N°. 2007. Zaterdag 1 September. Binnenlandse!) Nieuws. LEI 8CII D A li Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76. iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 in.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te S u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 51 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen vau 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, .Maandag ochtend 4 u., de overige dageu 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poslbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. eu te 11 u.; 'a numidd. te 3 u. 35 in. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u, 35 m.'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton i en 17 over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 's m. tot 10 u. 45 mav. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage dés Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da .flijks vau 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 aren.-Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks vau 9 —1 uren en van 36 uren, van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 9 4 uren. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel. en ace. te Zwijndrecht c. a. den heer J. W, E. de Groot, thans contr. der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. te Zutfen; tot ontv. der in- en uitg. rechten en acc. en entreposeur te Dordrecht en Dubbeldam den heer M. J. A. Bannierthans ontv. der dir. bel. en acc. te Gouda c. a., en tot ontv. der dir. bel. en acc.'te Beerta c. a. den heer Jhr. E. W. Pol man Gruijs, thans ontv. derzelfde middelen te Wedde c. a. Z. M. heeft op hun verzoek eervol ontslag verleend behoudens aanspraak op pensioen en met dankbetuiging voor hunne langdurige aan den lande bewezen diensten aan Jhr. O. van den Santheuvel, uit zijn betrekking van prov. direc teur der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnzen in Groningenen aan G. D. Simonuit zijn be trekking van prov. directeur in Friesland, - voorts is de prov. directie in Drenthe met 1°. October aanstaande opge heven en vereenigd met die van Groningen- en zijn be noemd tot provinciale directeur in Friesland J. J. C. Pfis- ter, thans prov. directeur in Drenthe, - in Groningen en Drenthe W. J. Verkuyl, thans in Zeeland en in diens plaats G. W. van der Gronden thans controleur te Zwolle. Z. M. heeft op hun verzoek eervol ontslag verleend als plaatsverv. kantonrs.aan Mr. B. Mulder, te Almelo, en aan Mr. C. C. van der Schalk, te Noordwijk, en is als zoodanig benoemd bij het kantonger. te Alfen a/d. Rijn Jhr. E. de Charon de St. Germainburgem. der gem, Oudshoorn voorts den luit. t/z. 1ste kl. O. van Slooten met ultimo Sept. a. s. op zijn verzoek eervol afgevoerd uit het korps zeeofficieren der Nederl. marine, en met 1 Oct. a. s. de betrekking van inspecteur over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het 1ste district te Groningen waarmede hij thans tijdelijk is belast, bepaaldelijk aan hem opgedragen. Naar men verneemt zullen er in de volgende maand in de vlakte van Waalsdorp groote gecombineerde manoeu vres in het vuur worden uitgevoerd, en wel op de volgende datums: den 14den Sept., onder bevel van den kolonel van het 2de reg. dragonders W. K. J. Baron van Dedemden 18den Sept., onder bevel van den kolonel van het reg. gre nadiers en jagers W. J. P. Ravens; den 21sten Sept., on der bevel van den luitenant-kolonel van het reg. grenadiers en jagers A. C. A. Schönstadt; den 25sten Sept., onder bevel van den luit.-kolonel van het 2de reg. dragonders Tobias; en den 2 8sten Sept., onder bevel van den gene- raal-majoor Van Wickevoort-Crommelin. Aan deze manoeu vres zal de infanterie uit Leiden en Delft deelnemen. Op gemelde dagen zullen de troepen zich des morgens te 9 uren in de maliebaan vereenigen. - Uit een Dinsdag avond te Maastricht aangekomen te legram blijkt, dat bij de regeering bet voornemen bestaat de vestingwerken van Maastricht en Venlo te doen slechten of althans voor hun onderhoud niet dan de hoog benoodigde gelden op het budget van 1 86 7 uit te trekken. Deze tijding is door de ingezetenen met blijdschap begroet; door de ont wikkeling der industrie en het toenemen der bevolking is een uitbreidiug der stad buiten den kring der vestingwerken noodzakelijk. De gemeente Haarlem heeft uit 's-Rijks schatkist een voorschot van f 40,000 ontvangen, op de uitkeering van het 4/5 der personeele belasting. Door den gemeenteraad van Amsterdam is met 23 tegen 10 stemmen besloten in zake het geneeskundig onder wijs niet een rijksinstelling te vestigen maar een gemeente instelling te houden, waarvoor de Staat f 12,000 en de prov. Staten f 10,000 subsidie hebben bepaald. Een som van f 20,800 is ter beschikking van Burg. en Weth. ge steld voor kosten wegens de cholera. In zake de plaatsing van het standbeeld van Joost van Vondel is besloten aan de hoofdcommissie voor de oprichting te antwoorden dat de gemeente bereid is de kosten der fundeering ad f 3000 voor hare rekening te nemen, dat echter aan de plaatsing op de Torensluis te groote finantiëele bezwaren verbonden zijn en derhalve nog eens de commissie wordt uitgenoodigd een andere plaats aan te wijzen. Naar wij vernemen zullen de openbare vergaderingen der Leidsche afdeeling van de Hollandsche Maatschappij van fraaie Kunsten en Wetenschappen den 3den Dinsdag van Oc tober e. k. weder een aanvang nemen en alsdan onze ge- eerde landgenoote, mevrouw de wed. Storm, hier ter stede optreden. Uit de opgaven die in de Nederl. Staats-Oourant om trent de cholera worden gedaan, blijkt, dat die ziekte nog vele slachtoffers maakt te Amsterdam, te Arnhem en te

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1