Zomerzorg. HOOGERE BURGERSCHOOL. Verknoping van Schilderijen, SCHILDERIJEN Adverlentiên. TEEKENINGEHPRESTENPORSELEINENANTIQUI TEITEN LAKWERKENENZ. Men verzekert dat Italië de teruggaaf der ijzeren kroon te danken zal hebben aan de tusschenkomst van den Koning van Pruisen. De onderhandelingen tot het sluiten van een handels verdrag tusschen Oostenrijk en Italië worden le gelijk gevoerd met die over het sluiten van den vrede. Het in 1851 met Sardinië gesloten handels- en scheepvaartvei drag zal vernieuwd en uitgebreid worden, terwijl Oostenrijk daarbij door Italië als de meest begunstigde natie zal beschouwd worden. Voor eenigen tijd deelden de dagbladen mede, dat de fabriek van Faltis te Trautenau voor een groot gedeelte was in de asch gelegd. Men verneemt thansdat die brand van een groote ramp vergezeld ging. Na de gevechten tus schen Trautenau en Königinhof waren 27 00 Oostenrijksche gevangenen naar Trautenau gebracht en allen in de bedoelde fabriekeen uitgestrekt gebouw van 3 verdiepingenopge sloten. Den 3 0sten Juni te middernacht brak, naar men beweert door onvoorzichtigheid der gevangenenop de bo venste verdieping der fabriek brand uit en een hartver scheurende kreet van de gevangen soldaten brak de nachte lijke stilte af. In een oogenblik stond het bovengedeelte der fabriek met haren ontzaglijken voorraad garenwerk en vlas in volle vlam. Er volgde een niet te beschrijven verwarring en ontsteltenis. De ongelukkige gevangenen sprongen uit de ramen der 2de verdieping; ieder trachtte zijn leven te red den. Desniettemin kwam er een groot aantal in de vlam men om. Van 3 tot 9 September zal het ten vorigen jare ontworpen Internationaal Congres van handwerkslieden te Genève worden gehouden. Onder anderen worden er uit de groote steden van België, Engeland, Frankrijk, Duitschland en Italië gedelegeerden verwacht. Men herinnert zich dat niet alleen al wat den toestand der werklieden betreft zal besproken wordenmaar tevens de onderscheidene gegevens welker verwezenlijking de democratie zich ten doel heeft gesteld. Volgens lijdingen uit Massuah van 3 Aug., heeft de Koning van Abyssinië, Theodoros II, aan de opstandelin gen in zijn rijk een grooten slag bij Axum geleverd, die niets beslist heeft. De Koning heeft daarop op nieuw ver sterkingen ontbodenom een tweeden slag te leverendie waarschijnlijk beslissend zal zijn voor het lot des lands. Volgens berichten van Malta heeft de opstand zich van Candia tot den geheelen Archipel en het koninkrijk Griekenland uitgebreid. Eenige Turksche oorlogschepen krui sen voor Candia. De Morning Post heeft Vrijdag in geheimzinnige ter men medegedeelddat het blad grond had te gelooven dat het niet onwaarschijnlijk was, dat. de Koning der Grie ken een huwelijk zou sluitenwaardoor zijn positie als Euro- peesch Vorst aanmerkelijk zou verbeteren, maar dat dit hu- welyk afhankelijk is van zekere voorwaarden, die, worden zij nageleefdGriekenland in de oogen der wereld zal ver heffen. De Pall Mall Gazette gelooft, dat deze regelen betrekking hebben op het gerucht, dat de Koning der Grieken aanzoek heeft gedaan om de hand van Prinses Louise, en zich daarbij niet alleen heeft beroepen op de familie-betrekkingen, die reeds tusschen de hoven van Engeland en Griekenland be staan maar ook op nationale sympathiendie tusschen beide rijken heerschen. Men zegt ook dat de heer Gladstonedie op het punt staat Rome te bezoekennaar Athene zal ver trekken om op verzoek van H. M. een onderzoek in te stellen naar den stand van zaken in Griekenland en de plannen van den jongen Vorst. In een bij den //Times" ontvangen brief uit Philadel phia van 13 Augustus leest men: //Uit het Zuiden verneemt ffien een opmerkelijke uitkomst van de afschaffing der sla vernij. De plotselinge overgang van slavernij tot vrijheid gepaard aan het verschrikkelijk lijden der negers sedert het einde van den burgeroorlog, heeft al de krankzinnigenge stichten in het Zuiden zoo zeer gevuld dat zij geene ruimte genoeg hebben. Een veel grooter aantal zwarten dan blan ken zijn er krankzinnig geworden. Te New-York zijn door een brand 120,000 vaatjes petroleum vernield. De schade wordt op 5 millioen franks geschat. Men vraagt een knappe KffilTT- T^BT BUWJfr die tevens huis- werk kan verrichten liefst tegen 1 October e. k. Loon ƒ60.Adres in persoon bij de Boekhandelaars T. HOOIBERG ZOON alhier. Worden gevraagd om dadelijk in dienst te treden 'ITwee niarqueursof twee geschikte jongens die daartoe wenschen opgeleid te worden. Te bevragen in persoon. De Directeur der Hoogere Burgerschool maakt, namens de plaatselijke Commissie van toezicht op de scholen van middelbaar onderwijs bekend, dat de openbare BEVORDE RING en PRIJSUITDEELING zal plaats hebben op Woens dag 5 September, des namiddags te twee uren, in het ge bouw der Maatschappij tot Nut vati 't Algemeen. De Directeur der Hoogere Burgerschool Dr. D. DE LOOS. in de Brakke Grond te Amsterdam. C. F. KOOS, W. J. M. ESiClELiïERTS en C. F. KOOS Jr., Makelaars, zullen in het begin van September e. k., ter plaatse voornoemd, verkoopen Bene zeer uitgebreide en fraaie verzameling door oude en hedendaagscke Meesters Nadere informatiën geven de verkoopers ten hunnen kan tore, Nes, bij de Brakke Grond.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3