N°. 1996. Maandag 20 Augustus. A°. 18i t Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH MGBLA Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen ko9t voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.76. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.9Ü. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 24 ra.3 6 u. u. 42 ra.; 9 u. Op 6 m.; 9 n. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 51,01.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m. Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maaudag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 ra. en te 11 u.; 's naraidd. te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av.8poor*»eg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u.45m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 aren.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van'«-Rijks Direote Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; Fan de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot commies bij het Departement van Financiën den heer Mr. F. S. K. J. graaf van Rand- wijck, thans adj.-commies der 1ste kl. ter provinciale griffie van Zuid-Holland. Z. M. heeft aan Mr. G. van IJsselsteynop verzoek met 1 Sept. a. s. eervol ontslag verleend als raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden; voorts benoemd tot plaatsv. kantonrechter te Nijkerk den heer W. B. J. G. M. Cramer von Baumgartenontv. der reg. en dom. aldaar. Z. M. heeft den heer S. J. Dunlop erkend en toege laten als consul van Italië te Batavia. De Minister van Oorlog heeft vergunning verleend aan Dr. A. L. Boeckluit. der artillerie, te Delft in gar nizoen om werkzaam te zijn bij de graadmeting, waarmede be last is geworden Dr. Stamkart, lid der Kon. Academie van Wetenschappen. Op last van het Departement van Oorlog zullen aan de militairen van den Israëlietischen godsdienstdienende bij de verschillende legerkorpsenwanDeer zij zulks mochten ver langen, verlof worden verleend van 5 Sept. a. s. tot 5 Oct., ten einde in de gelegenheid te zijn de in opgemeld tijdvak invallende feesten ten hunnent te kunnen vieren. Naar men verneemt bestaat bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal het voornemen omna afloop van de be raadslaging over het wetsontwerp nopens de inkwartieringen nog te behandelen de aanhangige ontwerpen betrekkelijk de veeziekte. Voorts verneemt men, dat het verslag der commissie van rapporteurs over de ontwerpenhoudende de Indische be grooting voor 1867, nagenoeg gereed, en dat het verslag zeer uitvoerig is. De 2de luit. I. W. Egter van Wissekerke van het korps der genie van het Oost-Indische leger, is tot zijn prac- tische opleiding gedetacheerd te Wijk-bij-Duurstede bij de aldaar gebouwd wordende groote inundatiesluis en zal aldaar verblijven tot tijd en wijle hij zijne bestemming naar Indië zal volgen. - Sedert het begin dezer week houdt de commissiebe noemd tot het afnemen der examens voor middelbaar onder wijs (letterk. vakken), hare zittingen aan het Ministerie van Binnenl. Zaken onder voortzitting van den heer Inspecteur Dr. Steijn Parvé. Door die commissie zijn den 16den en 17den dezer o. a. toegelaten, voor de Fransche taal en let terkunde, de heerenH. W. F. Bonte, geboren te Leiden laatst secondant te Delft, en W. J. Bonte, hulponderwijzer aan de school op de Aalmarkt, onder directie van den heer Japikse alhier. Beide heeren waren reeds in het bezit van de hoofdonderwijzers-akte en van akten voor de moderne ta len en de wiskunde volgens de wet op het lager onderwijs. In een der wachtkamers van het paleis van justitie te Amsterdam werd Donderdag een diefstal gepleegddie getuigt van zeldzame behendigheid en brutaliteit eener vrouw. Onder de getuigen, door de arrondissements-rechtbank op geroepen bevond zich ook een vrouwdie van een dame welke zich mede daar bevond om getuigenis af te leggen terwijl zij met haar sprak, een gouden armband ontvreemdde, welke op de gewone wijze met een slot en bovendien nog met een goud kettingje om den arm bevestigd was, zonder dat de dame iets bespeurde van den diefstal voor dat zij daarop door een ander was opmerkzaam gemaakt. Toen nu de dievegge bemerkte, dat het vermoeden op haar viel, mof felde zij den armband behendig in de parapluie van een der andere getuigen. Dit werd echter door een der wachtheb bende mariniers gezien, die daarvan kennis gaf aan de rijks veldwachters die zich benevens een tiental andere getuigen in de kamer bevonden en bij het plegen van den diefstal tegenwoordig waren. Naar wij vernemen heeft de officier van justitie na gehouden onderzoek de voorloopige inhechtenis- stelling der dievegge gelast. Het provinciaal kerkbestuur van Noord-Brabant heeft aan Ds. H. Bakker te Willemstad, op verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn evangeliebediening, integaan 1 Sept. 1866, en het provinciaal kerkbestuur van Drenthe aan Ds. C. H. Pelinck te Koevordenintegaan 1 October. Door het prov. kerkbestuur van Drenthe is den 15den dezer geëxamineerd en tot den predikdienst toegelaten de heer J. Folpmers, candidaat in de godgeleerdheid aan de Hooge- school te Groningen. Beroepen bij de Herv. gemeenten te Aalst Ds. A,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1