overwegende, dat op den 5den September 1866, door GERRIT VAN DER MEER, van beroep veehouder, wonende te Alphenby den Bur gemeester aangifte is gedaan dat een stuks Koe afgezonderd staande in een boomgaard bij zijne woningdoor ziekte is aangetast. Overwegende, dat uit het rapport van den deskundige T. VAN AERDE blijkt, dat een zwartbonte Koe, oud 6 jaar, hierboven bedoeld, is aangetast door de besmettelijke veeziekte en dat de onteigening en afmaking daarvan, ter voorkoming van verdere uitbreiding dier ziekte, dringend noodzakelijk is. Gelet op de artt. 69 tot en met 72 der wet van den 28sten Au gustus 1851 Staatsblad N°. 125). Hebben besloten: 1°. Boven omschreven rund onmiddelijk te onteigenen te doen afmaken en na inkerving der huid, met bijvoeging van een genoeg zame hoeveelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen begraven 2*. Dit besluit onmiddelijk mede te deelen aan Heeren Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Hollandaf te kondigen binnen de Ge meente en te plaatsen in het Leidsch Dagblad. Alphen, den 5den September 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, A. VAN BEIJEREN. L. W. VAROSSIEAU.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3