Zomerzorg MiTINÉE MUSICALS, Eene Rijke Pianino, en stapelde die op elkander tot een wal. Ook mgdien zij voor dood hieldenlegden zij op dien stapeldie hun tot verschansing strekte en waarachter zy het vuur op die bat terij beantwoordden. Door het vreeselijk gedruisch en de pijn myner wond weer tot bewustzijn gekomenbespeurde ik nu eerst in welk een vreeselijken toestand ik verkeerde. Rondom mij sloegen de kogels in de lijken en elk oogen- blik kon ook ik er een verwachten. Met inspanning van al myne krachten smeekte ik een van de Pruisische soldaten, die achter mij stond, om mij uit mijn toestand te bevrij den. De soldaat liet van schrik zijn geweer vallen, en met levensgevaar, daar hy nu een bres in den wal van lijken maken moest, redde mij de brave man en zorgde dat ik van het slagveld werd gedragen en naar het hospitaal van Nachod werd vervoerd." Uit Praag verneemt men voortdurenddat de onder handelingen met Pruisen goed vlottenterwijl alleen by de Italiaansche aangelegenheden eenigezij het dan ook niet onoplosbare bezwaren bestaan. Men beweert nl., dat het Ty- roolsche gebied op den duur niet tegen Italië te verdedigen zou zijnwanneer niet enkele gedeelten van Italiaansch Tyrol aan Oostenrijk blijven. Als zoodanig noemt men het bovenste gedeelten van het Val Tellina, van het Canonicadal en het kasteel Rocca d'Anfo. Zonder deze punten, meent men, zou Zuid-Tyrol voor eiken aanval van de Italiaansche zijde open liggen. Het schijnt dat men van onze zyde zeer genegen is, om zich inschikkelijk te betoonen wat de geldquaestie be treft, indien deze eischen worden ingewilligd. De oorlogsvergoeding door Wurtemberg te betalen, bedraagt 8 millioen gulden. Baden moet als oorlogsvergoeding binnen 2 maanden 6 millioen gulden betalen. In het vredesverdrag hebben de contractanten zich verbonden tot opheffing van alle Rijntollen in geval de overige Rijnoever-Staten toestemmen. Daar tot dusverre slechts Nassau en Hessen-Darmstadt bezwaar ge maakt haddenNassau heeft opgehouden te bestaan en Hes sen-Darmstadt wel niet bij machte zal zijn, zich nu nog te verzetten, mag men verwachten, dat de vaart op den Rijn eindelijk vrij zal worden. Men wil dat de Kroonprins van Pruisen zich binnen kort naar Hanover zal begeventen einde aldaaralsmede in Hessen, in de hoedanigheid van Onderkoning de rege ling der Pruisische administratie in die landen te leiden. De Italiaansche emigratie uit het Trentsche duurt voort. Te Bassano alleen zijn ruim 50 personen uit het Val Sugana, ten deele met vrouw en kind aangekomenzij hadden reden om zich voor de Oostenrijkers in veiligheid te stellendaar deze overal tegen de Tyrolers, die Italiaanschgezinde gevoe lens aan den dag legdenprocessen wegens majesteitsschen nis of hoogverraad instellen. Maarschalk Forey heeft te Nancy bij de uitdeeling van prijzen aan de schooljeugd deze bekend gemaakt met het karakter van den Keizerlijken Prins. //De Prins," zeide hij, //is een kind van zijn tijd; zijn grootste eerzucht is, eenmaal den degen der Napoleoniden te voeren. Wat moet er van mij wordenzeide hij eensals ik niet soldaat ben? Daaraan herkennen wij het bloed van den modernen Cesar, den erfgenaam van Frankryks kroon. Hij denkt nu reeds over zijn toekomst, en om zich daarvan te vergewis sen rekent hij op den militairen roem dien zijn dynastie gegrondvest heeft. Het is voornemens reeds op zijn zestiende jaar het examen af te leggenvereischt tot toelating op de school van Saint Cyr." Keizer Napoleons gezondheidstoestand is thans weer voldoende. Wat Keizerin Charlotte betreft, het succes harer zending wordt steeds zeer twijfelachtig geacht, vooral op grond van een gesprek dat H. M. met den heer Rouher zou gevoerd hebbenen waarin deze haar weinig hoop zou gelaten hebben op het toekomstig lot van Mexico. De internationale tentoonstelling van voorwerpen be treffende de visscherijen te Boulogne onder het bescherm heerschap van Keizer Napoleon aangericht, is in de vorige week door den Departements-prefectnamens den Minister van Marine, plechtig geopend. De prefect zeide in zijne daarbij gehouden rededat Nederland het eerste voorbeeld van zulk een tentoonstelling had gegeven. //Aan de zonen der onverschrokken zeelieden Tromp en de Ruyter voegde het (zoo drukte de prefect zich uit) het voorbeeld te geven hetwelk door Noorwegen en door Frankrijk nagevolgd is; en het standbeeld van den ouden Beukelsz moet bijval heb ben geschonken aan het denkbeeldhetwelk de visschers van de Noord- en van de Oostzee en de gelastigde der zee varende natiën in het Hollandsche Venetië vereenigde." OFFICIEEL NIEUWS. De BurgemeesterHoofd van het Gemeentebestuur van Leydendoet te wetendat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld eenop den 7den dezer maand, invorderbaar verklaard kohier, van het patentregt, over het dienstjaar 1866 en 1867, houdende aanslagen voor wijk 5 terwijl ieder verpligt is zijnen aan- 8lagop den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Advertentiën. Tegen 1 September a. s. te HUUR een HUIS, bestaande uit 4 benedenkamers, keukeu, kel der, wagenhuis, enz., twee ruime zolders met logeer- en meidenkamertje, benevens eenig tuingrond, gunstig ge legen aan den straatweg te Hillegom. Te bevragenmet franco brieven, bij A. VAN BEEK, Timmerman te Hil legom. OOWOEROAG 33 AUGUSTUS 1S66 des namiddags van half drie tot half vier ure. door het Muziek-corps van het Regiment Veld-Artillerie aangeboden door HH. Officieren. Toegang vrij. van het beroemde Huis JDehainte Parijs, bekroond met de Eerste Medaille (Medaille d'Honneur), geheel nieuw3 snarig, 7 octaaf, uitmuntend van toon, de bouworde hoogst soliedwil men overdoen voor den prijs van f 36 5 in plaats van 450. Bewijzen van echtheid en guarantie voor 6 jaren, op zegel, er bij. Te bezichtigen, Gravenstraat, 275 achter de Nieuwe Kerk, te Amsterdam,. E. DE PROUW. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Oudshoorn, Overwegende, dat op den 17den Augustus 1866 door CORNELIS JANSE VAN HOORN, van beroep Veehouder, wonende te Oudshoorn, bij den Burgemeester aangifte is gedaan dat twee stuks rundveeaf gezonderd staande in een afgesloten stuk land, door ziekte zijn aan getast. Overwegendedat uit het rapport van den deskundige WIJNAND MUIS blijkt, dat een zwart blaar Koe, oud 5| jaar, hierboven be doeld, is aangetast door de besmettelijke veeziekte, en dat de ont eigening en afmaking daarvan, ter voorkoming van verdere uitbreiding dier ziekte, dringend noodzakelijk is. Gelet op de artt. 69 tot en met 72 der Wet van den 28sten Au gustus 1851 Staatsblad N°. 125), Hebben besloten 1°. Boven omschreven rund onmiddelijk te onteigenente doen af maken en na inkerving der huid, met bijvoeging van een ge noegzame hoeveelheid ongebluschte kalkter behoorlijke diepte te doen begraven; 2®. Dit besluit onmiddelijk mede te deelen aan Heeren Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Hollandaf te kondigen binnen de Ge meente en te plaatsen in het Leidsch Dagblad. Oudshoorn, den 17den Augustus 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. SCHARFF Jr. DE CHARON DE SAINT GERMAIN,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3