X". 1995. Zaterdag 18 Augustus. A0. 18(»f>. Binnenlandsch Nieuws. II IIKI H nam it Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75 Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu* welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 ui.; 43 u. 42 m.j 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; li u. 54, m.; 3 u. 1 in.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van VGravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingeo aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'a nmuidd. te 3 u. 35 m. 'savouds te 7 u. 65 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijLs-Teiegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u.45m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en fPethouder»Maandag en Donderdag te 11 ui en Commune van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrgdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da -lijks vau 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnzen dagelijks van 91 oren en van 36 uren. van'«-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegal, Registratie dagelgks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. In de zitting der Tweede Kamer van heden Vrydag is het Wetsontwerp tot regeling der inkwartieringen en het onderhoud van het krijgsvolk met 39 tegen 7 stemmen aan genomen. - Maandag aanstaande aan de orde de wetsont werpen betrekkelijk den suiker-accijns. De heeren B. A. Baron van Verschuer, Mr. A. H. van Wickevoort CrommelinS. de Clercq Wz., Mr. Delcourt van Krimpen, Th. Wilson Jr. en H. van Wickevoort Crom melin grondeigenarenlandbouwers en veehouders in Noord- Holland (Haarlem en omstreken), wenschen aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal zoodra mogelijk een adres in te zendenstrekkende tot ondersteuning van de dezer dagen door den Minister van BinneDl. Zaken bij die vergadering ingediende wetsontwerpen tot krachtdadige bestrijding van den veetyphus. Te dien einde is door hen aan belangheb benden een afschrift toegezonden van een door hen onder teekend adres, en zij koesteren de verwachting, dat ook uit de overige gedeelten der provincie Noord-Holland vele soort gelijke adressen met spoed zullen worden ingediend. Naar men verneemt worden er op last der hooge re geering van alle door de ziekte geteisterde steden kaarten opgemaakt, waarop elk huis en elke straat, waarin zich cholera-gevallen hebben voorgedaan in het bijzonder moeten worden aangestipt. Aan de //Nieuwsbode" wordt van geloofwaardige zijde medegedeelddat dezer dagen van het Departement van Bin- nenlandsche Zaken de aanschrijving zou zijn uitgegaan, dat de Minister van gedachte isdat er een oud besluit bestaat waardoor ambtenaren van den waterstaat, even als militai ren, verplicht zouden zijn tot het aangaan van een huwelijk vergunning aan de regeering te vragenmet opgave van den naam der bruid en verdere bijzonderheden. Dezer dagen is op haar landgoed //Buiten-Rustge legen onder Bergen-op-Zoom en Halsterenoverleden en ingevolge haar verlangenook aldaar begraven mejufvrouw Louise van de Putte. Bij uiterste wilsbeschikking heeft zij onder anderen gelegateerdaan het R. C. Weeshuis aldaar een kapitaal woonhuis te dier stede, en aan de gemeente Bergen-op-Zoom het voornoemde landgoed, onder voorwaarde «ener jaarlijksche uitkeering van f 6 90 aan vier ongehuwde bloedverwanten die tevens erfgenamen zynen twee dienst boden. Voorts moet na het overlijden van iedere dienstbode jaarlijks een som van vijftig gulden worden geschonken aan een oude hulpbehoevende dienstbode en gelijke som van vijf tig gulden aan een brave weduwe of meisjedie met naaien in haar onderhoud moet voorzienvolgens keuze van den gemeenteraad. Bovendien zal de gemeente na het overlijden der bloedverwanten die gelden moeten aanwenden voor zoo verre zij toereikend zijn om daaruit een veelbelovend jon geling tot het een of ander wetenschappelijk vak op te lei den, mits het niet zij tot den geestelijken stand. Eerstdaags zal de raad een besluit nemenof hij de nalatenschap al dan niet zal aanvaarden. Voor eenige dagen werd door een landbouwer te Geesteren een bruiloft gegeven, waarop omstreeks 600 gasten genoodigd werden. Eenige mudden tarwe- en roggemeel, 40 hammen en verscheidene ponden rijst werden toebereid, om de magen der genoodigden te vullen3 a 4 tonnen bier werden verbruikt om hunnen dorst te lesschenterwijl de noodige sterke drank (voorzeker niet weinig) werd ge schonken om de vroolijkheid der gasten op te wekken. Beroepen by de Hervormde gemeente te Warns Ds. F. J. Stroman de Grave te Veenendaal. Wij hebben te betreuren het verlies van een voorma- ligen stadgenoot, die reeds als kweekeling op de scholen van het Genootschap M. S. G. veel beloofde en zich gunstig onderscheidde. Als tolk voor de Chineesche taal te Soera- baya was de jonge Francken zeer bemind en zijn droevig overlijden aldaar maakt de stof uit van een Elegie door den Chinees Tshoa-dsien-singwaarvan wij het volgende mede- deelenIn het derde regeeringsjaar van Tongti van de groote Tsing-dynastiein het jaar Kah-tsoe van den 60deelingen Cyclus, in de eerste maand op den 14den dag, genaamd Ra-sienheeft Tshoa-dsien-sing, de overlevende vriend, bij het graf van zijnen vriend Francken het volgende gezegd Helaas! De jaargetijden wentelen zich in eenen kring voort, en alle dingen veranderen in zijn en plaatsmaar het hart van den mensch wordt er door bewogen. Terneder gebogen loof ik den koninklijken bekeerscher van het groote Hol land die als vertegenwoordiger van Hemel en Aarde zijne besluiten neemt, en het lot van 't volk verzekert. Hij heeft de regeeringsvvijze van heilige heerschers achtereenvolgens

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1