LOTERIJ MEST. Afgifte der Prijzen J. C. A ALDERS, echte PHOSPHO GUANO, Heeren Apothekers en Genees kunstoefenaren. Advertentiën. leu behoeve van achtergebleven betrekkingen der slachloflers van de cholera. STADS-GEHOORZAAL Zaterdag* 18 Augustus, No. 1—1500 Hlaandag 20 Augustus, No. 1501—5611. Wilhelm te kennen gegeven, dat hij zich verzetten zal te gen de opname van het Groot-Hertogdom Luxemburg in den Noord-Duitschen Bond, alsmede dat Z. M. van oordeel is dat de stad Luxemburg heeft opgehouden een Bondsves- ting te zijn. Hierop heeft de Pruisische regeering geant woord, dat Pruisens recht om die vesting met troepen te bezetten, niet voortspruit uit het Duitsche bondsrechtmaar uit Europeesche tractaten van 1815, en dat Pruisen niet voornemens is van dat recht afstand te doen." Te Berlijn heeft zich uit de aanzienlijke klasse een comité gevormdtot het verkrijgen van inschrijvingen met oogmerk om uit de langs dien weg verkregen gelden aan graaf Yon Bismarck, generaal Von Mollke en generaal Von Roon namens de ingezetenen een prachtig feestmaal aan te bieden. Daar het comité een spoedigen toeloop van in schrijvers verwacht, heeft het besloten dit feestmaal reeds tegen aanstaanden Donderdag vast te stellen. Uit Hanover wordt gemeld, dat de Pruisische troe pen in dat land aanzienlijk versterkt worden, dat in de kleinste steden sterke bezettingen worden gelegddat het garnizoen der hoofdstad op 10,000 man gebracht is en dat overal strenge maatregelen genomen worden om demonstra- tiën van de zijde der bevolking tegen te gaan. Wij hadden, zoo schrijft men uit Znaymin vier dagen tijds, 18,000 Pruisen hier. Zaterdag den 4den wa ren er 1 1,000 aangekomen, ofschoon slechts de komst vau 9000 was aangekondigd en daarvan bleven er in de stad alleen 8000. De wijze, waarop het overschot van 2000 man in de stad werd ingekwartierd, was zeer opmerkelijk. Over eenkomstig het bevel van den kommandant van Znaym was er slechts voor 6000 man kwartier gemaakt. De soldaten maakten toen zelf kwartier. Zooveel man als er bijeen waren traden het eerste het beste huis binnen en verklaarden daar te blijven. Geen verzet hielp, onderhoud en ligging moesten worden gegeven. Toen had van den aanvang af de inkwartiering op eigen aardige wijze plaats. Toen de bevelhebber kwamliet hij zich door den gemeenteraad een plan van de stad geventrok daarover een kruis en wees voor elk der kwartieren een re giment aan, dat daar moest ingekwartierd worden, met uitdrukkelijk bevel, dat geen man van het eene regiment in het kwartier van den ander mocht opgenomen worden. De kommandant vroeg volstrekt niet welke soort van menschen in de verschillende kwartieren woonden en of zij rijk of arm waren. De brigade, die den 4den de stad binnenrukte, bestond uit drie regimenten infanterie, een regiment dragonders en een batterij. Het aanrukken van een regiment Pruisische infanterie wekt bij een iederdie dit voor de eerste maal ziet, den lachlust op. Voorop marcheeren namelijk altijd zes tamboers en zes pijpers, die op een zeer primitief fluitje een soort van picolo, allerlei meest zelf gecomponeerde mar- schenquadrilles enz. blazenwaarbij de tamboers dapper op de trom roffelen, zoodat het geheel een helsch leven maakt. De Pruisische stafmuziek is daarentegen zeer goed; zy voert in de Oostenrijksche steden meestal Oostenrijksche stukken uit. De Pruisen moeten de Oostenrijksche tabaksfabrieken ge ducht geplunderd hebben. Zondag toch ontving elk soldaat na de godsdienstoefening 150 sigaren en twee pond tabak van Oostenrijksch fabrikaat, de officieren allen 200 cuba- sigaren. De militairen maakten het zich recht aangenaam. Alle conditorïen, koffiehuizen en restauraties zijn den ganschen dag met soldaten gevuld. Zij vergeten echter maar al te dikwijls hunne rekeningen te betalen. Maandag vertrok de infanterie des morgens te 6 uren, te half 11 kwam de cavalerie, en te 12 uren weder een regiment infanterie, 3000 man, die gedurende den wapenstilstand te Znaym in garnizoen blijven. Een Duitsch blad meldt als een curiositeit, dat de Oostenrijksche telegraaf-beambten te Egertoen zij voor de aanrukkende Pruisen op de vlucht gingen, de telegraaftoe stellen niet vernielden, maar verzegelden, in de meening dat de Pruisen toch het Oostenrijksch Keizerlijke zegel niet zouden durven verbreken uit vrees voor het artikel in het Oostenrijksch strafwetboektegen de schending van dit zegel. Getrouwd Z. J. JONGMANS, en H. T. HOPMAN. Leiden, 15 Augustus 1866. Voor de vele bewijzen van deelneming, oudervonden bij het overlijden mijner Echtgenoote, betuig ik door deze mijnen oprechten dank. W. GONZAAL. Leyden15 Augustus 1866. in de van 's morgens 10 tot des namiddags 4 uren. De gerenommeerde etiq. met gedrukten naam der GE NEESMIDDELEN zijn in eene uitgebreide sorteering, elke naam in 6 verschillende grootten, verkrijgbaar in het. Magazijn van Apothekersbehoeften en Chirurgicale Instrumenten, van SINGEL, BIJ HET KONINGSPLEIN, X. n°. 9, TE AMSTERDAM. Bij franco aanvrage kan men monsters of goederen 3 dagen op zigt bekomen mits franco en onbeschadigd terug. De ondergeteekende bericht, dat bij hem voorhanden is de die rechtstreeks door hem uit de groeven wordt aangevoerd, aan de Fabriek bewerkt en afgeleverd wordt in balen van 100 n. als: Phospho-Guanoa f 11,50 de 100 n. Phospho-Guano met 15 °/0 pot- aschzoutn n 12,50 n n n Super Phosphaat van Phospho- Guano n ii 10,00 n n i/ Met goed succes wordt ook steeds afgeleverd de zoo gunstig bekende BEENDERENMEST enz., enz., voor bouw en graslandenalsook voor tabaks-, beet- of mangel/wor telen verbouw, van f 6 tot f 10 per 100 n. Ook CHLOORKALK en EAU DE JAVELLE tot rei niging der stallen enz., is voor lagen prijs in 't groot en klein aan de Fabriek te bekomen. M. MULLER, Scheikundig Fabrikant, Waard-Barrière N°. 68, te Utrecht.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3