FAILLISSEMENT. Advertentiën. Bestuurderen van het Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix GEEN TAND- OF KIESPIJN MEER. Men meent, dat Frankrijk door de tegenwoordige on derhandelingen weder in het bezit zal komen van zijn gren en vóór 1814. Die grenzen strekken zich uit tot Philippe- yjlle. Mariënburg, het hertogdom Bouillon, SaarluisSaar- bruck, het grondgebied van de Saar tot aan Lante,metde vesting Landau. De cholera neemt te Parijs toe. Het aantal sterfge vallen is 200 per dag. Men meent dat zij wel tot het laatst van September zal aanhoudendaar ze gewoonlijk aldaar drie maanden vertoeft en zich met Juli vertoond heeft. Voor een paar dagen is in een telegram uit Athene gemeld, dat de Christelijke bevolking te Candia tot opstand is overgeslagenomdat de Porte geweigerd heeft aan hare dachten te gemoet te komen. Het blijkt thans, dat die be volking reeds voor geruimen tijd een bezwaarschrift aan de Turksche regeering had gezonden over het willekeurige ge drag der Muzelmansche autoriteiten en hare afpersingen en op herstel dier rechtmatige grieven had aangedrongen. Dit rap port werd in handen gesteld eener commissie van Turksche ambtenaren, welke een rapport had uitgebracht, volgens het welk de beschuldigingen in het bezwaarschrift allen grond misten. Dit nu maakte de verbittering der Christelijke be volking, welke thans inzag dat er voor haar aan geen her stel der grieven^door vreedzame middelen te denken was, zoo zeer gaandedat zij tot. opstand oversloeg. Wie weet of wij in deze insurrectie niet een voorlooper te aanschou wen hebben van veel ernstiger gebeurtenissen want de kie men zijn er ontegenzeglijk in het Ottomanische rijk voor aanwezig. Te Chicago in de Vereenigde Staten van Noord-Ame- rika wordt thans gaslicht uit ruwe petroleum gebrand, dat viermaal sterker dan het steenkolengas en veel goedkoo- In de Mexicaansche wateren heeft een gevecht plaats Igehad tusschen een Oostenrijksch en een Pruisisch oorlogs- Ikorvetwaarbij eerstgemelde de overwinning heeft behaald. OFFICIEEL, NIEUWS. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op den 6den Augustus 1866. 3 wegens het oplaten van vliegers buiten de daartoe ge stelde plaats. 1 wegens het werpen van vuilnis in het water. 1 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 2 wegens het verontreinigen der straat. 5 wegens een hond ongemuilband op straat laten loopen. I 1 wegens zittende op een hondenkar te rijden. 1 wegens overtr. van art. 315 algem. politie verord. Burgemeester en Wethouders van Leyden brengen bij leze ter kennis van de kiesgeregtigden dat ingevolge art. p der Wet van 29 Junij 185 1 (Staatsblad n°. 85) de ver kiezing, ter vervulling van de in den Gemeenteraad open gevallen plaats ten gevolge van het genomen ontslag door Iden heer W. C. BAERT, zal geschieden op Dingsdag den l'iSsten Augustus aanst. ■—Eerste Huwelijks-afkondiging te Leiden, 12 Aug. 186 6. jJacobus Kanbier, wedr. van Catharina de Wever, 3 9 j. en lllargaretha Ossevoort, jd. 3 2 j. - Johannes Wolters, jm. P3 j. en Catharina van Leeuwen, jd. 20 j. - Henricus iFranciscus Pommee, jm. 27 j. en Anna van Oosten jd. 33 li - Jan Segaar, jm. 2 5 j. en Jacomina van der Laken, lil. 21 j. Abraham Hoefsmitjm. 30 j. en Catharina den ■Haanjd. 26 j. - Andries Wenmaker, jm. 2 8 en Louisa lAnna Maria Diepenbach, jd. 38 j. - Willem Adriaan Mon- l'anusjm. 24 j. en Anna Alberdina Wanner, jd. 27 j. - Fendert Stakenburg, wedr. van Lena Susanna Malade36 I en Maria van Maastricht, jd. 30 j. - Rijk Kool, jm. I? j. en Allegondes Yerra, jd. 22 j. - Jacob Oudshoorn, P. 34 j. en Sophia Carolina van Hofejd. 25 j. - Abra- lam Molenaar, jm. 22 j. en Heyltje Scharloojd. 24 j.- If'ornelis Laterveer, wedr. van Elisabeth Gertenaar, 25 j. In Jacoba Gertenaar, jd. 23 j. - Franz von Faber, jm. 22 I'en Antoinetta Margaretha van der Smissen, jd. 21 j. - ■Hendrik Leonard Hubert Canjels, jm. 35 j. en Elisabeth Pttberlina Bloemen, jd. 33 j. brengen bij deze ter kennis van die daarbij belang hebben dat tot het aannemen van leerlingen voor de SSurgeravond- scliool en de Ambachtsschool zal worden gevaceerd op Maandag en Dinsdag 20 en 21 Augustus aanstaande, des avonds van 7 tot 9 uren, in het lokaal in de School steeg, Wijk IV, Nos. 559 en 560. Men wordt herinnerd dat om tot de Burgeravond school te worden toegelaten, er blijken moeten worden gegeven grondig bekend te zijn wat de Cijferkunst betreft met de theorie en de bewerking van gewone en tiendeelige breuken en met het metriek stelsel wat de Aardrijkskunde betreft met de geographie van Nederland wat de Geschiedenis betreft: dat men een algemeen overzicht hebbe van de geschiedenis des vaderlands, met chronologische aanwijzing der hoofd gebeurtenissen wat de Nederlandsche taal betreft: dat men een klein opstel zonder grove taalfouten kan schrijven. En tot de Ambachtsschool wat het onderwijs in het rekenen, de stel- en meetkunde betreft, men bewijzen moet geven bekend te zijn met de theorie van geheele en gebroken getallenvan bedrevenheid in het toepassen der hoofdbewerkingen op die getallen en van bekendheid met het metriek stelsel. Zij die toegelaten wenschen te worden tot het bouwkundig rekenenmoeten daarenboven bekend zijn met de beginselen der meetkunde. Namens bestuurderen voornoemd, C. G. NIEUWVEEN, Secretaris. De rangregeling in het Faillissement van GEORGE JOHANN OBERTHüRvroeger Logementhouder in u de Zon", te Leydenis met de bewijzen gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissements-Regtbank te Leydenten einde aldaar gedurende veertien dagen te verblijventer inzage van een ieder. De Curator, Mr. J. VAN HEÜKELOM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te wetendat eerlang zal worden overgegaan tot de benoeming van een HOOF'D-ONDERWIJZER aan de open bare lagere school n°. 2 voor minvermogenden tegen ge not eener jaarwedde van f 1200 benevens 5 pCt. der schoolgelden ad 1 cent per dag voor elk kind, of de helft, wanneer twee of meer kinderen uit één gezin gelijktijdig ter school gaan en vrije woning of voor het gemis daar van eene vergoeding ad f 200. Zijdie verlangen voor deze betrekking iu aanmerking te komen, worden uitgenoodigd vóór of op den 20sten Augustus ek., de gevorderde bewijsstukken van bekwaam heid en goed zedelijk gedrag aan Burgemeester en Wethou ders portvrij in te zenden, terwijl later de bepalingen om trent het te houden vergelijkend examen aan de belangheb benden zullen worden medegedeeld. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER, Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris. Oogenblikkelijke pijnverlichting zonder den zieken tand aan te doen, door het gebruik der gebreveteerde TAND- WOL, van BERGMANN EN COMP., te Parijs. Prijs per pakje 5 0 Cts. Hoofddepöt voor Nederland bij M. CLÉBAN, Huidenstr., 27 8 te Amsterdam. Depot bij Wed. PRILLE- VITZ te Rotterdam. Brieven franco. per is. Leyden, 11 Augustus 1 86 6. Leyden, 4 Augustus 186 6.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3